پزشکی

۹ اشتباه بزرگ شستن صورت پس از ارایش

شستن صورت موضوعی است که به طور روزانه است و روتین باید این امر را انجام دهید اما خانم ها نباید سر سری بگیرند و قوانین را رعایت نکنند مخصوصا پس از ارایش.
همانطور که میدانید ماندن ارایش روی صورت سبب ایجاد جوش های سر سیاه میشود که برای شما پشیمانی دارد پس اشتباهات خود را هنگام شستن صبشناسید و انها را ترک کنید .شستن صورت

۹ اشتباه بزرگ برای شستن صورت

۱٫یکی از اشتباهات رایج این است که دست های خود را قبل از شستو تمیز نمیکنید و با دست های الوده شروع میکنید به شستن .
۲٫ارایش خودتان را با دستمال های مرطوب تمیز کنید اما این به این معنا نیست که از دستمال مرطوب استفاده نکنید بلکه منظور این است که پس از پاک کردن باز هم صورت خود را با اب تمیز کنید چون دستمال مرطوب به طور کامل پوست شما را پاکیزه نمیکند.

شستن صورت
۳٫با عجله ارایش خود را پاک نکنید ! این امر سبب میشود تا شما بسیاری از قسمت ها را جا بندازید و بعدا همین قسمت ها جوش میزنند .
۴٫پس از شستن و تمیز کردن سعی کنید تا از حوله برای خشک کردن استفاده کنید و به ارامی روی پوست خود بکشید تا سبب چروک پوست نشود.
۵٫بعضی از خانم ها فکر میکنند استفاده ی مداوم از لایه برداری میتواند برای پوستشان مفید باشد اما این موضوع به این معنا نیست و سبب خشکی پوست شما میشود .
سعی کنید هفته ای یک بار از لایه بردار استفاده کنید .

شستن صورت
۶٫ممکن است شما هم برای سلامت پوست صورتتان از کرم هایی استفاده میکنید اما دقت داشته باشید تا قبل از خرید حتما در رابطه با انها تحقیق کنید و نوع پوست خود را بشناسید .
۷٫سعی کنید برای شستن و تمیز کردن پوستتان تعادل داشته باشید و این کار را در طول روز زیاد تکرار نکنید ممکن است به پوست شما اسیب هایی وارد شود .
۸٫سعی کنید همیشه کرم هایی مرطوب کننده داشته باشید تا بلافاصله پس از شستن از انها استفاده کنید تا بتوانید پوستی همیشه شاداب داشته باشید .
۹٫ از صابون برای پاک کردن استفاده نکنید چون سبب خشکی پوست شما میشود .

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا