مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

سردرد ناشی از گرسنگی چست و چه دلایلی دارد ?

0 156

سردرد ناشی از گرسنگی موضوعی است هر کسی تجربه ی ان را داشته است .
بیشتر موارد عِلَلی خوش خیم دارد و نیاز به درمان خاصی جز علامت درمانی ندارد، ولی در بعضی از موارد بسیار شدید و غیرقابل تحمل یا نشانه بیماری‌های خطرناک مانند توموری مغزی است. درمان سردرد بستگی به عامل ایجادکننده سردرد دارد، اما در اغلب موارد با مسکن سردرد رفع می‌شود.

سردرد ناشی از گرسنگی

همچنین بخوانید

جدیدترین مدل لباس عروس ۲۰۲۱

لباس های هفته مد لندن ۲۰۲۰

سردرد انواعی دارد که به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود. سردردهای اولیه عبارتند از: میگرن، سردرد خوشه‌ای و سردرد مزمن روزانه. سردردهای ثانویه علل و پاتولوژیهای متعددی دارند. بخش بزرگی از سردردها عصبی‌اند، حدود ۹۸ درصدشان خوش‌خیم و قابل بهبودند و یک تا دو درصد از سردردها نیز به دلیل تومور مغزی یا ضایعه مغزی رخ می‌دهند.
سردرد تنشی یا هیجانی شایعترین نوع سردرد است که خطرناک نیست، اما مکرراً رخ می‌دهد. و اغلب در اثر استرس و فشارهای عاطفی و عصبی ایجاد می‌شود. بیشتر بالغین این نوع سردرد را تجربه کرده‌اند. علت آن انقباض عضلات کاسه سر، گردن، شانه و صورت است و مهم‌ترین دلیل هم هیجانات عصبی است. درد معمولاً در شقیقه ها،پشیانی و مواردی پشت سر وجود دارد،درد اغلب به گونه ای است که بیمار احساس میکند،فشاری از بیرون سر به آن وارد میشود،درست مانند آن ک سر درمیان گیره ای قرار دارد . بیمار ممکن است تهوع پیدا کند، اما به استفراغ دچار نمی‌شود. این درد می‌تواند ۳۰ دقیقه تا ۷ روز ادامه داشته باشد.

سردرد ناشی از گرسنگی
حال برویم به سراغ سردرد ناشی از گرسنگی که شاید باورش برایتان سخت باشد ولی اغلب ماها به دلیل گرسنگی سردرد را احساس کرده ایم.
این سردرد حالت فشارنده دارد درست مثل سردرد تنشی و شما احساس میکنید سر شما و ناحیه گردن و شانه تحت فشار قرار گرفته است انگار که نواری تنگ به دور پیشانی شما بسته اند.
این سردرد ها بیشتر به علل افت قند خون است شاید بدانید که سوخت اصلی مورد استفاده ی نورن ها که سلول های سازنده ی دستگاه عصبی مرکزی و مغز هستند از مصرف گلوکز تامین میشود و مغز توانایی تولید یا ذخیره ی گلوکز را ندارد و برای کارکرد مداوم مغز نیاز به این ماده ینی گلوکز دارد.
از علائم این نوع سردرد این است که فرد ممکن است عصبی بشود و تحریک پذیر باشد دچار تب و لرز وضعف و سرگیجه و سیاهی رفتن چشم ها بشود.
از دگیر علل سردرد ناشی از گرسنگی میتواند کم آبى و کاهش حجم آب بدن باشد، کم ابی میتواند باعث افزایش غلظت خون شود و با تحریک گیرنده های درد در سر موجب سردرد شود.
گرسنگی شدید میتواند موجب بروز سردرد های میگرنی شود به علت به افراد دچار میگرن توصیه میشود که از گرسنگی در مدت زمان طولانی پرهیز کنند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.