کسب و کار

قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۲۰

 قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۲۰

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۲۰)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

در این مقاله ، در مورد برخی از موفق ترین زنان در جهان صحبت می کنیم که دارای موقعیت های قدرتمندی هستند و بر چندین زن دیگر نیز تأثیر می گذارند. اگر به دنبال انگیزه هستید ، این مقاله را بخوانید و با قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۲۰ آشنا شوید.

 قدرتمندترین زنان جهان:

ماری ولستون کرافت ، فیلسوف ، نویسنده و مدافع حقوق زنان میگوید: “من آرزو نمی کنم زنان بر مردان قدرت داشته باشند ، بلکه بر خودشان قدرت داشته باشند.”

زنانی که در این مقاله درباره آنها صحبت خواهیم کرد کسانی هستند که موفق شده اند با قدرت خود هر سقف شیشه ای ممکن را خرد کنند. بیایید با تأثیرگذارترین زنان جهان در سیاست شروع کنیم.

۱- آنگلا مرکل

آنگلا مرکل به عنوان صدراعظم آلمان فعالیت می کند. او همچنین بعنوان رهبر واقعی اتحادیه اروپا توصیف می شود و معروف است به عنوان “رهبر جهان آزاد”.

۲- نانسی پلوسی

این زن قدرتمند به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خدمت می کند. وی بالاترین مقام زن انتخاب شده در ایالات متحده و همچنین اولین زن آمریکایی است که سمت رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده را بر عهده دارد.

۳-تسای اینگ ون

تسای اینگ ون اولین رئیس جمهور کشور تایوان است. او به عنوان رئیس جمهور تایوان خدمت می کند. وی هفتمین رئیس جمهور و اولین زنی است که به این دفتر انتخاب شده است.

۴-شیخ حسینه

شیخ حسینه باسابقه ترین نخست وزیر بنگلادش است. وی از سال ۲۰۰۹ این سمت را عهده دار بوده و هم اکنون چهارمین دوره نخست وزیری خود را سپری می کند.

۵- نیرمالا سایتارامان

نیرمالا وزیر دارایی هند است. وی پیش از این به عنوان وزیر دفاع هند فعالیت می کرد. نیرمالا سایتارامان دومین زنی است که به عنوان وزیر دفاع و اولین وزیر دارایی تمام وقت منصوب شده است.

 قدرتمندترین زنان جهان در سال 2020
قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۲۰

۶- جاسیندا آردرن

جاسیندا آردرن چهلمین نخست وزیر نیوزیلند است. اما آنچه به بیشتر زنان انگیزه میدهد این است که وی دومین رئیس دولت است که در زمان اشتغال زایمان می کند(بچه داری همراه با شاغل و قدرتمند بودن). قدرت محض زن!

۷- اورسولا فون در لاین

اورسولا فون در لاین به عنوان رئیس کمیسیون اروپا فعالیت می کند. او اولین زنی است که این مقام قدرتمند را داشته است. پیش از این ، وی یکی از اعضای کابینه آنگلا مرکل بود و او طولانی ترین عضو کابینه بوده است.

۸- زوزانا شاپوتووا

Zuzana Čaputová رئیس جمهور فعلی اسلواکی است که همچنین یک وکیل و یک فعال محیط زیست است. وی جوانترین رئیس جمهور در تاریخ کشور است.

حوزه بعدی که زنان در آن بسیار موفق بودند در سطوح غیر قابل تصوری سرآمد هستند ، حوزه تجارت است. برای آگاهی از خانمهای قدرتمند در تجارت ادامه مطلب را بخوانید.

بانوان قدرتمند در تجارت:

۹- ملیندا گیتس

ملیندا گیتس بنیانگذار بنیاد بیل و ملیندا گیتس است که هدف آن کاهش فقر شدید و افزایش مراقبت های بهداشتی در سطح جهان است. ملیندا گیتس و بیل گیتس همچنین او توسط باراک اوباما مدال آزادی دریافت کرد.

۱۰- مری بارا

مری بارا رئیس و مدیر عامل جنرال موتورز است. وی اولین مدیرعامل زن یک شرکت مشهور خودروسازی است.

 قدرتمندترین زنان جهان در سال 2020
قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۲۰

۱۱-سوزان دایان ووچیچی

Susan Wojcicki مدیر عامل یوتیوب است. او به عنوان اولین مدیر بازاریابی گوگل خدمت کرده و در تاسیس شرکت نیز نقش داشته است.

۱۲- آنا پاتریشیا

آنا پاتریشیا رئیس اجرایی بانکو سانتاندر (گروه سانتاندر) است. برخی از شغل های قبلی وی عبارتند از: مدیر در شرکت کوکاکولا ، مدیر اجرایی در سانتاندر انگلیس و رئیس اجرایی در بانستو ، یک بانک اسپانیایی.

۱۳- شریل سندبرگ

این بانوی قدرتمند در حال حاضر COO در فیس بوک است. او همچنین بنیانگذار یک سازمان غیر انتفاعی به اسم، LeanIn.Org است. در فیس بوک ، او اولین زنی بود که به عضویت هیئت مدیره انتخاب شد. شریل سندبرگ قبل از تبدیل شدن به مدیر COO در فیس بوک ، به عنوان معاون رئیس فروش آنلاین در گوگل و رئیس دفتر لارنس سامرز خدمت می کرد.

۱۴- مگ ویتمن

مگ ویتمن یکی از اعضای هیئت مدیره P&G و Dropbox است. او همچنین به عنوان مدیر عامل شرکت Hewlett Packard Enterprise خدمت کرد. این بانوی قدرتمند همچنین یک فعال در حوزه خیریه است.

۱۵- گیل بودرو

گیل بودرو (Gail Boudreaux) مدیرعامل دومین شرکت بزرگ آمریکایی ، Anthem Inc است. وی توسط Forbes و Fortune در میان ۱۰۰ زن قدرتمند جهان قرار گرفت.

۱۶-جولی سوئیت

جولی سویت مدیر ارشد اجرایی Accenture است. وی در لیست قدرتمندترین زنان جهان توسط فوربس و فورچون قرار گرفت. جولی قبل از ورود به دنیای Accenture ، یک وکیل و شریک در Cravath ، Swaine & Moore ، یک شرکت حقوقی آمریکایی بود.

۱۷- اما والمسلی

اما والمسلی ، مدیر عامل فعلی GlaxoSmithKline ، که به عنوان یک رهبر قدرتمند توصیف می شود ، همچنین اولین زنی است که یک شرکت دارویی بزرگ را اداره می کند. وی قبل از اینکه مدیرعامل شود ، به عنوان رئیس Consumer Healthcare Europe و Consumer Healthcare Worldwide خدمت می کرد ، جایی که وی ریاست بخش بهداشت جهانی بهداشت مصرف کننده این شرکت را بر عهده داشت.

 قدرتمندترین زنان جهان
قدرتمندترین زنان جهان

۱۸- ویکی هولوب

ویکی هولوب رئیس و مدیر عامل شرکت Occidental Petroleum است ، شرکتی که در اکتشافات هیدروکربن در خاورمیانه ، ایالات متحده آمریکا و کلمبیا فعالیت دارد. وی اولین زنی است که رئیس یک شرکت بزرگ نفتی است.

۱۹-روت پورات

روت پورات مدیر ارشد مالی Google و Alphabet Inc ، شرکت مادر گوگل است. وی همچنین به عنوان معاون اجرایی رئیس و مدیر ارشد مالی در مورگان استنلی ، یک بانک سرمایه گذاری چند ملیتی و یک شرکت خدمات مالی آمریکایی خدمت کرد.

۲۰- جودیت مکنا

جودیت مکنا مدیر عامل شرکت Walmart Inc است که یک شرکت خرده فروشی چند ملیتی در آمریکا است. وی همچنین در یک خرده فروش سوپرمارکت انگلیسی ، Asda ، نقش های رهبری را بر عهده داشت ، جایی که قبل از اینکه مدیر عامل Walmart شود ، به عنوان مدیر مالی و مدیر عامل اصلی مشغول شد.

۲۱- ایندرا نویی

ایندرا نویی یکی از اعضای هیئت مدیره شورای بین المللی کریکت و آمازون است. وی همچنین به عنوان رئیس و مدیر عامل پپسی کو مشهور بود و چندین بار به عنوان یکی از بانوان قدرتمند در جهان معرفی شده است.

۲۲-امی هود

امی هود مدیر مالی شرکت مایکروسافت است. پیش از این ، امی هود نقش های مختلف رهبری را در مایکروسافت و گلدمن ساکس داشت.

۲۳-جسیکا اول

جسیکا اول به عنوان مدیر مالی در Royal Dutch Shell PLC ، در شرکت نفت و گاز فعالیت می کند. وی دومین زنی است که توسط این شرکت برای این نقش تعیین شده است.

۲۴- مری کالاهان اردو

Mary Callahan Erdoes مدیر عامل بخش دارایی و مدیریت سلامت JPMorgan Chase است. او همچنین عضو کمیته عملیاتی شرکت است. سهم وی در این زمینه در لیست بانفوذترین و قدرتمندترین زنان جهان جایزه افتخاری دریافت کرده است.

۲۵-روزالیند

روزالیند بروور بعنوان مدیر COO در استارباکس فعالیت می کند و قبل از آن رئیس و مدیر عامل بخش فروشگاه های والمارت ، Sam’s Club بود. او چندین بار به عنوان یکی از بانوان قدرتمند در تجارت افتخار یافته است.

 قدرتمندترین زنان جهان
قدرتمندترین زنان جهان

۲۶- روشنی نادر مالهوترا

روشنی نادر مالهوترا مدیر اجرایی و مدیر عامل HCL Enterprise است. وی توسط چندین مجله به عنوان یکی از قدرتمندترین زنان جهان معرفی شده و همچنین به عنوان ثروتمندترین زن هند شناخته می شود.

۲۷- جنیفر سالکه

جنیفر سالکه مدیرعامل استودیوی آمازون تهیه کننده و توزیع کننده فیلم و تلویزیون و زیرمجموعه آمازون است. او رئیس سابق سرگرمی NBC است.

۲۸-رنوکا جاگتیانی

Renuka Jagtiani رئیس و مدیرعامل یک شرکت بزرگ مصرف کننده چند ملیتی ، Landmark Group است. او استراتژی شرکتی این شرکت را رهبری می کند و به گسترش آن در بازارهای جدید می پردازد.

قرن هاست که زنان در حوزه های مختلف گام برمی دارند. به غیر از سیاست و تجارت ، زنان امروزی با ظرافت بر سایر حوزه ها مانند امور مالی ، فناوری ، موسیقی ، مد و غیره نیز تسلط دارند،بیایید نگاهی به برخی از زنان قدرتمند در این زمینه ها بیندازیم.

زنان قدرتمند در اقتصاد:

۲۹٫ Safra Catz

Safra Catz مدیر عامل شرکت اوراکل است. پیش از این ، او عضو هیئت مدیره  و مدیر ارشد مالی در همان شرکت بود.

۳۰- هو چینگ

هو چینگ یک سرمایه گذار و مدیر اجرایی یک صندوق ثروت مستقل سنگاپور ، تماسک است. او سفر خود را با این شرکت هلدینگ سنگاپوری به عنوان مدیر آغاز کرد و بعداً به عنوان مدیر اجرایی خدمت کرد. وی چندین جایزه کسب و کار آسیایی را دریافت کرده و در لیست قدرتمندترین زنان جهان قرار گرفته است.

۳۱٫ استیسی کنیگهام

این زن قدرتمند به عنوان رئیس جمهور در بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) فعالیت می کند. وی شصت و هفتمین نفر و دومین زنی است که این سمت را در NYSE به عهده دارد.

۳۲-آدنا فریدمن

آدنا فریدمن رئیس و مدیر عامل بورس نزدک است. وی همچنین به عنوان مدیر عامل و مدیر مالی یک شرکت چند ملیتی سهام دارایی جایگزین برای مدیریت دارایی و خدمات مالی به نام The Carlyle Group خدمت کرد.

زنان قدرتمند
زنان قدرتمند

۳۳- ابیگیل جانسون

ابیگل جانسون رئیس و مدیر عامل شرکت Fidelity Investments است. وی همچنین رئیس شرکت ، فیدلی بین الملل است.

۳۴-جین فریزر

جین فریزر رئیس سیتی گروپ و مدیر اجرایی Global Consumer Banking است. وی همچنین رئیس گروه Citi Women Affinity Group و عضو تیم مدیریت اجرایی است.

۳۵- کریستین لاگارد

کریستین لاگارد رئیس فعلی بانک مرکزی اروپا است. وی چندین سمت وزیری مانند وزیر دارایی ، صنعت و اقتصاد در دولت فرانسه را بر عهده داشته است.

۳۶- کریستالینا جورجیوا

کریستالینا جورجیوا یک اقتصاددان و مدیر عامل صندوق بین المللی پول است. وی همچنین به عنوان مدیر عامل و سرپرست رئیس بانک جهانی کار کرده و به عنوان نائب رئیس کمیسیون اروپا نیز خدمت کرده است.

۳۷- آن فینوکان

آن فینوکان نایب رئیس بانک آمریکا است. او همچنین دارای نقش رهبری در کمیته ESG بانک (کمیته محیط زیست ، اجتماعی و حاکمیت شرکتی) است.

زنان قدرتمند در فناوری:

۳۸- مریلین هیوزون

Marillyn Hewson رئیس و مدیر عامل شرکت Lockheed Martin ، یک شرکت تولید محصولات هوافضا و دفاع است. وی به دلیل ایده ها و مشارکت های نوآورانه خود در این زمینه بسیار شناخته شده است.

۳۹-ایزابلا کوچر

ایزابلا کوچر مدیر عامل یک شرکت چند ملیتی برق فرانسوی ، ENGIE است. وی همچنین تنها مدیر عامل زن در بورس سهام فرانسه ، CAC40 است. ایزابلا کوچر با بازتعریف استراتژی های شرکت و اجرای تحولات اساسی ، در دنیای فناوری جای خود را باز کرده است.

