ریپورتاژ

توصیه های روانشناسی برای زندگی بهتر

بشر همواره به دنبال موقعیت های بهتر و خوشبختی بی کران است. پیدا کردن راه هایی که زندگی را برای فرد لذت بخش تر کند، از تلاش‌های روزانه هر آدمی می‌باشد. هر انسانی جایگاهی در جامعه اطراف خود دارد و تلاش برای پیشرفت در مسیر درست و موقعیت خود، یک عمل شایسته و فوق العاده می‌باشد.در علم روانشناسی، تکنیک ها و عملکرد هایی وجود دارد که به کار گیری آن ها باعث می‌شود، فرد زندگی لذت بخش تر و ستودنی تری را تجربه کند. در ادامه قصد داریم به ۱۰ تا از تکنیک های مفید برای زندگی بهتر اشاره کنیم.

تکنیک های روانشناسی برای داشتن زندگی بهتر

در ادامه به معرفی تکنیک های روانشناسی برای داشتن زندگی بهتر می پردازیم.

قدم اول، شناخت ناخودآگاه خود

ضمیر ناخودآگاه هر فردی، همیشه تاثیر به سزایی در اعمال و زندگی انسان دارد. ناخودآگاه آدم ها سرشار از نقشه ها و افکاری است که برای ضمیر خودآگاه فرد کاملا غریبه به نظر می‌رسد. اما با نفوذ به ناخودآگاه و کنکاش در آن جواب خیلی از سوال های شما پیدا می‌شود. گاهی اوقات برای آزاد کرن ضمیر خودآگاه و دسترسی راحت تر به ناخودآگاه بهتر است سفرکردن را تجربه کنید. سفر به کشور های زیبا و با جاذبه های طبیعی مانند گرجستان پیشنهاد ما به شماست، که باید اضافه کرد قیمت تور گرجستان بسیار مناسب است.

قیمت تور گرجستانقدم دوم، پذیرش توانایی و قدرت فردی

زندگی از درون آغاز می‌شود و باید این نکته را پذیرفت که هر فردی قدرتمند و با ارزش است. تلاش برای شناخت توانایی‌ها و قدرت‌های فردی و علاوه بر این ها پذیرش نقاط ضعف فردی و سعی در اصلاح آن‌ها می تواند قدم مهمی برای داشتن زندگی بهتر باشد. همیشه شگفتی در درون هر آدمی جریان دارد.

قدم سوم، بهبود بخشی به جراحت های قدیمی

 شکست خوردن عادی و منطقی است و اصلا نباید بابتش شرمنده باشید، بخش مهم این موضوع کنار آمدن با آن است. درست است که در آن دوره ریسک کردن باعث یک ضرر بزرگ برای شما شده، اما این بدین معنی نیست که تمام معامله ها و ریسک ها قرار است اینگونه باشد. خاطرات بد و زخم هایی که تا به حال خورده اید را بیابید و بنویسید. وجود شکست را قبول کنید و بعد شروع به ترمیمش کنید. شناخت شکست ها، موضوع حائز اهمیت و جلو برنده ای به حساب می‌آید.

قدم چهارم، باور به وجود امید در تمام موقعیت ها

انسان به امید آینده زنده است و کسی که امیدش را از دست بدهد، خیلی راحت در برابر مشکلات شکست می‌خورد. درست است که بعضی اوقات شرایط زندگی بسیار عذاب آور و دردناک می‌شود، اما حفظ امید و روشن بینی نسبت به آینده، رنج چنین شرایطی را بسیار کاهش می‌دهد.

قدم پنجم، حفظ برنامه ریزی در شرایط آشفته

شرایط آشفته کننده درزندگی انسان ها بی شمار اتفاق می‌افتد. افراد موفق همیشه در این وضعیت ها ابتدا کنترل احساساتشان را در اختیار می‌گیرند و سپس با فکر و منطق درست و یا در زمان هایی مشورت با دیگران کنترل شرایط را در دست گرفته وبا بذنامه ریزی درست مسائل را حل می‌کنند.

قدم ششم، فراموش کردن قضاوت های مردم

میتوان گفت به تعداد افراد روی کره ی زمین سبک و سلیقه های متعددی وجود دارد پس در نتیجه هیچگاه همه ی مردم را نمی توان راضی نگه داشت. پس همیشه برای خودتان زندگی کنید. تا زندگی بهتر و شادتری را تجربه کنید.

قدم هفتم، رها کردن گذشته و آینده

اغلب انسان‌ها  بی نهایت در گذشته غرق شده اند و یا ترس آینده پریشانشان کرده است. از گذشته درس بگیرید و برای آینده هم برنامه ریزی کنید اما هیچگاه خود را در آن دو زمانی که یا از دست رفته و یا اصلا نیامده زندانی نکنید. سفر به دل طبیعت از بهترین روش ها برای رهایی از این دل مشغولی ها به حساب می آید. طبیعت کشور های حاصلخیزی همچون گرجستان یکی از آن مکان های دبش و خاطره انگیز به شمار می آید. برای پیدا کردن مناسب ترین قیمت تور گرجستان به بخش قیمت تورها مراجعه کنید.

قیمت تور گرجستان

قدم هشتم، درخواست کمک

مردم اغلب فکر می‌کنند که شجاعت، تحمل کردن یک وضعیت وحشتناک به تنهایی است؛ این یک اشتباه بزرگ می‌باشد، قوی‌ترین آدم ها کسانی هستند که بلدند در مواقع لازم کمک بخواهند.

قدم نهم، نگه داری روحیه شاد

 بخندید، لبخند بزنید و شادی را به اطرافتیانتان هم انتقال دهید. خندیدن یک معجزه واقعی است و گاهی اوقات از هر دارویی بهتر کار می‌کند. شاد بودن و حفظ این روحیه، زندگی را بسیار لذت‌بخش‌تر و دلچسب‌تر می‌کند.

قدم دهم، رسیدگی به خود

ما انسان ها موجوداتی اجتماعی هستیم و گاهی آنقدر به دیگران اهمیت می دهیم و توجه می کنیم که از خود و خواسته های خویشتن غافل می‌شویم. هم‌نوع دوستی یک خصوصیت بی نظیر و فوق العاده به شمار می‌آید اما اگر به خودتان نرسید و هودتان را دوست نداشته باشید قطعا در توجه و دوست داشتن دیگران نیز نمی‌توانید به خوبی عمل کنید.

رعایت و انجام چنین تکنیک‌هایی برای زندگی بهتر خیلی می‌تواند مؤثر باشد و قدم های پیشرفت را برای هر کسی آسان تر می‌کند. در ادامه مقاله چند جمله مثبت قرار دادیم که در این مسیر بیشتر کمک تان می‌کنند.

جملات مثبت برای زندگی بهتر

شاید زندگی آن جشنی نباشد که تو آرزویش را داشتی، اما حالا که به آن دعوت شده‌ای، تا میتوانی زیبا برقص.

(چارلی چاپلین)

همه ما در ته چاه فاضلاب‌ایم اما شماری از ما به ستارگان خیره شدی‌ایم

(اسکار وایلد)

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی(رپورتاژ) داشته و مجله اینترنتی ایران فان هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا