مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

فهرست کمبود قطعات سایپا برای تولید پراید + عکس

0 144

چندی پیش دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی از رسیدن تعداد خودروهایی که به دلیل کسری قطعات به صورت ناقص تولید و در کف کارخانه‌های سازنده متوقف شده‌اند، به حدود ۷۰ هزار دستگاه خبر داد.
به تازگی فهرستی در فضای مجازی منتشر شده که گویا سایپا حتی در تولید پراید هم با مشکلات بسیاری مواجه شده و برخی قطعه های نه چندان پیچیده را نیز نمی تواند در زمان مناسب برای مونتاژ نهایی محصولاتش به خط تولید برساند.
سایپا پیش از این اعلام کرده بود با توجه به آغاز تحریم ها، تأمین قطعه هایی همچون ECU یا سنسورهای خاص برایش سخت شده و روشن است که حتى این قطعه ها در خودرویی مانند پراید از تأمین کنندگان خارجی خریداری می شود. با توجه به این که فن آوری تولید برخی قطعه های الکتریکی خودرو در ایران وجود ندارد، بدیهی است که دلایل سایپا برای عدم تحویل به موقع پراید و برخی محصولات دیگر منطقی به نظر برسد.

تولید پراید

همچنین بخوانید

چگونه به امام هادی(ع) متوسل شوم؟

شهید محسن فخری زاده کیست؟

اما بر اساس این فهرست که توسط وب سایت اسب بخار منتشر شده است، گویا برخی قطعه های نه چندان پیچیده و داخلی سازی شده هم به دلیل مشکلات میان سایپا و قطعه سازان، به خط تولید این شرکت نرسیده است و در فرآیند تولید پراید مشکل ایجاد کرده است. سپر جلو، چراغ های جلو، رادیو پخش، بوق، شیشه شوی و… جزو قطعه های داخلی سازی شده ای هستند که در حال حاضر به دلیل عدم تأمین به موقع، بسیاری از پرایدها را هنگام تولید با کمبود قطعه مواجه کرده است. هنگامی که به فهرست مورد نظر در مورد کمبود قطعه های سایپا ۱۳۱ نگاه می کنیم، مشخص است که در کنار مشکلات پیش آمده برای مشتریان به دلیل تحریم های خارجی، برخی اختلاف های داخلی هم به نقص در تولید خودروها دامن زده است و در اصل می توان گفت امروز تحریم اصلی برای تولید خودرو، توسط برخی منابع تولیدی داخلی اتفاق افتاده است.
در حال حاضر تعداد قابل توجهی از خودروها نیز به‌ دلیل کسری قطعه، ناقص تولید شده و در کف کارخانه‌ها متوقف می‌شوند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع دیجیاتو
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.