روانشناسی

۳ دلیل خوب برای بخشیدن دیگران به همراه راههای بخشیدن

فراموش کردن و ترک فردی که به شما بدی کرده است کاری انسانی است، اما بخشیدن و گذشت کردن درباره آن فرد یک کار الهی است. اینجاست که چرا باید هنر بخشش را تمرین کنید. بخشش و آرامش روانی به هم مرتبط هستند!سفر زندگی با فراز و نشیب های خود همراه است. برای هر کسی که شما را دوست دارد،فرد دیگری هم وجود دارد که شما را آزار می دهد. از دست دادن آرامش خاطر با توجه به اعمال نادرست مردم هیچ سودی برای شما ندارد. بخشیدن آنها ممکن است حالتان را بهتر کند هرچند که خودم هم میدانم کار سختی است.

Clince Varghese، سخنران انگیزشی می‌گوید چه دلشکستگی، دوستی‌های تلخ یا اختلافات خانوادگی – افراد باید در چندین لحظه چالش‌برانگیز زندگی خود را بگذرند. گاهی اوقات، فکر کردن به این تجربیات ما را راحت می کند. و گاهی اوقات خیلی سخت است که کسی را ببخشیم که ممکن است کار اشتباهی انجام داده باشد.بخشش اختلافات خود را حل کنید و ادامه دهید.

او در ادامه می‌گوید: «می‌بینید که بخشش نه تنها برای سلامتی شما، بلکه به خاطر اطرافیانتان نیز ضروری است».

بخشش یک فرآیند است، نه یک رویداد یکباره. اما هنگامی که این کار را انجام می دهید، نه تنها بهره وری شما را افزایش می دهد، بلکه قدرت شما را آزاد می کند و بدن، ذهن و روح شما را التیام می بخشد.

۳ دلیل خوب برای بخشیدن دیگران

بخشیدن دیگران به ما قدرت می دهد

فقط آن را رها کنید… آرام باشید و یاد بگیرید که بپذیرید قوی تر از آن چیزی هستید که فکر می کنید. Varghese توضیح می‌دهد: «با بخشیدن دیگران به‌خاطر کارهای اشتباهش، خود را از شر تمام دردها و بدبختی‌هایی که برای افکار، اعمال یا گفتار دیگران متحمل می‌شویم خلاص می‌کنیم. چرا آن استرس اضافی را تحمل کنید؟ توانایی رها کردن درد، درهای جدیدی را برای فرصت‌ها و چیزهای بهتر باز می‌کند.»

بخشیدن دیگران بهره وری و کارایی را افزایش می دهد

Varghese معتقد است که اگر شخص دیگری را ببخشید، ما را با ابزار دگرگونی توانمند می کند. او می افزاید: «این به ما کمک می کند به همه چالش ها به عنوان فرصتی برای رشد و تکامل نگاه کنیم. ما دیگر به نیروهای انگیزشی بیرونی که خودمان می سازیم وابسته نیستیم.» بخشیدن به نوعی شما را آزاد می کند. زمانی که ببخشید، دیدگاه شما را کاملا متحول می کند و سنگینی را که در قلب خود احساس می کنید رها می کند. شما می توانید به سمت آزادی قدم بردارید و بدین وسیله همه چیز را در اطراف خود تغییر دهید، به خصوص آرامش ذهنی خود را.»

بخشیدن دیگران سلامت روانی ما را تقویت می کند

انتخاب برای نگه داشتن آن صدمه، آن تلخی، آن ترس و بخشش – مثل این است که اجازه دهید آنچه شما را آزار می دهد، همه چیزهای دیگر را آلوده کند. وارگزه گفت: «وقتی ما شخص دیگری را می بخشیم، مسئولیت ایجاد تغییر در زندگی خود را از طریق افکار، گفتار و اعمال خود به عهده می گیریم.بخشش نقطه مقابل ضعف است; انسانیت، قدرت و لطف در هم تنیده شده است. پس خانم های عزیز این کار را مرتباً تمرین کنید و بگذارید روح تان آرام بگیرد.

بخشیدن دیگران۳ راه برای بخشش و فراموش کردن

بخشش می تواند شما را شفا دهد، پس این ۳ راه برای بخشش و فراموشی را تمرین کنید. رها کردن گاهی بهترین راه برای التیام خود بعد از اینکه کسی به شما صدمه زد است. این روش های توصیه شده توسط متخصصان را برای بخشیدن و ادامه دادن امتحان کنید.

