مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

۱۰ فایده سلامتی نوشیدن چای سبز با لیمو

10 فایده سلامتی نوشیدن چای سبز با لیمو
0 5

چای سبز با آب لیمو یک نوشیدنی تسکین دهنده است که می توانید در هر زمان از روز از آن لذت ببرید.پر از عطر و طعم ، خوشمزه است و به راحتی آماده می شود.همچنین بسیار مقوی است و تحقیقات نشان داده است که با لیست طولانی از مزایای بالقوه سلامتی مرتبط است.

بهترین مزایای سلامتی چای سبز با لیمو

۱- غنی از آنتی اکسیدان

چای سبز و لیمو هر دو سرشار از آنتی اکسیدان هستند ، ترکیباتی که به محافظت در برابر التهاب و آسیب سلول به دلیل اکسیداسیون کمک می کنند.

چای سبز ، به ویژه ، سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند اپی گالوکاتکین گالات (EGCG) ، کوئرستین ، اسید کلروژنیک و تئوگلین است.

لیمو منبع خوبی از آنتی اکسیدان های اسید اسکوربیک ، هسپریدین ، ​​نارینگین و اسید فرولیک است .

تحقیقات نشان می دهد آنتی اکسیدان ها نقشی اساسی در سلامتی و بیماری ها دارند و ممکن است در برابر بیماری های مزمن ، از جمله بیماری های قلبی ، دیابت ، سرطان و چاقی محافظت کنند .

۲- باعث کاهش وزن می شود

چای سبز با لیمو می تواند یک افزودنی عالی برای رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن باشد.

در حقیقت ، مطالعات متعدد نشان داده است که چای سبز می تواند از کاهش وزن پشتیبانی کند و چربی سوزی را تقویت کند.

طبق یک بررسی از ۱۵ مطالعه ، نوشیدن چای سبز با مقادیر بالاتر EGCG به مدت حداقل ۱۲ هفته با کاهش وزن بدن و چربی بدن ارتباط داشت .

یک مطالعه بر روی ۱۱۵ زن همچنین نشان داد که مصرف عصاره چای سبز به مدت ۱۲ هفته منجر به کاهش قابل توجهی در وزن بدن ، شاخص توده بدن و چربی شکم می شود.

اگرچه دانشمندان باید تحقیقات بیشتری در مورد انسان انجام دهند ، اما برخی مطالعات نشان می دهد که لیمو همچنین می تواند باعث کاهش وزن شود.

یک مطالعه روی حیوانات نشان داد وقتی موشها با فلاونوئیدهای مرکبات تحت درمان قرار می گیرند ، اندازه سلولهای چربی آنها کاهش می یابد. فلاونوئیدهای مرکبات همچنین باعث افزایش متابولیسم در موشهایی که از رژیم غذایی پر چربی استفاده می کنند .

یک مطالعه حیوانی دیگر از سال ۲۰۰۸ نشان داد که تغذیه پلی فنل های لیمو به موش ها با رژیم غذایی پرچرب از افزایش وزن و تجمع چربی در آنها جلوگیری می کند .

چای سبز۳- کنترل قند خون با چای سبز

جالب توجه است ، برخی تحقیقات نشان می دهد که چای سبز می تواند به بهبود کنترل قند خون کمک کند و از دیابت نوع ۲ محافظت کند.

طبق یک بررسی ، نوشیدن چای با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ و عوارض مربوط به دیابت مرتبط است .

نوشیدن منظم چای همچنین ممکن است التهاب را کاهش داده و توانایی بدن در استفاده موثر از انسولین را افزایش دهد. انسولین هورمونی است که قند را از جریان خون به داخل سلول ها منتقل می کند .

یک مطالعه بر روی ۹۲ نفر مبتلا به دیابت نوع ۲ همچنین نشان داد که مصرف عصاره چای سبز به مدت ۱۶ هفته مقاومت به انسولین را کاهش می دهد. این ممکن است به کنترل بهتر قند خون کمک کند .

با این حال ، مطالعات دیگر نتایج متفاوتی را یافته اند و دانشمندان باید تحقیقات بیشتری در مورد چای سبز و دیابت انجام دهند .

۴- ممکن است سلامت قلب را تقویت کند

تحقیقات نشان داده است که هر دو چای سبز و لیمو با چندین فواید برای سلامت قلب در ارتباط هستند.

در حقیقت ، یک بررسی گزارش داد که فلاونوئیدهای مرکبات ، از جمله آنهایی که در لیمو وجود دارد ، ممکن است التهاب را سرکوب کرده ، عملکرد رگ های خونی را بهبود بخشد و از سطح کلسترول سالم پشتیبانی کند.

مطالعه دیگری نشان داد که افرادی که روزانه لیمو مصرف می کنند ، فشار خون را کاهش می دهند ، به ویژه هنگامی که مرتباً راه می روند (منبع معتبر).

به طور مشابه ، تجزیه و تحلیل ۹ مطالعه نشان داد که افرادی که به طور منظم چای سبز مصرف می کنند ، در مقایسه با افرادی که چای سبز نمی نوشند ، خطر بیماری قلبی ، حمله قلبی و سکته مغزی کمتری دارند .

علاوه بر این ، یک بررسی اخیر از ۲۴ مطالعه همچنین نشان داد که نوشیدن چای سبز می تواند به کاهش فشار خون بالا سیستولیک و دیاستولیک کمک کند ، که هر دو از عوامل خطر بیماری های قلبی هستند.

۵- از سلامت مغز پشتیبانی می کند

اگرچه تحقیقات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است ، اما برخی مطالعات نشان می دهد که چای سبز و لیمو ممکن است چندین مزیت بالقوه برای سلامت مغز ارائه دهد.

به عنوان مثال ، یک بررسی از هشت مطالعه نشان داد که نوشیدن چای سبز در برخی از مطالعات با کاهش خطر ابتلا به زوال عقل و اختلال شناختی همراه است .

مطالعه دیگری نشان داد که مصرف مداوم چای سبز می تواند باعث بهبود متابولیسم پروتئین های خاصی شود که در ایجاد بیماری آلزایمر دخیل هستند.

برخی مطالعات لوله آزمایشگاهی و حیوانی همچنین نشان داده اند که برخی ترکیبات موجود در مرکبات ممکن است باعث کاهش التهاب ، محافظت از عملکرد مغز و جلوگیری از تجمع پلاک در مغز شود ، که می تواند در بیماری آلزایمر نقش داشته باشد .

همچنین بخوانید
نوشیدن چای سبز
نوشیدن چای سبز

۶- ممکن است ایمنی بدن را تقویت کند

لیمو یک منبع عالی از ویتامین C ، یک ریز مغذی محلول در آب با خواص آنتی اکسیدانی قوی است .

ویتامین C با کاهش التهاب و تقویت عملکرد سلولهای ایمنی ، نقشی اساسی در سیستم ایمنی بدن ایفا می کند .

افزایش مصرف ویتامین C همچنین ممکن است به درمان و جلوگیری از بسیاری از انواع عفونت های تنفسی و سیستمیک کمک کند .

علاوه بر این ، برخی از مطالعات حیوانی نشان داده اند که برخی ترکیبات موجود در چای سبز ، مانند EGCG ، می تواند عملکرد ایمنی بدن را بهبود بخشد و در برابر اختلالات خود ایمنی از جمله مولتیپل اسکلروزیس محافظت کند .

چای سبز و لیمو نیز سرشار از آنتی اکسیدان هستند ، که به حمایت از یک سیستم ایمنی سالم کمک می کنند.

۷- سطح انرژی را افزایش می دهد

چای سبز یک منبع طبیعی از کافئین است که یک محرک سیستم عصبی مرکزی است که مردم اغلب از آن برای افزایش سطح انرژی خود استفاده می کنند .

مطالعات نشان می دهد که کافئین علاوه بر مبارزه با خستگی ، می تواند هوشیاری را افزایش داده و عملکرد شناختی و جسمی را بهبود بخشد .

برخی مطالعات همچنین نشان داده اند که کافئین می تواند عملکرد ورزشی را بهبود بخشد و استقامت را افزایش دهد .

از آنجا که چای سبز با لیمو حاوی کافئین کمتری نسبت به قهوه یا نوشیدنی های انرژی زا است ، ممکن است گزینه خوبی برای کسانی باشد که به اثرات دوز بالای کافئین حساس هستند .

۸- ممکن است به جلوگیری از سنگ کلیه کمک کند

سنگ کلیه رسوبات معدنی سختی است که می تواند در کلیه ها ایجاد شده و علائمی مانند درد ، حالت تهوع و تکرر ادرار ایجاد کند .

نوشیدن چای سبز با لیمو یک روش عالی برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه است.

در حقیقت ، یک مطالعه بزرگ نشان داد که نوشیدن چای سبز با کاهش خطر ابتلا به سنگ کلیه به ویژه در مردان ارتباط دارد .

اسید سیتریک موجود در لیمو همچنین ممکن است با افزایش حجم ادرار و اتصال به اگزالات کلسیم به جلوگیری از سنگ کلیه کمک کند. این از تجمع کریستال هایی که منجر به تشکیل سنگ کلیه می شود جلوگیری می کند .

طبق یک بررسی ، مصرف فقط ۴ اونس (۱۱۸ میلی لیتر) آب لیمو در روز می تواند برای درمان سنگ کلیه مفید باشد .

۹-ممکن است به محافظت در برابر سرطان کمک کند

چای سبز و لیمو ممکن است هر دو دارای خواص قدرتمند مبارزه با سرطان باشند.

چندین مطالعه لوله آزمایش نشان می دهد که برخی ترکیبات استخراج شده از لیمو می توانند از رشد و گسترش سلولهای سرطانی جلوگیری کنند.

برخی مطالعات همچنین نشان داده اند که خوردن مرکبات بیشتر ممکن است با کاهش خطر ابتلا به چندین نوع سرطان از جمله سرطان ریه ، معده ، مری و پستان همراه باشد.

تحقیقات همچنین چای سبز را با کاهش خطر ابتلا به سرطان مرتبط دانسته است. به طور خاص ، مطالعات نشان می دهد که چای سبز می تواند به محافظت در برابر سلولهای سرطانی مثانه ، پستان ، روده بزرگ و پروستات کمک کند .

چای سبز با لیمو۱۰-شما را هیدراته نگه می دارد

نوشیدن چای سبز با لیمو می تواند راهی عالی برای هیدراته ماندن باشد.

آبرسانی تقریباً برای همه جنبه های سلامتی ضروری است. به طور خاص ، برای سلامت پوست ، مدیریت وزن ، عملکرد مغز ، سلامت دستگاه گوارش و عملکرد کلیه ضروری است .

نوشیدن مایعات به میزان کافی در روز حتی ممکن است به جلوگیری از طیف وسیعی از شرایط از جمله سنگ کلیه ، سردرد و یبوست کمک کند .

چگونه آن را درست کنیم؟

تهیه چای سبز با لیمو در خانه بسیار ساده است.برای شروع ، حدود ۱ فنجان (۲۳۷ میلی لیتر) آب را به جوش آورده ، آن را از روی حرارت برداشته و بگذارید ۲-۳ دقیقه قبل از ریختن آن در یک فنجان ، خنک شود.

بعد ، یک کیسه چای سبز اضافه کنید و اجازه دهید ۱ تا ۳ دقیقه بماند. در آخر ، مقداری آب لیمو تازه را با فشار دادن تا نصف لیمو به طور مستقیم در چای خود اضافه کنید.با استفاده از موادی مانند عسل ، دارچین ، زنجبیل یا نعناع تازه می توانید طعم و مزه را حتی بیشتر کنید.

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.