مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

داستان کوتاه و پندآموز؛ مسئله ریاضی غیرقابل حلی که حل شد!

0 247

دانشجویی به دلیل مشکلاتی که برایش پیش آمده بود، نتوانست در کلاس استاد حاضر شود. وقتی او به دانشگاه رسید، کلاس تمام شده بود. او دو مسئله را روی تخته دید و با خود فکر کرد که احتمالا استاد آنها را به عنوان تکلیف هفته آینده نوشته است.

داستان کوتاه

دانشجو خیلی سریع شروع به نوشتن آن دو مسئله کرد و به خانه برگشت. در خانه ساعتها روی آن مسئله فکر کرد، اما نتوانست آن‌را حل کند. فردای آن روز با خود گفت که من باید این مسئله‌ها را حل کنم، هیچ مسئله‌ای غیر قابل حل شدن نیست!

او یک هفته کامل برای حل آن مسئله‌ها تلاش کرد و در نهایت موفق شد یکی از آنهارا حل کند. وقتی او وارد کلاس شد تکالیفش را با شرمساری به استاد نشان داد و گفت :« متاسفم استاد، من فقط توانستم یکی از آن دو مسئله را حل کنم.»

همچنین بخوانید

استاد که بهت‌زده شده بود، در جایش میخ‌کوب شد و گفت :« باورم نمی‌شود؛ هفته گذشته من این مسئله‌ها را به عنوان دو مسئله غیرقابل حل ریاضی نوشته بودم!»

آری، ما هرچقدر که بدانیم و توانایی داشته باشیم اما به خود تلقین کنیم که نمی‌توانیم، قطعاً نخواهیم توانست آن کار را انجام دهیم. 

داستان کوتاه لیوان آب و مشکلات زندگی

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.