بخشیدن کسی که به شما صدمه زده کار آسانی نیست. آیا می توانید آسیبی که تجربه کرده اید را تحمل کنید و آن را به چیزی مثبت تبدیل کنید؟ وقتی نوبت به تصمیم گیری می شود که آیا کسی را ببخشید، جنبه های زیادی وجود دارد که باید به آنها فکر کنید. آیا تصمیم می گیرید که آنها را به خاطر آنها ببخشید یا برای خودتان؟ به مزایا و معایب آن فکر کنید.

آیا این به شما کمک می کند که درد و رنج گذشته را نگه دارید؟ تصمیم دشوار برای بخشیدن کسی بسیار قدرتمند است و می تواند به نفع شما باشد. مهم است که خشم، رنجش و پشیمانی ناشی از آسیب را کنار بگذارید تا آرامش واقعی را در زندگی خود تجربه کنید.

زمانی که شخصی که به شما نزدیک است، چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی، به شما صدمه می زند، آسان است که دچار تلخی و انتقام شوید. با این حال، اگر واقعاً در حال برنامه ریزی برای ادامه زندگی خود هستید، مهم است که فردی را که به شما آسیب رسانده است ببخشید.

 ۳ راه برای بخشیدن کسی که به شما صدمه زده است

۱٫ نگران نباشید، این عمل غیرقابل قبول است

به خاطر داشته باشید که فقط به این دلیل که کسی را که به شما ظلم کرده ببخشید، آسیبی را که او به شما تحمیل کرده است قابل قبول نمی کند. اشکالی ندارد که احساس عصبانیت کنید، احساس شکستگی کنید و احساس کنید آزار دیده اید. احساسات شما قابل ارزش است. احساسات نه درست هستند و نه غلط، آنها به سادگی وجود دارند. اینکه بتوانید کسی را ببخشید، شما را بزرگتر می کند و به شما اجازه می دهد کنترل زندگی خود را به دست بگیرید و برای خود حد و مرز تعیین کنید. این مرزها مهم هستند، زیرا می توانند برای آنچه در آینده خود مایل به پذیرش آن هستید، زمان تعیین کنند. شما مجاز هستید که بگویید “من تو را بخشیدم اما دیگر این رفتار را نمی پذیرم”.

۲٫ جنبه مثبت بخشیدن را پیدا کنید

مزایا و معایب بخشیدن چیست؟ در مورد آن فکر کنید. این ممکن است به شما کمک کند که به صورت فیزیکی بنشینید، یک خودکار بگیرید و ایده های خود را یادداشت کنید. برای اینکه بتوانید لیست فیزیکی از مزایا و معایب را ببینید به شما کمک می کند تا بهترین دلایلی را بیابید که باید کسی را به خاطر صدمه زدن به شما یا ایجاد درد در شما ببخشید. جنبه مثبت را بیابید، شاید گفتن “من تو را می بخشم” آسان باشد، اما در واقعیت بسیار بیشتر از این زمان نیاز است. برای یافتن دیدگاه مثبت در مورد بخشش سخت تلاش کنید. این یک شبه اتفاق نمی افتد، اما با گذشت زمان، شاید حتی با کمک متخصصان، تصمیم شما به نفع خودتان باشد.

۳٫ عشق به خود را تمرین کنید

بخشیدن دیگرانبرای خودتان وقت بگذارید. کارهایی را انجام دهید که شما را خوشحال می کند. توانایی تمرین عشق به خود زمان بسیار مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد تا در مورد آنچه برای شما بهترین است فکر کنید، چرا باید دیگران را ببخشید و این کار را در زمان خود انجام دهید. به یک پیاده‌روی طولانی بروید، نفس‌های عمیق بکشید، شاید سعی کنید افکار خود را در یک دفترچه یادداشت کنید یا زمانی را برای تهیه یک غذای دنج، گرم و خانگی اختصاص دهید.

مهم است که در نظر داشته باشید که بخش بزرگی از عشق ورزیدن به خود، داشتن آن چیزی است که هستید و پذیرفتن احساسی که دارید. برای درک این موضوع وقت بگذارید تا بتوانید به ارزش واقعی خود پی ببرید. ابتدا با گذشت زمان خود را درک کنید و سپس قادر خواهید بود طرف مقابل را درک کنید و اینکه چرا او کاری را انجام داده است که به شما صدمه بزند. وقتی برای پذیرش، عشق ورزیدن و بخشیدن خود وقت می گذاریم، می توانیم همین کار را برای دیگران نیز انجام دهیم.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا