مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

۱۵ راه برای تربیت کودک شجاع

0 6

تربیت کودک به کار نیاز دارد – هم جسمی و هم روحی. در دنیای امروز غرق شدن در میزان چالش هایی که کودکان باید با آن روبرو شوند آسان نیست اما به عنوان والدین ، ​​وظیفه ما این است که به ویژه در جامعه ای که به آنها لطف زیادی نمی کند ، روشهایی برای تربیت کودک شجاع پیدا کنیم.

شکی نیست که هر کودک ی متفاوت است. برخی از آنها به طور طبیعی شجاع تر از دیگران هستند. به عنوان مثال کودک ۲ ساله من تمایل دارد که دور از من باشد یا چیزهای جدید را امتحان کند ، در حالی که کودک دیگرم که ۱۰ ساله است ترس هایی دارد. سن و شخصیت ارتباط زیادی با شجاعت دارد ، اما روش های بی شماری وجود دارد که ما به عنوان والدین می توانیم حتی به چسبنده ترین بچه ها نیز یاد بگیریم که کمی استقلال و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

تربیت کودک شجاع

بگذارید آنها تصمیم بگیرند

انتخاب بخش بزرگی در تربیت فرزند مستقل است. شما نمی توانید شجاعت را تحمیل کنید. اگر کودک شما از رفتن به یک گروه دوست جدید عصبی است ، به او فرصت دهید تا تصمیم بگیرد که به تنهایی آماده است یا نه. این به جای ارتباط منفی ، ارتباط جدیدی با جدید ایجاد خواهد کرد.

بگذارید چیزهای جدید امتحان کنند

مقاله ای از Kids Health به اهمیت دادن به بچه ها “فرصتی برای امتحان چیز جدید ، اشتباه و یادگیری از آنها” اشاره کرده است. بدیهی است که نظارت هنوز ضروری است ، اما اجازه دادن به کودک خود در زمین بازی بدون شما و یا دادن مواد لازم برای ساخت ساندویچ بدون پرش در داخل برای پاکسازی خرابکاری ، به عنوان مثال به آنها اطمینان می دهد که می توانند کارهای خود را انجام دهند. .

بگذارید آنها کاوش کنند

به همین ترتیب ، به کودک اجازه دهید نه تنها مکان های جدید را جستجو کند ، بلکه ایده ها و روش های جدید تفکر به او می آموزد که چگونه برای خودش تصمیم بگیرد.
شما در نهایت بزرگترین الگوی فرزند خود هستید. چیزهای جدیدی را در زندگی خود امتحان کنید.

حامی آنها باشید

 وقتی آنها چیزهای جدیدی را امتحان می کنند ، اطمینان حاصل کنید که شما همیشه پشت سر آنها خواهید بود.

کتاب های الهام بخش را بخوانید

کتاب ها از بزرگترین ابزارها برای آموزش بچه ها هستند. چند کتاب با مضمون شجاعت را در برنامه قبل از خواب خود ادغام کنید ، به آنها اجازه دهید در افزایش اعتماد به نفس غوطه ور شوند.

به آنها بیاموزید که اقتدار داشته باشند

رابین وستن در Parents نوشت: “ایستادگی در برابر آنچه می دانید درست است ، شجاعت است.” به کودک خود بیاموزید که به کیستی خود اطمینان داشته باشد و از کودکی برای درست و غلط ایستادگی کند. با پیرتر شدن این الگو ادامه خواهد یافت.

از زبان شجاعت استفاده کنید

همچنین بخوانید

با تشویق فرزندتان در هنگام برتری ،  توانمندسازی را در کل روز بگنجانید و به او بگویید شکست خوردن اشکالی ندارد.

اجازه دهید چیزهای جدید امتحان کنند

کودکان با تغییرات تدریجی بهتر عمل می کنند. حتی چیزی به اندازه معرفی یک غذای جدید به همراه یکی از غذاهای مورد علاقه آنها می تواند آنها را به امتحان چیزهای جدید ترغیب کند.

برای احساسات آنها ارزش قائل باشید

به کودک نشان دهید که احساسات او را ارزش و تأیید می کنید ، حتی اگر احساس شجاعت خاصی نداشته باشید ، شما را به عنوان مکانی امن تثبیت می کند و به او خویشتن داری و اعتماد به نفس می آموزد.

اگر کودک شما از آزمایش چیزهای جدید عصبی است ، به او کمک کنید احساس خود را تشخیص دهد. به آنها بیاموزید که بخشی از شجاعت ، امتحان کردن کارها است .

تربیت کودک شجاع
تربیت کودک شجاع

بگذار آنها شکست بخورند

در مقاله ای از توانمندسازی والدین توضیح داده شده است که به عنوان یک والدین ،قبول  ​​شکست فرزندان دشوار است ، اما این یک قسمت مهم درباره والدین خوب است این شکست ها میتواند چیزی به اندازه زانو خراشیده یا تست ریاضی ناموفق باشد. به انها بگویید شکست جزئی از پیروزی های نهایی است.

آنها را برای چیزهای کوچک ستایش کنید

برای کمک به خنثی کردن غم ناشی از عدم موفقیت ، کودک خود را به خاطر برتری در روش های کوچک تحسین کنید. آیا آنها همه شام خود را تمام کردند؟ به آنها بگویید که قدردان آن هستید. آیا او به دوستش اسباب بازی داده است؟ به آنها بگویید آنها کار درستی انجام داده اند. تقویت مثبت تا حد زیادی پیش می رود.

با آنها معاشرت کنید

اگر فرزند شما هنگام دیدن افراد دیگر حالا چسبندگی به شما و یا عصبانیت دارد ، با معرفی آنها به افراد جدید ، اجازه دهید او تمرین کند. به آنها بگویید که شما قصد ترک آنجا را ندارید اما پیدا کردن دوستان جدید اشکالی ندارد.

به آنها وقت دهید

شجاعت یک شبه اتفاق نخواهد افتاد. با فرزند خود صبور باشید. مهمترین کاری که می توانید انجام دهید حضور در کنار آنهاست. حتی وقتی که آنها به هیچ وجه احساس شجاعت نمی کنند ، در کنار آنها باشید .

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.