مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

به امیرالمومنین (ع) چگونه متوسل بشوم ؟

0 78

به امیرالمومنین (ع) چگونه متوسل بشوم ؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، (( به امیرالمومنین (ع) چگونه متوسل بشوم ؟ )) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

آیت الله علماء از مرحوم آیت الله شیخ محمد نصیرى و او از پدرش و ایشان از استادش مرحوم آیت الله میرزا جواد آقا ملکى تبریزی نقل نموده اند :

برای حاجات مهم ١٠ شب با وضو در یک ساعت مشخص ٢ رکعت نماز و بعد از آن ١١٠ مرتبه صلوات و پس از آن ١۵٧٠ مرتبه ذکر یاعلی بگوید و سپس ٣ صلوات بفرستد ـ

عارف بالله مرحوم میرزا جواد آقا ملکی تبریزی فرموده اند : این برو برگرد ندارد ، از ختوماتى است که حتما نتیجه گرفته مى شود ، تجربه شده است .

ختم مجرب یا علی برای رفع گرفتاری

اسم مبارک حضرت علی (ع) از برای هر حاجت که مداومت کند چهار روز نگذشته که نتیجه خواهد گرفت انشاءا… آن این است که در مسجد به جای خلوت برود دوازده هزار مرتبه یا علی بگوید . البته حاجتش روا شود، شک نیست زیرا که حضرت علی اسم اعظم است.

ختم کلمه (یا علی) از مجربات است در مدت ده شب و هر شب در وقت معین دو رکعت نماز حاجت بخواند بعد از نماز بدون تکلم یکصد و ده مرتبه صلوات بفرستد و بعد از آن بلافاصله یک هزار و پانصد و هفتاد مرتبه بگوید (یا علی) و بعد حاجت خود را از خدا بخواهد و ب سه مرتبه صلوات بفرستد که مجرب است.

توسل علما به امیرالمؤمنین علیه السلام

مغرور مشو

همچنین بخوانید

یکی از شاگردان شیخ مرتضی انصاری (ره) میگوید: هنگامی که از مقدمات علوم و سطوح فارغ گشتم، برای تکمیل تحصیلات به نجف اشرف رفتم و به مجلس افادت شیخ درآمدم ولی از مطالبش هیچ نمیفهمیدم. خیلی به این حالت متأثر شدم …بالاخره به حضرت امیر (علیه السلام) متوسّل شدم؛ شبی در خواب خدمت آن حضرت رسیدم و ایشان در گوش من «بسم الله الرحمن الرحیم» قرائت فرمود.

صبح چون در مجلس درس حاضر شدم، درس را میفهمیدم. کمکم جلو رفتم؛ پس از چند روز به جایی رسیدم که در آن مجلس صحبت میکردم. روزی از زیر منبر درس بسیار اشکال میگرفتم. آن روز پس از ختم درس خدمت شیخ [انصاری] رسدم؛ وی آهسته در گوش من فرمود: «آن کسی که بسم الله» در گوش تو خوانده است تا «و لا الضالّین» را در گوش من خواند…

به امیرالمومنین (ع) چگونه متوسل بشوم ؟
به امیرالمومنین (ع) چگونه متوسل بشوم ؟

توسلی برای یافتن استاد

علامه سید محمد حسین طباطبایی (ره) میفرمایند:

«هنگامی که از تبریز به قصد ادامه تحصیل اسلامی، به سوی نجف اشرف حرکت کردم، از ضع نجف بیاطلاع بودم؛ نمیدانستم کجا بروم و چه کنم. در بین راه همواره در فکر بودم که چه درسی بخوانم؟ پیش چه استادی شاگردی نمایم؟ و چه راه و روشی را انتخاب کنم که پسندیده خداوند باشد؟

وقتی به نجف رسیدم، به هنگام ورود، رو کردم به قبّه و بارگاه امیرالمؤمنین علیه السلام و عرض کردم: یا علی(ع) من برای ادامه تحصیل به محضر شما شرفیاب شدهام؛ ولی نمیدانم چه روشی را پیش گیرم و چه برنامهای را انتخاب کنم؟ از شما میخواهم که مرا به آنچه صلاح من است راهنمایی کنید.

منزلی اجاره کرده و در آن ساکن شدم. در همان روزهای اول، قبل از اینکه در جلسه درسی شرکت کرده باشم، در منزل نشسته بودم و به آینده خود فکر میکردم؛ ناگاه در خانه را زدند؛ در را باز کردم، دیدم یکی از علمای بزرگ است. سلام کرد و داخل منزل شد؛ در اتاق نشست و خیر مقدم گفت. چهرهای بسیار جذاب و نورانی داشت. با کمال صفا و صمیمیت به گفتگو نشست و با من انس گرقت.

در ضمن صحبت اشعاری برایم خواند و سخنانی بدین مضمون برایم گفت: «کسی که به قصد تحصیل به نجف میآید خوب است علاوه بر تحصیل به فکر تهذیب و تکمیل نفس خویش نیز باشد و از نفس خود غافل نماند.» این را فرمود و حرکت کرد… آن دانشمند بزگ مرحوم آیهالله حاج میرزا علی آقا قاضی –قدس سره- بود.

منبع : افکار نیوز ، بیتوته ،تبیان

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.