۴۰-فبه نواکوویچ

Phebe Novakovic رئیس و مدیر عامل یک شرکت هوافضا و دفاع در آمریکا ، General Dynamics است. این زن قدرتمند همچنین با سیا (آژانس اطلاعات مرکزی) و وزارت دفاع ایالات متحده کار کرده است. او همچنین در هیئت مدیره Abbott Laboratories ، یک شرکت مراقبت های بهداشتی در آمریکا است.

۴۱-کتی واردن

کتی واردن مدیر عامل و رئیس شرکت Northrop Grumman Corporate ، یک شرکت جهانی فناوری هوافضا و دفاع در آمریکا است. قبل از مدیرعاملی ، او به عنوان مدیر عامل شرکت فعالیت می کرد.

۴۲-کیرام مازومدار-شاو

Kiram Mazumdar-Shaw رئیس و مدیر عامل یک شرکت بیوتکنولوژی ، Biocon LTD است. مشارکت وی در زمینه علوم و شیمی تحسین برانگیز بوده است.وی همچنین توسط Forbes چندین بار در لیست قدرتمندترین زنان جهان قرار گرفته است.

زنان قدرتمند در حوزه های دیگر:

۴۳-ملکه الیزابت دوم

ملکه الیزابت دوم طولانی ترین سلطنت و رئیس دولت فعلی پادشاهی متحده و قلمروهای مشترک المنافع است. اگرچهاختیارات او محدود است، اما وی چندین وظیفه مهم و قدرتمند مانند تعیین نخست وزیر را دارد.

۴۴- لورن پاول

لورن پاول جابز بنیانگذار Emerson Collective ، یک سازمان تغییر اجتماعی است که بر آموزش ، بهداشت ، محیط زیست ، رسانه ها و روزنامه نگاری و اصلاحات مهاجرت تمرکز دارد. این شرکت برای ایجاد تغییر در جهان از مشارکت جامعه ، سرمایه گذاری تأثیرگذار ، وکالت و خیرخواهی استفاده می کند.

۴۵-شری ردستون

ردستون رئیس ViacomCBS ، یک مجتمع رسانه ای چند ملیتی در آمریکا است. وی همچنین رئیس شرکت ملی تفریحی ، یک شرکت هلدینگ خصوصی تئاتر و رسانه های جمعی است. پیش از این ، شاری ردستون به عنوان نایب رئیس ویاکام و شرکت CBS خدمت می کرد.

۴۶- ​​بیانسه نولز کارتر

بیانسه نولز کارتر ، که در بین طرفدارانش معروف به ‘Queen Bee’ است ، خواننده و ترانه سرا ، تهیه کننده ، بازیگر  مشهور است. او به عنوان جذاب ترین موسیقی دان قرن توصیف شده است و به عنوان یکی از قدرتمندترین و تأثیرگذارترین موسیقی دانان در جهان شناخته می شود.

۴۷- ریحانا

ریحانا همچنین یکی از قدرتمندترین زنان در جهان است که به عنوان خواننده ، ترانه سرا ، بازیگر مشهور است. او صاحب یک مارک لوازم آرایشی به نام Fenty Beauty و لیبلی به نام “Westbury Road Entertainment” است که موسیقی را از طریق گروه موسیقی جهانی منتشر می کند.

۴۸-اپرا وینفری

اپرا وینفری مجری برنامه گفتگوی مشهور ، بازیگر ، مجری رسانه ، تهیه کننده تلویزیون و خیر است. او همچنین صاحب کانال “OWN” است و اغلب به عنوان ملکه همه رسانه ها توصیف می شود. در قرن بیستم ، اپرا وینفری همچنین یکی از ثروتمندترین زنان آفریقایی آمریکایی جهان محسوب می شد.

زنان قدرتمند
زنان قدرتمند

۴۹- آنا وینتور

آنا وینتور مدیر مسئول Vogue است. او همچنین مدیر هنری Condé Nast است. او متصل کننده خانه های مد و طراحان تازه کار است. ایده ها و مشارکت های او، او را به یکی از قدرتمندترین زنان در مد تبدیل کرده است.

۵۰- میوشیا پرادا

Miuccia Prada یک میلیاردر طراح مد و بازرگان اهل ایتالیا است. او رئیس خانه مد “پرادا” و همچنین بنیانگذار یک خانه مد به نام، “میو میو” است. وی با چندین جایزه مفتخر شده و یکی از بانفوذترین و قدرتمندترین زنان جهان به حساب می آید.

لیست زنان موفق در جهان بی حد و حصر است. اگر خوب نگاه کنید ، بسیاری از اطراف خود را پیدا خواهید کرد. برخی ممکن است معروف باشند ، برخی نه. بگذارید هر یک از آنها به شما الهام و انگیزه دهند .

لطفا نظرات خود را درباره ((قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۲۰)) با ما در میان بگذارید.

منبع:parenting.firstcry

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا