روانشناسی

کودک درون را بیدار کن تا شاد شوی

بزرگسال بودن تقریباً همیشه به معنای دنبال کردن مهلت ها و انجام مسئولیت ها است. خوب ، زمان آن رسیده است که بزرگسالی را به حالت تعلیق درآورده و با کودک درون ، خود را درمان کنید.

به یاد دارید وقتی بچه بودیم و خوردن بستنی در یک پارک محلی با هیجانی در درون ما شعله ور می شد که تا به حال احساس نکرده اید؟ هر چه سن ما بالاتر می رود دنیا بیشتر به ما نزدیک می شود. بزرگسال بودن می تواند طاقت فرسا باشد. پرداخت صورت حساب ها ، اداره کردن مسئولیت ها و تشکیل خانواده برای افراد استرس زا است و اغلب باعث می شود به دوران کودکی برگردیم.

بیدار کردن مجدد کودک درونی شما باید بیش از یک لحظه یادآور باشد-این یک تجربه روزانه است که در هر کاری که انجام می دهید دیده می شود. مهمتر از همه ، کودک درونی شما باید در خود الهی و واقعی شما گنجانده شود. ما در بزرگسالان دچار فرسودگی و خستگی می شویم زیرا عادت کرده ایم چیزهای کوچکی را که در دوران کودکی ما را خوشحال می کرد کنار بگذاریم.

برقراری ارتباط با کودک درون ما به این معنا نیست که ما باید از زیبایی که در مراحل بزرگسالی شکوفا می شود غافل شویم ، بلکه باید چیزهای ساده تری را که باعث خوشحالی ما می شد و تجربیات دوباره را دوباره شکل دهیم ، به خاطر بسپاریم.

کودک درونراههای بیدار کردن کودک درون

در اینجا ۳ نکته وجود دارد که در هنگام استرس ها و نگرانی های شدید به کودک درون خود باید به خاطر بسپارید.

۱- طبیعت را دوباره بهترین دوست خود کنید!

منظره طبیعت تخیلات ما را جرقه می زند و چشم ما را به روی جهان بی پایان باز می کند. دنیایی که در آن آفتاب گلهای زیبا شکوفا می شود در حالی که حیوانات کوچک و حشرات هماهنگ کار می کنند تا جهان را به مکانی جادویی تبدیل کنند. ارتباط با طبیعت مانند ارتباط با چیزی است که از خودمان بزرگتر است ، به ویژه در دنیایی که زندگی ما تحت تأثیر سر و صدای جامعه قرار دارد.

چه پابرهنه راه رفتن روی چمن سبز تازه و چه نوشیدن چای صبحگاهی در حالی که از صدای جیر جیر پرنده پرندگان صبحگاهی لذت می برید. ارتباط با طبیعت در سطح ذهنی ، جسمی ، روحی و عاطفی ، رشد ما را به عنوان موجودی که با ذهن طبیعی با جهان طبیعی حضور دارد ، تسریع می کند.

۲- مثل کودک خوراکی های خوشمزه را بخورید

آیا تا به حال از یک روز واقعاً طولانی کار به خانه آمده اید و آشپزی آخرین چیزی بود که به ذهن شما رسید؟ آخرین باری که در یک شب کسل کننده ، با راحت ترین لباس خواب خود ، یک کاسه پنکیک غلات و شربت لبخند زده بودید کی بود؟

شاید میل به بستنی عصر سه شنبه دارید؟ چرا که نه! هیچ چیز مانند یک شیرینی شیرین وجود ندارد که به ما اجازه دهد مانند بچه های قبلی باشیم. با لذت بردن از ارزشمندترین خوشمزه های خود کمی سرگرم شوید ، حتی اگر این بدان معناست که در آن بین قوانین و آداب اجتماع را زیر پا می گذارید.

خوشبختی زمانی آغاز می شود که بتوانید در حالی که به زندگی فکر می کنید رها شوید. از این که خود را در اولویت شماره یک خود قرار دهید و شادی درونی خود را بیابید ، غافل نشوید.

کودک درون۳-کمتر کار کنید ، بیشتر بازی کنید

همه ما این ضرب المثل را شنیده ایم ، “سخت کار کن ، سخت بازی کن” اما وقتی صحبت از ارتباط مجدد با کودک درون شما می شود ، بازی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد! همه بزرگسالان می توانند به یاد بیاورند که لذت بازی را برای کودکان چقدر مهم است ، خواه با نزدیکترین دوستان ، پسرعموها یا حتی والدینشان. هر تعاملی شبیه یک ماجراجویی جدید است.

کودک درون بازی می تواند شادی را به زندگی بیفزاید ، استرس را از بین ببرد ، یادگیری را به میزان زیادی افزایش دهد و شما را به دیگران و جهان پیرامون شما متصل کند.

به عنوان بزرگسال ، اجازه بازی به خودمان این است که چیزهایی را که فکر می کردیم در این راه از دست داده ایم ، هدایت کنیم. نسخه بازی شما ممکن است شامل پریدن از روی چند حلقه یا دویدن در هنگام طوفان شدید باران باشد. شاید شما در محل کار هستید و زمان را در نظر می گیرید مانند شوخی با همکاران شغلی خود یا بازی با یک توپ فوتبال در اطراف دفتر در هنگام استراحت ناهار ، ذهن شما را از برنامه شلوغ شما دور می کند.

با این حال وقتی تصمیم به بازی گرفتید ، از آن نهایت استفاده را ببرید و فراموش نکنید که به شادی ای که برای شما به ارمغان می آورد بپردازید.

ارتباط با کودک درون به معنای یافتن خود در لحظاتی است که در خوشبخت ترین و در آزادی با خود بوده اید. برقراری ارتباط با کودک درونی سرگرم کننده ، هیجان انگیز و قدرتمند است. آرزوی کودکانه تری داشته باشید و استرس و ترس را کنار بگذارید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا