روانشناسی

فواید نوشتن برای سلامتی روحیه

چند سالی است که زیاد درباره نوشتن ترس ها و نگرانی ها شنیده اید امروزه این روش به عنوان به عنوان ژورنالیسم شناخته می شود که یک روش عالی برای بیرون ریختن ترس است بدون اینکه مورد قضاوت قرار بگیرید. اینکه همه افکار و احساسات خود را روی کاغذ بیاورید و احساس راحتی کنید ، احساس راحتی و رهایی می کنید. نوشتن و  ژورنالیسم در زمان کنونی فواید بسیاری از جمله حفظ سلامت روان شما دارد. بیایید نگاهی به برخی از مزایا نوشتن به طور منظم بیاندازیم.

فواید نوشتن برای سلامتی روان

به عنوان یک معتمد عمل می کند

امروز مردم فراموش کرده اند که یک شنونده خوب باشند ، و گاهی اوقات شما می خواهید کسی فقط بدون هیچ گونه قضاوت و نصیحتی به شما گوش دهد. وقتی افکار خود را روی یک کاغذ یادداشت می کنید ، فقط آنچه را که در یک لحظه خاص احساس می کنید به اشتراک می گذارید. نوشتن به عنوان یک فرد معتمد عمل می کند که می توانید به معنای واقعی کلمه هر چیزی را با آن در میان بگذارید.

مبارزه با استرس

مقابله با استرس ، افسردگی یا اضطراب در دنیای رقابتی امروز بسیار شایع است. با همراه داشتن دفترچه یادداشت و نوشتن می توانید احساسات خود را کنترل کرده و سلامت روانی خود را تقویت کنید.

زندگی در لحظه

گاهی اوقات افکار زیادی در ذهن شما وجود دارد و اغلب به فکر بیش از حد نیز منجر می شود. نوشتن یک روش سالم برای بیان آن افکار و احساسات است تا یک تصویر واضح داشته باشید و در لحظه حضور داشته باشید.

فواید نوشتن
فواید نوشتن چیست؟

تخلیه حس های درونی فایده دیگر نوشتن

در شرایط استرس زا ، ژورنالیسم به شما کمک می کند ترس ها ، مشکلات خود را برطرف کنید و باعث آرامش ذهن و یافتن راه حل می شود. نوشتن همچنین به شما امکان می دهد صحبت شخصی داشته باشید که راهی عالی برای تقویت اعتماد به نفس و بالا بردن روحیه شماست.

بیرون ریختن افکار منفی

وقتی استرس دارید طبیعی است که افکار منفی در ذهن شما زیاد شود . با این حال ، هنگامی که شما شروع به نوشتن آنها می کنید ، به شما کمک می کند تا دلیل افکار منفی و راه های مهار آنها را تشخیص دهید.

نکاتی برای شروع یک نوشته ی خوب

با ذهن مثبت شروع کنید

قرار نیست همه روزها یکسان باشد و زندگی همیشه پر از فراز و نشیب خواهد بود. از این رو ، روش خوبی است که به جای نوشتن در لحظه ای که احساس انفجار میکنید صبر کنید تا کمی آرام شوید(مثلا ۱ ساعت بعد شروع کنید) نوشته خود را با یک ذهنیت مثبت و آرام شروع کنید.

فواید نوشتن
فواید نوشتن برای روحیه

زمان را انتخاب کنید

سعی کنید یکبار صبح و یک بار قبل از رفتن به رختخواب نوشتن را شروع کنید . در این مواقع ذهن شما آرامتر از بقیه روز است و اینکه افکارتان متمرکز تر است.

اگر از نوشتن هر روزه خوشتان نمی آید خود را مجبور یا تحت فشار قرار ندهید ، می توانید در روزهای متناوب روزنامه نگاری را شروع کنید و سپس آرام نشستن و نوشتن افکار خود را روی کاغذ ایجاد کنید.

مهم نیست که چه چیزی را پشت سر می گذارید ، سعی کنید همه چیز را در ژورنال خود بنویسید و سپس صحبت های مثبت انجام دهید تا اعتماد به نفس ایجاد کنید که خوب خواهید شد و بسیار قوی تر از طوفان بیرون خواهید آمد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا