روانشناسی

چگونه با استرس کرونا کنار بیاییم؟

چگونه با استرس کرونا کنار بیاییم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چگونه با استرس کرونا کنار بیاییم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

آیا هر زمان که اخبار مربوط به کرونا را می شنوید دچار استرس میشوید؟ اگر اخیراً بیشتر احساس اضطراب یا استرس کرده اید ، بگذارید به شما بگویم که این امر غیرعادی نیست. شما در احساس تنها نیستید.همانطور که COVID-19 در سراسر کشور ، برنامه های در حال انجام و کارهای روزمره را متوقف کرد ، بر روح و روان هم اثر گذاشت.

در حقیقت ، طبق گزارش CDC اخیر در مورد بهداشت روان ، اضطراب و افسردگی در ایالات متحده در حال افزایش است ، در حالی که میزان ملی اضطراب در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه سال قبل سه برابر شده است (از ۸٫۱٪ به ۲۵٫۵٪) و افسردگی تقریباً چهار برابر شده است (از ۶٫۵ to به ۲۴٫۳ from) از یک سال قبل.این اعداد ، همراه با تأثیرات گسترده همه گیری در زندگی شخصی و شغلی ما ، قطعاً جای نگرانی است. بنابراین ، در اینجا چند روش برای کنار آمدن با اضطراب و استرس COVID آورده شده است.

استرس کرونا:

۱-بلافاصله با آن کنار بیایید.

ممکن است وسوسه شوید احساس خود را نادیده بگیرید یا شاید حتی متوجه نشده باشید که چقدر استرس داشته اید.

با این حال ، اگر همچنان این مسائل را در ذهن خود دارید ، تأثیر آن را بر روی سلامتی کلی خود در نظر بگیرید. متأسفانه ، اضطراب و استرس شما با آرزوی از بین رفتن کرونا از بین نخواهد رفت – دقیقاً مانند COVID فقط به طور جادویی از بین نمی رود.

درعوض ، باید خود را با مقابله طولانی با COVID-19 وفق دهیم و اکنون ، نه دیرتر ، با اضطراب و افسردگی کنار بیاییم. فقط به این فکر کنید که وقتی تصمیم می گیرید به صورت جدی این مشکل را حل کنید ، چگونه بهره وری ، آرامش خاطر و همچنین روابط شخصی و شغلی شما تقویت خواهد شد.

 ۲- استرس دارید؟ اکنون آن را برطرف کنید.

به احتمال زیاد بسیاری از مواردی که شما را مضطرب می کنند به عدم اطمینان مربوط می شوند. شما احتمالاً احساس می کنید هیچ کنترلی بر زندگی خود ندارید ، و این درماندگی ادراکی ممکن است شما را وادار کند که حتی کوچکترین مسائل روحیه شما را بهم بریزد.

با این وجود مواردی در کنترل شما هستند. و ایمن سازی آنها احتمالاً احساس راحتی و حتی هدف را فراهم می کند – چیزی که همه در این اوقات عصبی شدن به شدت به آن نیاز دارند.

شما احتمالاً نظریه انگیزه انسانی آبراهام مزلو و هرم نیازها را بر اساس کارها شنیده اید. مزلو پیشنهاد داد که نیازهای اساسی خاصی باید برآورده شود تا افراد بتوانند انگیزه خود را حفظ کنند.

روانشناس ، اسکات باری کافمن ، نظریه مازلو را با تحقیقات جدیدتر به روز کرد و مدل اصلاح شده وی نشان می دهد که انسان ها برای احساس امنیت و انگیزه به موارد زیر احتیاج دارند.
 استرس کرونا
استرس کرونا

۳-ایمنی

بیایید در مورد ایمنی جسمی صحبت کنیم. اطمینان حاصل کنید که شما و عزیزانتان می توانید ماه ها در یک مکان امن در صورت شیوع عمده COVID در منطقه خود بمانید. با توجه به موج های عفونت و محدودیت هایی که هنگام انتظار برای واکسن با آن روبرو هستیم ، باید بتوانید در جای خود پناه بگیرید.

گرچه بعید است ، اما آماده شدن برای یک سناریوی بدبینانه واقع هزینه دارد. این به معنای داشتن ۲ ماه غذای اساسی و مواد تمیز کننده همراه با داروهای ضروری است. برای جلوگیری از اختلال در تأمین کالا ، به جای تخلیه قفسه های فروشگاه مواد غذایی محلی خود ، به خرید عمده چنین کالاهایی از فروشندگان تخصصی آنلاین فکر کنید. هم مسئولیت پذیرتر است و هم ارزان تر.

همچنین بخاطر داشته باشید که بسیاری از شرکتها (احتمالاً از جمله شما) و سازمانها به یک مدل کار از راه دور روی آورده اند. بسته به جهت شغلی که شرکت شما در پیش گرفته است ، ممکن است مجبور شوید برای مدتی حتی طولانی مدت دور کار کنید. این به معنای صرف وقت بیشتر در خانه است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که فضایی است که می توانید با احساس امنیت کار کنید.

۴-اتصال به دیگران:

اگر می خواهید بر اضطراب COVID غلبه کنید ، ارتباط شما با عزیزان و جامعه بسیار مهم است. حفظ آن مستلزم توجه به چندین مورد است.

