تکنولوژی

قابلیت های ویندوز که از آن بی خبر هستید

دنیای تکنولوژی روز به روز در حال گسترش و ثبت ایده ها و نوآوری های جدیده ، در این مقاله به قابلیت های ویندوز میپردازیم و بخش کوچکی ولی جذابی از این نو آوری هارو باهم میبینیم.

۱- ایجاد دسکتاپ مجازی

یکی از قابلیت های ویندوز که مارو از خرید مانیتور اضافی بی نیاز میکنه قابلیت دسکتاپ مجازی هست ، این قابلیت به شما اجازه میده به تعداد دلخواه دسکتاپ ایجاد کنید و در هر دسکتاپ برنامه مومرد نظر خودتون رو اجرا کنید و این اجرای برنامه ها بدون تداخل در هم و همزمان فعالیت میکنند و شما میتونید در بین صفحات به سادگی سوئیچ کنید.

حتما مطالب آموزش حذف اکانت تلگرام و آموزش حذف اکانت واتس اپ رو مشاهده کنید

 

برای فعال کرد این قابلیت میتونید به روش های زیر اقدام کنید

روش اول روی نوار ابزار روی دکمه Task View کلیک کنید (مانند تصویر زیر)

قابلیت های ویندوز

با انتخاب Task Vies در صفحه ی شما گزینه های دیگه ای فعال میشه و شما با انتخاب New Desktopمیتوانید یک دسکتاپ مجازی جدید ایجاد کنید (مانند تصویر زیر)

قابلیت های ویندوز

خب در مرحله بعد میبینیم یک دسکتاپ جدید اضافه و با کلیک کردن روی آن میتوانید وارد صفحه شده و نرم افزار خود را اجرا کنید (مانند تصویر زیر)

قابلیت های ویندوز

برای جابجایی بین صفحات میتوانید روی دکمه Task Bar کلیک کنید و یا از کلید ترکیبی Win+Tab استفاده کنید (مانند تصویر زیر)

قابلیت های ویندوز

۲- چرخش صفحه نمایش

یکی از ویژگی های جالب ویندوز امکان چرخاندن صفحه نمایش ویندوز هست و شما میتوانید به هر سمت که دلخواهتون بود صفحه نمایش را بچرخانید.

برای این کار تز ترکیب دو دکمه Ctrl+Alt استفاده کنید و سپس با استفاده از دکمه های جهت صحه نمایش خود را به هر جهت که خواستید بچرخوانید.

۳- ویژگی لرزش

یکی ویژگی ویندوز ویندوز که کمتر کسی ازش اطلاع داره حالت لرزش هست ، با این ویژگی شما میتوانید تمام صفحات دا یکجا minimize (کوچک)کنید بجز صفحه مورد نظر شما.

برای این کار کافیه نوار بالایی صفحه را موس بگیرید و چند بار بلرزانید خواهید دید که تمام صفحات دیگر کوچک میشود (همانند تصویر زیر)

قابلیت های ویندوز

۴- پرینت در قالب PDF

یکی از کاربردی ترین قابلیت های ویندوز که میتونید بهش دسترسی داشته باشید قابلیت پرینت به صورت PDF هست برای استفاده از این قابلیت کاربردی در هر صفحه از اپلیکیشن در لیست پرینتر ها به دنبال Microsoft Print to PDF باشید (همانند تصویر زیر )

قابلیت های ویندوز
تبدیل PDF

۵- ویژگی Snap یا تقسیم صفحه نمایش

با این ویژگی کاربری میتونید صفحه نمایش خودتونو برای اجرای دو برنامه به صورت همزمان تقسیم کنید و برای بدست آوردن این ویژگی از کلید های ترکیبی win و کلید جهت راست و چپ استفاده کنید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا