مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

پیکی بلایندرز ، پر بازدیدترین سریال انگلیسی

0 423

پیکی بلایندرز  ( Peaky Blinders)، نام یک مجموعه تلوزیونی  درام و جنایی تاریخی انگلیسی محصول شبکه تلویزیونی بی بی سی دو است. استوین  کارگردانی آن را به عهده دارد. داستان حول محور کیلین مورفی در نقش تامی شلبی است. او رهبر یک گروه خرابکار است و سم نیل در نقش یک کاراگاه قصد دارد آن‌ها را نابود کند.

 

پیکی بلایندرز
نخستین فصل این مجموعه در ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۳ از بی بی سی دو  پخش شد و شامل ۶ قسمت بود. فصل دوم در ۲ اکتبر ۲۰۱۴ روی آنتن رفت. ۵ مه ۲۰۱۶، نیز فصل سوم عرضه شد که در تاریخ ۳۱ مه در آمریکا در دسترس عموم قرار گرفت.
در ۲۶ مه ۲۰۱۶، بی‌بی‌سی اعلام کرد ساخت فصل پنجم سریال را در دستورکار دارند. فصل پنجم این سریال در شهریور ۱۳۹۸ روی آنتن رفت.
پس از موفقیت‌های بی نظیری که این سریال پس از پخش فصل چهارم به آن دست یافت، فصل پنجم این سریال از شبکهٔ بی‌بی‌سی دو به بی‌بی‌سی اصلی منتقل شد. همچنین تا پیش از اقبال عمومی این سریال قرار بود حداکثر پنج فصل باشد، اما پس از این موفقیت‌ها توسط استیون نایت تا فصل ششم تمدید شد.
استیون نایت، سازنده سریال پیکی بلایندرز، پیش از این فیلمنامه چیزهای زیبای کثیف و قول های شرقی را نوشته که دومی را آقای کراننبرگ با بازی «یوگو مورتنسن» و نائومی واست در سال ۲۰۰۷ ساخته است و بعد از آن هم دو فیلم مرغ مگس خوار و لاک را نوشته و کارگردانی کرده است. لاک اولین همکاری مشترک نایت و تام هاردی محسوب میشود.

همچنین بخوانید

پیکی بلایندرز
در سال ۱۹۱۹ و بعد از جنگ جهانی اول، پیکی بلایندرز یک گروه خانوادگی مستقر در بیرمنگام  انگلستان است. داستان بر روی گروه رومانیایی پیکی بلایندرز و بلندپروازی‌ها و رئیسشان، تامی شلبی (با بازی کیلین مورفی ) متمرکز است. کارآگاه ویژه چستر کمپل (با بازی سم نیل ) به دستور نیروی شهربانی سلطنتی از بلفست به بیرمنگام فرستاده می‌شود تا شهر را از وجود  ارتش جمهوری خواه ایرلندی ، کمونیست‌ها، گروه‌های خرابکار و جنایتکاران پاک کند. در این مسیر وجود پیکی بلایندرز نظرش را جلب می‌کند.
این مجموعه تلویزیونی تاکنون با استقبال فوق العاده ای مواجه شده و جوایز متعددی را از آن خود کرده است بعنوان مثال در سال ۲۰۱۵ نامزد جایزه بفتا بهترین سریال درام شد و در سال ۲۰۱۸جایزه بفتا بهترین سریال درام را به خود اختصاص داد.
این سریال رتبه ۵۵ را در لیست بهترین سریال‌هایسایت IMDB دارد.
کیلین مورفی که نقش توماس شلبی را بازی میکند و از بازیگران اصلی این سریال است در واقعیت سیگار نمی کشد و گیاه خوار است و تمام سیگار هایی که در این سریال میکشد ، سیگار گیاهی و تجزیه پذیر هستند.
فقط تا انتهای فصل دوم کیلین مورفی (در نقش توماس شلبی) بیش از ۳۰۰۰ سیگار کشید

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.