مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

چرا دوستی انقدر مهم است؟

0 6

به دنبال ایجاد دوستی های جدید هستید؟ این نکات می تواند به شما در ملاقات با مردم ، شروع گفتگو و برقراری ارتباطات سالم کمک کند که باعث بهبود زندگی و رفاه شما می شود.

چرا دوستی انقدر مهم است؟

 تحقیقات نشان می دهد که دوستان در واقع حتی برای رفاه روحی و روانی ما از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. دوستان بیش از هر چیز دیگری شادی را وارد زندگی ما می کنند.

دوستی ها تأثیر بسزایی در سلامت روان و خوشبختی شما دارند. دوستان خوب استرس را از بین می برند ، راحتی و لذت را فراهم می کنند و از تنهایی و گوشه گیری جلوگیری می کنند. ایجاد دوستی های نزدیک همچنین می تواند تأثیر بسزایی در سلامت جسمی شما داشته باشد. عدم ارتباط اجتماعی ممکن است به اندازه سیگار کشیدن یا زندگی بی تحرک خطراتی را ایجاد کند. دوستان حتی به طول عمر نیز گره خورده اند.

یک مطالعه سوئدی نشان داد که همراه با فعالیت بدنی ، حفظ یک شبکه غنی از دوستان می تواند سالهای قابل توجهی را به زندگی شما اضافه کند.

 بسیاری از ما برای دیدار با مردم و ایجاد ارتباطات با کیفیت تلاش می کنیم. از هر سن و شرایطی که باشید ، هرگز برای یافتن دوستان جدید ، برقراری ارتباط مجدد با دوستان قدیمی و بهبود چشمگیر زندگی اجتماعی ، سلامت عاطفی و رفاه عمومی دیر نیست.

چرا دوستی انقدر مهم است؟فواید دوستی

در حالی که ایجاد و حفظ دوستی ها به زمان و تلاش نیاز دارد ، دوستی های سالم می توانند:

روحیه را بهبود می بخشند. گذراندن وقت با دوستان خوشحال و مثبت می تواند روحیه شما را بالا ببرد و اهداف شما را تقویت کند.

کمک میکنند تا به اهداف خود برسید. خواه تلاش می کنید تناسب اندام پیدا کنید ، سیگار را کنار بگذارید و یا در غیر این صورت زندگی خود را بهبود ببخشید ، تشویق توسط یک دوست می تواند قدرت اراده شما را افزایش داده و شانس موفقیت شما را افزایش دهد.

استرس و افسردگی خود را کاهش میدهد. داشتن یک زندگی اجتماعی فعال می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و به کاهش انزوا ، یک عامل مهم در افسردگی کمک کند.

در زمان های سخت از شما پشتیبانی می کند. حتی اگر فقط داشتن کسی باشد که مشکلات شما را با او در میان بگذارد ، دوستان می توانند به شما کمک کنند تا با بیماری جدی ، از دست دادن شغل یا عزیزتان ، قطع رابطه یا هر چالش دیگری در زندگی کنار بیایید.

با افزایش سن از شما حمایت می کند. با افزایش سن ، بازنشستگی ، بیماری و مرگ عزیزان شما اغلب می تواند شما را منزوی کند. دانستن اینکه افرادی هستند که می توانید برای شرکت به آنها مراجعه کنید و پشتیبانی می تواند با افزایش سن هدف شما را فراهم کند و به عنوان یک محافظ در برابر افسردگی ، ناتوانی ، سختی و از دست دادن خدمت شما باشد.

ارزش شما را بالا میبرد. دوستی یک خیابان دو طرفه است و طرف “بخشش” بخشیدن و گرفتن به احساس ارزشمندی خود کمک می کند. حضور در آنجا برای دوستانتان احساس نیاز می کند و به زندگی شما هدف می بخشد.

این مطلب هم میتواند برای شما مفید باشد:چگونه شوخ طبعی می تواند اضطراب COVID-19 را کاهش دهد؟

همچنین بخوانید

چه چیزی را در یک دوست جستجو کنید؟

دوست کسی است که به او اعتماد دارید و با او سطح درک و ارتباط عمیقی دارید.

یک دوست خوب:

به آنچه در زندگی شما می گذرد اهمیت میدهد.
شما را به خاطر آنچه که هستید بپذیرید.
بدون اینکه در مورد شما قضاوت کند ، به شما میگوید چگونه فکر کنید یا احساس کنید ، یا سعی کنید موضوع را تغییر دهید ، با دقت به شما گوش می دهیم.
احساس راحتی کنید چیزهای مربوط به خودشان را با شما در میان بگذارید.
از آنجا که دوستی به هر دو روش کار می کند ، دوست همچنین کسی است که احساس راحتی و پشتیبانی می کنید و شخصی که با او پیوند اعتماد و وفاداری دارید.

مهمترین ویژگی در یک دوستی ، نوع احساس شما در روابط است.

از خودت بپرس:

آیا بعد از گذراندن وقت با این شخص احساس بهتری دارم؟
آیا من خودم در کنار این شخص هستم؟
آیا احساس امنیت می کنم ، یا احساس می کنم باید ببینم چه می گویم و چه کاری انجام می دهم؟
آیا شخص حامی است و آیا با احترام با من رفتار می شود؟
آیا این شخصی است که بتوانم به او اعتماد کنم؟

نتیجه نهایی: اگر در این دوستی احساس خوبی داشته باشد ، خوب است. اما اگر شخصی بخواهد شما را کنترل کند ، از شما انتقاد کند ، از سخاوت شما سو استفاده کند ، یا درام ناخواسته یا تأثیرات منفی را وارد زندگی شما کند.

برای دوستی های بهتر ، خودتان دوست بهتری باشید

پیدا کردن یک دوست جدید فقط ابتدای سفر است. روابط دوستانه زمان می برد و تعمیق بیشتری می طلبد ، بنابراین شما باید این ارتباط جدید را پرورش دهید.

دوستی باشید که دوست دارید داشته باشید. همانطور که دوست دارید با دوست خود رفتار کنید با دوست خود رفتار کنید. قابل اعتماد ، متفکر ، قابل اعتماد و مایل به اشتراک گذاری خود و زمان خود باشید.

 دوستیشنونده خوبی باشید. همانطور که می خواهید دوستان شما را بشنوند و از شما پشتیبانی کنند آماده شنیدن و حمایت از آنها باشید.

خیلی قوانین و انتظارات را تنظیم نکنید. در عوض ، اجازه دهید دوستی شما به طور طبیعی تکامل یابد. شما هر دو فرد منحصر به فردی هستید بنابراین احتمالاً دوستی شما دقیقاً همانطور که انتظار دارید رشد نخواهد کرد.

بخشنده باشید هیچ کس کامل نیست و هر فردی اشتباه خواهد کرد. هیچ دوستی به راحتی عمیق نمیشود ، بنابراین در صورت وجود دست انداز در جاده ، سعی کنید راهی برای غلبه بر مشکل پیدا کنید و ادامه دهید..

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.