ابتدا ارتباطات فوری خود را با اعضای خانواده خود در نظر بگیرید. وقتی صحبت از این ارتباطات می شود ، بهتر است مسائل را از قبل پیش بینی و کار کنید .  اگر در خانواده خود یک شریک زندگی عاشقانه دارید ، باید بدانید که چگونه با یکدیگر تعامل سالم برقرار کنید با توجه به اینکه ۲۴/۷ روز با هم هستید.

همین امر در مورد سایر اعضای خانواده شما صادق است. اگر فرزندانی دارید که مدرسه یا دانشگاه نمیروند و در خانه هستند ، باید بفهمید که چگونه با آنها همکاری می شود.

همچنین برای دریافت به روزرسانی درباره کار در مدارس آنلاین باید با مدارس آنها در تماس باشید. داشتن این به روزرسانی ها همچنین تصویری واضح تر از نحوه تحصیل در مدرسه فرزندان شما فراهم می کند .


در زمینه برخورد با افراد مسن بالای ۶۰ سال یا هر کسی که دارای شرایط بهداشتی اساسی در خانه شما است (از جمله خودتان در هر گروه) ، باید بیشتر فکر کرد.

از آنجا که شانس بیشتری برای ابتلا به COVID دارند ، شما و دیگر اعضای خانواده باید اقدامات جدی برای جلوگیری از بیماری آنها انجام دهید. این بدان معناست که باید بیشتر از آنچه قبل از همه گیری انجام می دهید مراقب باشید ، با توجه به اینکه بیش از نیمی از کسانی که به ویروس مبتلا هستند هیچ علائم و نشانه ای ندارند.

دوم ، عزیزان خود را در نظر بگیرید که عضوی از خانه شما نیستند. شما و شریک زندگی عاشقانه خود ممکن است در یک خانه نمانید. بسته به میزان آسیب پذیری شما در برابر COVID شما و سایر اعضای خانواده ، ممکن است نوع رابطه ای دور از نظر اجتماعی داشته باشید.

همین اصل در مورد دوستان شما نیز صدق می کند. از آنجا که توصیه ها و تنظیمات ترجیحی فاصله اجتماعی به این معنی است که شما نمی توانید برای ناهار به صورت شخصی ملاقات کنید ، باید راه های دیگری را برای ارتباط برقرار کنید. این به معنای تعامل و صرف وقت با آنها برای چند ماه آینده ، شاید سالهای مجازی است.

 در صورت شدت گرفتن مجدد محدودیت ها ، باید یک برنامه روزمره آنلاین داشته باشید.

با توجه به موج محدودیت ها فعلی ، بهتر است بفهمید که تنظیم اجتماعی برای شما و ارتباطات شما بیشتر از قبل کار می کند. در حالی که ایالت های مختلف ایالات متحده دارای دستورالعمل های مختلف فاصله اجتماعی هستند ، این بسته به شدت شیوع ویروس می تواند تغییر کند.

و به یاد داشته باشید ، محکم نگه داشتن دوستی و ارتباطات اجتماعی شما حتی راحتی و ثبات بیشتری را در طی این بیماری همه گیر فراهم می کند. این به شما کمک می کند تا بهتر با اضطراب COVID کنار بیایید.

چگونه با استرس کرونا کنار بیاییم؟
چگونه با استرس کرونا کنار بیاییم؟
۵-اعتماد به نفس:

آخرین و نه مهمترین ، شما باید عزت نفس خود را که به اعتماد به نفس و احساس تسلط بر سرنوشت شما اشاره دارد ، برطرف و تأمین کنید.

برنامه ریزی برای چگونگی زندگی خود در طی این بیماری همه گیر و پس از آن به شما کمک می کند تا حس کنترل و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید ، که راهی عالی برای رفع استرس و اضطراب است. همچنین می خواهید در مورد مناطق دیگری که می توانید در این زمان محدودیت ها پیشرفت کنید ، فکر کنید.

به عنوان مثال ، حضور در خانه فرصتی مناسب برای کسب یا تقویت مهارت های جدید است. تلاش خود را با پیوستن به یک گروه سرگرمی آنلاین مرتبط کنید و حتی ارتباطات معنی دارتری ایجاد خواهید کرد ، که فقط می تواند چیز خوبی باشد.

پرداختن به نیازهای اساسی شما نیرومند است و می تواند به شما در ایجاد احساس تسلط بر محیط شما کمک کند. هنگامی که عمدا و به طور مداوم انجام شود ، نقطه مقابل بزرگی برای استرس و اضطراب در طی این بیماری همه گیر و بعد از آن است.

نتیجه چگونه با استرس کرونا کنار بیاییم؟

هیچ راهی برای پیش بینی دقیقاً پایان این همه گیری و پایان یافتن آن برای زندگی ما وجود ندارد. به همین دلیل طبیعی است که در طول این بیماری همه گیر اضطراب COVID داشته باشیم و استرس بیشتری داشته باشیم.

با این وجود ، اگرچه عدم اطمینان می تواند درجات مختلفی از نگرانی را ایجاد کند ، مراحلی وجود دارد که می توانید برای رفع نیازهای اساسی خود بردارید تا بتوانید از خود در برابر اضطراب و استرس دفاع کنید.برنامه ورزشیخود را به صورت رایگان بگیرید و به راحتی در خانه تمرین کنید.

منبع:lifehack

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا