روانشناسی

چگونه شوخ طبعی می تواند اضطراب COVID-19 را کاهش دهد؟

چگونه شوخ طبعی می تواند اضطراب COVID-19 را کاهش دهد؟

همه ما این جمله معروف را شنیده ایم که می گوید: “خنده بهترین دارو است”. اما آیا این نوع تفکر در مورد همه گیری کرونا هم صدق می کند؟ اکثر روانشناسان می گویند بله. شوخ طبعی به مردم کمک می کند تا در یک موقعیت بد احساس قدرت کنند و به آنها کمک می کند تا با دیگران ارتباط برقرار کنند.

 واضح است که ما به چیزی برای کاهش فشار روانی نیاز داریم. و شوخ طبعی می تواند مانند چیزی باشد که دکتر برای ارتقای سلامتی شما دستور داده است.

خندیدن چه فوایدی دارد؟

بدیهی است که COVID-19 خنده دار نیست. مردم هر روز می میرند ، و افرادی که در حوزه پزشکی هستند فراتر از آنچه که هر شخصی باید تحمل کند ، در معرض حال روحی نامساعد هستند. اما همه ما باید راهی برای کنار آمدن با خطرات و محدودیت هایی که با آن روبرو هستیم پیدا کنیم.

برای بعضی ها ممکن است جواب خنده باشد. در واقع ، خنده باعث فعال شدن هورمون های مهم در مغز و در عین حال کاهش هورمون های مرتبط با استرس مانند کورتیزول می شود.

خنده همچنین باعث افزایش تعداد سلولهای تولید کننده آنتی بادی در بدن ما می شود. و این سلولهای T ما را تقویت می کند ، هسته ای که در هسته ایمنی تطبیقی ​​قرار دارند و به پاسخ ایمنی بدن کمک می کنند. همه اینها برابر با یک سیستم ایمنی قوی تر است.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که شوخ طبعی هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی برای فرد سودمند است. در حقیقت ، مطالعات نشان می دهد که شوخ طبعی توانایی تسکین درد ، بهبود احساسات مثبت ، تنظیم استرس ، جدا شدن از پریشانی و بهبود ارتباطات بین فردی را دارد. و طبق انجمن شوخ طبعی کاربردی و درمانی ، مردم فقط با فکر کردن درباره چیز خنده دار ۳۹٪ کاهش استرس را تجربه می کنند.

همچنین یک ترشح فیزیکی وجود دارد که از طریق خنده حاصل می شود – این نوعی احساس پاک کننده است که هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی بر ما تأثیر می گذارد. بیشتر مردم بعد از خندیدن احساس خوبی دارند.

شوخ طبعیراه های افزودن شوخ طبعی به زندگی شما

خنده یک ابزار رایگان و آسان برای کنترل استرس است که تقریباً در هر کسی می تواند خلق و خوی را کاهش دهد و سلامت روان را بهبود بخشد. در اینجا چند روش برای افزودن کمی شوخ طبعی به زندگی خود در این زمان پر چالش آورده شده است.

مشترک فیلم های خنده دار در سایت های آنلاین فیلم و سریال شوید

هیچ چیز جالبتر از تماشای فیلم های خنده دار نیست. حتی فیلم هایی از نوزادان که کارهای بامزه انجام می دهند می تواند سرگرم کننده باشد. بنابراین ، اگر کمی احساس ضعف می کنید و می خواهید بخندید ، کافیست “کمدی محبوب” یا “ویدیوهای خنده دار” را جستجو کنید. حتماً چیزی را پیدا خواهید کرد که باعث خندیدن شما شود.

تعداد بی شماری از کمدین ها کارهای کمدی خود را بصورت آنلاین ارائه می دهند. حتی با وجود اقدامات فاصله ی اجتماعی ، بسیاری هنوز در حال تهیه مطالب جدید هستند.مطمئنا در دوران کرونا هم میتوانید با تماشای این فیلم ها فکرتان را از نگرانی و اضطراب دور کنید.

این مطلب هم میتواند برای شما مفید باشد:پیامک خنده دار(۲)

داستان های قدیمی را به اشتراک بگذارید

هیچ چیز بهتر از به اشتراک گذاشتن داستان هایی در مورد زمان های گذشته نیست. یادآوری دوران قدیم و خندیدن درباره کارهایی که انجام داده اید سرگرم کننده است.

بنابراین ، دفعه بعدی که با یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود صحبت می کنید ، یک داستان “به خاطر بسپار چه وقت” را به اشتراک بگذارید. مطمئناً لبخند به هر دو صورتتان می آورید.

اضطراب کروناجوک بگو

هیچ چیز بهتر از “شوخی ” نیست. آنها آنقدر خنده دار هستند که مجبورند شما را بخندند. بنابراین ، یک جستجوی سریع در مورد جوک های بروز انجام دهید و کلی بخندید.یا شاید بتوانید در بین اعضای خانواده خود مسابقه دهید تا ببینید چه کسی می تواند بهترین شوخی را هر شب هنگام شام بگوید. جناس خوب همچنین همیشه یک روش محکم برای لبخند زدن کسی است.

بازی کنید

بازی کردی یک ایده جذاب برای زمان هایی است که دچار استرس و اضطراب اید و مطمئنا در دوران کرونا هم میتوان با بازی کردن چه خانوادگی و چه انلاین فکرتان را از نگرانی و اضطراب دور کنید.

به خودت بخند

کارهای زیادی وجود دارد که شما احتمالاً انجام می دهید و اگر عقب بروید و واقعاً به آنها نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که بسیار خنده دار هستند. نکته اصلی این است که کمی به خود بخندید. زیرا وقتی می خندید ، دیگران نیز از خنده شما میخندند.

شوخ طبعی مکانیسم مقابله ای بشر است که ما را از دشواری شرایطی که در آن زندگی می کنیم منحرف می کند و به ما اجازه می دهد تا مقداری تنش ایجاد شده را از بین ببریم. نوعی زره ​​پوش ذهنی است که به ما امکان مدیریت غیرقابل کنترل را می دهد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا