کسب و کار

۱۱ نکته مهم برای انتخاب نام برند تجاری شما

۱۱ نکته مهم برای انتخاب نام برند تجاری شما

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((۱۱ نکته مهم برای انتخاب نام برند تجاری شما)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

برای برخی از کارآفرینان ، چیزی که حتی دشوارتر از ارائه یک ایده عالی برای کسب و کار است ، فهمیدن نحوه ایجاد یک نام تجاری است. نام کسب و کار شما به عنوان اولین برداشت مشتری از تجارت شما است – و اولین برداشت مهم است. شما می خواهید نام تجاری شما به یاد ماندنی باشد ، و قابل دسترس باشد.برای راهنمایی و الهام بخشیدن به شما ، نگاهی به راهنمای جامع ما در مورد چگونگی انتخاب نام برند تجاری بیندازید.

 ارائه یک نام تجاری شامل منطق و خلاقیت مساوی است: برخی از اصول اساسی بازاریابی مشاغل کوچک وجود دارد که نام تجاری شما باید با آنها همسو باشد.

انتخاب نام برند تجاری

۱-اطمینان حاصل کنید که نام شما در دسترس است.

این را تصور کنید: شما نام تجاری ایده آل خود را پیدا کرده اید. شما یک دسته کارت ویزیت و لوازم التحریر رسمی سفارش داده اید. شما یک آرم طراحی کرده اید. شما تی شرت ، و سایر کالاهایی را چاپ کرده اید که با افتخار نام شما را به همراه دارند. و سپس نام تجاری خود را در موتور جستجوی مورد نظر خود تایپ می کنید – و متوجه می شوید که یک کارآفرین دیگر قبلاً این نام را انتخاب کرده است.

قبل از اینکه نام تجاری خود را ایتفاده کنید و شروع به تبلیغات کنید، سریع در گوگل جستجو کنید تا مطمئن شوید از سوی رقبا استفاده نمی شود. لورا جی وینستون ، وکیل تجاری در Offit Kurman که از مشاغل کوچک در انتخاب نام و مارک مشاوره می کند ، توصیه می کند اگر می خواهید از مسائل حقوقی جلوگیری کنید ، نامی را انتخاب نکنید که مشاغل دیگری در همان صنعت استفاده می کند.

در همان زمان ، شروع به تحقیق درباره نام سایت خود هم بکنید زیرا ایجاد یک وب سایت تجاری و خرید نام دامنه خود برای استراتژی SEO شما بسیار مهم است. اگر نام دقیق مورد نظر شما از قبل استفاده شده است ، می توانید گزینه های مرتبط را نیز بررسی کنید.

انتخاب نام برند تجاری۲- نام برند خود را توصیفی قرار دهید.

اگرچه لازم نیست نام کسب و کار شما توصیف کلمه ای از ماهیت کسب و کار شما باشد (اگرچه ممکن است باشد) ، اما در حالت ایده آل باید به معنی انجام یا فروش آن باشد. در عین حال ، هنگام بررسی چگونگی نامگذاری مشاغل ، نام شما باید ارزش های اصلی کسب و کار شما را منعکس کند و احساسی را که می خواهید مشتری شما داشته باشد برانگیزد.

اگر قصد دارید نام تجاری خود را بیابید ، سعی کنید یک تمرین مرتبط سازی کلمات را بیان کنید تا اصطلاحات مرتبطی را بیان کنید که ماهیت تجارت شما را تداعی می کند.

۳- در صورت تردید ، از نام خود برای برند تان استفاده کنید.

نامگذاری کسب و کار خود به نام خودتان برای برخی می تواند روش خوبی باشد ، اما روش هایی برای خلاقیت بیشتر از فرمول استاندارد نام و نام خانوادگی وجود دارد. نگاهی بیاندازید که چگونه Phil Risher ، صاحب Phlash Consulting ، نام تجاری خود را مطرح کرده است:

“فلش ترکیبی از نام من ، فیلیپ و نام همسرم ، اشلی (اش) است. اگر قطعات را با هم ترکیب کنید ، Phlash دریافت می کنید. Phlash همچنین یک روش منحصر به فرد برای هجی کردن “فلش” است ، و می توان آن را یک میلیون راه مختلف برای فناوری و تجارت چرخاند ، مانند: “ما پروژه را در Phlash انجام می دهیم.” آرم ما یک رعد و برق است. “

۴- نام تجاری خود را با استراتژی برند خود – و هدف بزرگتر خود هماهنگ کنید.

نام تجاری شما یک عنصر مهم در ایجاد یک استراتژی کلی برای نام تجاری کسب و کار کوچک است.

توصیه های زیر را از Stephanie Goldfinger ، مدیر عامل و مدیر خلاق Wildernest در ذهن داشته باشید:

“هنگامی که فرایند طوفان نام را طی می کنید ، مأموریت برندتان ، چشم انداز آن، ارزش ها و هدف خود را به خود یادآوری کنید.

“سعی کنید خود را در ذهن شخصیت های هدف خود قرار دهید. به آنچه برایشان مهم است فکر کنید و اینکه انواع تصویرسازی ، نمادگرایی ، ویژگی ها و احساسات برای آنها مهم است. “

۵- نامی را انتخاب کنید که بتواند با تجارت شما رشد کند.

هنگام ارائه نام تجاری ، مهم است که به یاد داشته باشید که یک نام تجاری بزرگ شما را در طول عمر کسب و کار خود حمل می کند. در حالت ایده آل ، تجارت شما در طول عمر خود رشد کرده و تغییر خواهد کرد ، بنابراین از درج کلماتی که ممکن است به عنوان عوامل محدود کننده استفاده شوند خودداری کنید. به عنوان مثال اگر شما یک نانوا هستید و در CBD Brownies متخصص هستید ، ممکن است وسوسه شوید که نام کسب و کار خود را پس از آن تخصص بنویسید – اما اگر مشتریان دیگر پیشنهادات شیرین را شروع کنند این گمراه کننده خواهد بود.

انتخاب نام برند تجاری۶-ارتباط کلمات را امتحان کنید.

برای جمع بندی تاکنون ، یک نام تجاری خوب باید برای استفاده در دسترس باشد ، نشان دهنده پیشنهادات کسب و کار شما ، منحصر به فرد (حتی اگر این به معنای یک روش منحصر به فرد برای استفاده از نام شما باشد) ، همسو با استراتژی کلی نام تجاری خود ، ارتباط ارزش های اصلی شما و بتوانید همراه با تجارت خود مقیاس بندی کنید. همچنین اضافه خواهیم کرد که ، هنگام ارائه نام تجاری ، باید خوانا ، تلفظ آسان و به یادماندنی باشد.

اکنون به قسمت سرگرم کننده بروید: طوفان فکری. اگر واقعاً تلاش می کنید ، تداعی کلمات می تواند راهی موثر برای یافتن نام کامل باشد. نحوه انجام این کار به شرح زیر است:

محصول یا خدماتی که تجارت شما ارائه می دهد را بنویسید. سپس ، هر کلمه یا عبارتی را که مربوط به آن محصول یا خدمات باشد ، یادداشت کنید. حتی بهتر از این ، کلماتی را بنویسید که بیانگر احساسی است که شما می خواهید مشتری شما هنگام تجربه محصول یا خدمات شما احساس کند. در این مورد خیلی سخت فکر نکنید – فقط آنچه را که به صورت شهودی برای شما به وجود می آید بنویسید. همچنین می توانید برای یافتن کلماتی با همان کلمه کلمه کلیدی خود ، با یک اصطلاح نامه مشورت کنید.

۷- از کلمات خارجی ، لاتین یا غیر معمول الهام بگیرید.

آیا نام مورد علاقه شما گرفته شده است؟ یا شاید فقط آنطور که انتظار داشتید حرفه ای به نظر نمی رسید؟ رویکرد خلاقانه دیگری که می توانید امتحان کنید ترجمه برخی از نام ها یا کلماتی است که دوست داشتید به زبان غیر بومی شما باشد. یا به عقب برگردید و کلمات ، عبارات یا ریشه های لاتین یا یونانی را جستجو کنید که می توانید برای تجارت خود استفاده کنید.

قبلا  چند مارک بزرگ این مسیر را طی کرده اند: به عنوان مثال ، رستوران های زنجیره ای Panera Bread کلمه لاتین “pan” ، به معنی “نان” را انتخاب کردند. افراد اسطوره شناسی می دانند که نایک نام خود را از الهه پیروزی یونان گرفته است.

۸- ایجاد یک ترکیب خوب برای نام برند تجاری

از برخی از بزرگترین شرکتهای فناوری جهان نشانه بگیرید و اگر در چگونگی نام تجاری گنجانده شده اید ، دو کلمه را برای ایجاد یک Portmanteau کاملا منحصر به فرد ترکیب کنید.

چند کلمه یا قسمت مهم از کلمات قابل توجه را بنویسید و متناسب با آن تجارت خود را توصیف کنید و سعی کنید آنها را با کلمات دیگر اضافه کنید تا زمانی که یک ترکیب عالی پیدا کنید.

۹-از کتاب ها ، موسیقی ، فیلم یا سایر اشکال هنری مورد علاقه خود الهام بگیرید.

قفسه های کتاب ،نام فیلمها و آهنگ ها را جستجو کنید  تا کلمات ، نام ها یا عبارات جالب و مرتبطی را که می تواند مربوط به تجارت شما باشد ، استخراج کنید.برای مثال به یاد داشته باشید که بیریا از فلسفه یونگ الهام گرفته است .

اسکن آثار هنری مورد علاقه شما حتی ممکن است به ذهن شما کمک کند کلمات جدیدی را به ذهن متبادر کنید یا خاطراتی را به شما برگردانید که می تواند در میخ زدن نام تجاری کامل مفید باشد.

۱۰- از خانواده و دوستان خود بخواهید تا به برای انتخاب نام برند تجاری شما کمک کنند.

اغلب ، بهترین راه برای خلاص شدن از سختی یک کار استفاده از خلاقیت دیگران است. بنابراین اگر گیر کرده اید ، مجموعه ای از دوستان ، خانواده و همکاران معتمد (و ایده آل مبتکر) را جمع کنید تا به شما در ایجاد طوفان مغزی کمک کنند. به دوستان خود به عنوان یک بستر تأمین منابع عمومی فکر کنید – اینگونه است که اشلی لیم ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Mansa Tea ، یک شرکت چای باسابقه برای متخصصان مدرن ، نام تجاری خود را کشف کرد:

“هنگامی که من دانشجوی Wharton MBA بودم ، فرصتی منحصر به فرد داشتم تا ایده های دانشجویان کلاس مدیریت برند خود را به طور گسترده تهیه کنم. ما مجموعه ای جالب از نام ها دریافت کردیم ، اما این یک دانشجوی کارشناسی بود که با توجه به تمرکز شرکت ما در تهیه منابع ، توصیه کرد که به جستجوی نام کوه های چای بپردازیم. با رد نام های جغرافیایی فعلی ، ما مانسا را ​​انتخاب کردیم ، نامی باستانی برای کوه معروف ییوو. “

حتی اگر برای کمک به طوفان فکری به طور خاص از دوستان و خانواده خود کمک بگیرید شما هیچ هزینه ای پرداخت نمیکنید و این یک صرفه جویی خلاقانه است.

اینگونه است که ارین اندروز ، بنیانگذار شکلات هندی ، پس از گپ زدن با دختر خردسالش ، نام تجاری خود را پیدا کرد:

“من ماه ها به تحقیق در مورد اسامی پرداختم که قبلاً به نوعی یا به شکلی ادعا شده بودند ، هنگامی که دختر هفت ساله من در صندلی عقب ماشین پیشنهاد” شکلات هندی “را داد. این لحظه ای بود که به وضوح به یاد می آوردم. نام فوق العاده ساده ای است ، دارای بارهای مثبتی است و برای خانواده ما معنی دار است.  بنابراین ما نام این شرکت را به نام او می گذاریم.  “

انتخاب نام برند تجاری۱۱- قبل از اینکه کار نامگذاری برند تمام شود ، آن را برای یک تست آزمایشی ببرید.

فکر می کنید پس از تعمق بی وقفه در مورد چگونگی یافتن نام تجاری ، نام تجاری کامل خود را پیدا کرده اید؟ شگفت آور ، اکنون ، اطمینان حاصل کنید که واقعاً آن را دوست دارید.

قبل از اینکه بخواهید نام دامنه خود را بخرید ، کسب و کار خود را با این نام ثبت کنید و پول خود را صرف مواد تجاری کنید ، آن را برای یک تست آزمایشی انجام دهید تا از شکل ظاهری آن در دنیای واقعی مطلع شوید. برای مبتدیان ، سعی کنید از این نام در مکالمه با خانواده و دوستان خود استفاده کنید .لیم توصیه می کند: “برخی از اصوات معانی خاصی دارند.” “صداهای سخت مانند” t “و” k “برای یک شرکت اتومبیل عالی هستند ، در حالی که صداهای نرم مانند” l “و” m “برای یک استودیوی آرام بخش یوگا عالی هستند. مانسا صداهای “a” دارد که یادآور تجملات است. “

اگر در طول این تمرین ها هر وقت آن را می گویید ، می بینید یا می شنوید احساس هیجان و رضایت می کنید ، تبریک می گویم: شما نام تجاری عالی خود را پیدا کرده اید. حالا بروید آن نام دامنه را بخرید.

خط آخر درباره انتخاب نام برند تجاری

همانطور که از صاحبان مشاغلی که با آنها مصاحبه کرده ایم مشاهده می کنید ، هیچ یک روش آزمایش شده و درست برای یافتن نام تجاری وجود ندارد. هنوز هم امیدواریم که این راهنمایی ها و تمرینات تقویت کننده خلاقیت را در اختیار شما قرار دهد تا به شما کمک کند نام خود را به خوبی انتخاب کنید. موفق باشید!

لطفا نظرات خود را درباره ” انتخاب نام برند تجاری ” با ما در میان بگذارید.

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا