روانشناسی

استفاده از زبان عشق در زندگی مشترک چگونه است؟

استفاده از زبان عشق در زندگی مشترک چگونه است؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((استفاده از زبان عشق در زندگی مشترک چگونه است؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

اگر برای همیشه منتظر شنیدن این جملات جادویی هستید ، “من تو را دوست دارم” ، اما در عوض شریک زندگی شما مرتباً جملاتی مانند “حدس بزن چی؟ من شمع های تو را عوض کردم” می گوید ،عصبی نشوید. مطمئناً ، همسر تان شما را دوست دارد. او فقط دارد با یک “زبان عاشقانه” متفاوت صحبت می کند.ما در این نوشته سعی داریم با شما درباره زبان عشق در زندگی مشترک صحبت کنیم.

زبان عشق دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: روشی است که شما برقرار می کنید تا نشان دهید که شخصی را دوست دارید.

برای بعضی از مردم ، این کاملاً راحت است که بگویند “من دوستت دارم“.

اما بیتر افراد سعی دارند به جای زبان از عمل برای ابراز علاقه شان استفاده کنند و عشق خود را نشان می دهند. لسلی دوارس میگوید: باید زبان عشق خود و همچنین شریک زندگی خود را بدانید تا بتوانید ارتباط موثری برقرار کنید. وی در مصاحبه با The List گفت: “وقتی شما به زبان عاشقانه با آنها صحبت می کنید ، آنها واقعاً می توانند” شما را بشنوند “و احساس می کنند که برایشان مهم هستید.

در اینجا چگونگی فهمیدن زبان عاشقانه شما – و زبانی که همسرتان از آن استفاده میکند آورده شده است که میتواند به عمر و عمق رابطه تان در زندگی مشترک کمک کند.

۵ زبان مختلف عشق:

اگر شیوه ابراز عشق شما این است که چیزهای شیرینی را در گوش او زمزمه کنید – یا اگر تمایل به تعریف و تمجید دارید – پس از زبان دکتر چاپمن زبان شما “کلمات تأیید” است. سایر زبانهای عاشقانه بیشتر نشان دادن احساس شما هستند. کمک به تعمیر اتومبیل یا پخت کیک به معنای “خدمات” است. هاگرها و بوسه ها به زبان “لمس جسمی” صحبت می کنند. اگر تمایل دارید که هدایای ویژه را فقط به این دلیل اهدا کنید ، به زبان عشق “دریافت هدیه” صحبت می کنید.

هنگامی که زبان خود را بفهمید و آن را با زبان شریک زندگی خود مقایسه کنید ، ممکن است شروع به درک الگوهای اختلاف نظر کنید.

جنیفر رودز ، روانشناس، به الیت دیلی گفت: “درک اینکه چرا فرد به شما عشق” درست “نشان نمی دهد تا کنجکاو شوید در مورد چگونگی یادگیری برقراری ارتباط بهتر با نیازهای خود تغییر دهید.” وی افزود: “وقتی درگیری ایجاد می شود ، وقت آن است که این سوال را بپرسیم که” چگونه احساس می کنید بیشتر دوست داشته می شوید؟ ” و آماده شنیدن باشید. “

استفاده از زبان عشق در زندگی مشترک چگونه است؟
استفاده از زبان عشق در زندگی مشترک چگونه است؟

چیزهایی که باید هر روز به شریک زندگی خود بگویید:

آیا تا به حال فکر کرده اید که برای زنده نگه داشتن عشق و علاقه در رابطه خود می توانید هر روز چه کاری انجام دهید؟ نیازی نیست هر روز صبح هدایایی برای او بخرید یا هر روز با برقراری رابطه جنسی نشان دهید که او را دوست دارید.

با این حال ، شما باید به کلماتی که از دهان شما بیرون می آیند توجه کنید. روشی که با همسرتان صحبت می کنید یا شما را به هم نزدیک می کند و یا باعث ایجاد فاصله و اختلاف در روابط شما می شود.

مربیان روابط کیسی و میگان کاستون به من گفتند: “من فکر می کنم ما اغلب قدرتی را که کلمات در ازدواج ما دارند دست کم می گیریم. شگفت آور است که یک تعریف ساده برای سبک سازی روحیه و رشد عشق می تواند انجام دهد. وقتی ازدواج می کنیم ، اغلب فرض می کنیم که همسرمان میداند ما چقدر او را دوست داریم و نیازی به زبان آوردن نیست، اما ایجاد عادت روزانه در ابراز قدردانی و محبت نسبت به آنها مهم است. “

اما مهمترین نوع گفتن روزانه دوستت دارم به همسرتان چه نوع مواردی است؟ 

دوستت دارم

جای تعجب نیست که بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می کنند هر روز به همسرتان بگویند “دوستت دارم“.

دکتر آلیسا روبی  ،بر اهمیت تقسیم عشق به صورت روزمره تأکید کرد و به من گفت: “برای زنده نگه داشتن جرقه عشق در یک ازدواج ، باید به یکدیگر احساس یک شریک رمانتیک را بدهید. ، اگر شریک زندگی تان متوجه عشق شما به خودش ارزشمند بودنش برای شما بشود بسیار مهم است. “

 کتاب Love Loves توسط گری چاپمن پنج زبان عاشقانه را توصیف می کند:

 خدمات ، تأیید سخنان ، دریافت هدیه ، وقت گذاشتن برای هم و لمس فیزیکی. Doares به شما پیشنهاد می کند که دریابید که شریک زندگی شما چگونه می خواهد عشق را دریافت کند و حتماً آن را به او از این طریق بدهید.

اگر می خواهید شریک زندگی تان احساس کند به خصوص دوستش دارید ، فقط از بیان کلمات “دوستت دارم” فراتر بروید.

کاستون ها از تمرین قدرتمند خود برای تقسیم عشق با یکدیگر به من گفتند:

“یکی از نقاط عطف روابط ما زمانی بود که یاد گرفتیم از قدرت گفتن کلمات تشویقی برای یکدیگر استفاده کنیم. ما آن را ۶۰ برکت دوم می نامیم و نحوه کار آن در اینجا است: شما با گفتن ۶۰ ثانیه تشویق ، قدردانی شروع می کنید ، و به همسرتان عشق بورزید. پس از اتمام کار ، همسرتان ۶۰ ثانیه بعدی را صرف به اشتراک گذاشتن آنچه شما دوست دارید می کند.

اینجاست که چرا دوستت دارم:

“دوستت دارم” را کمی جلوتر بردارید و به همسرتان بگویید که چرا او را دوست دارید. این به آنها نشان می دهد که شما فقط نمی گویید “دوستت دارم” ، بلکه فکر زیادی کرده اید که چرا اینقدر برای شما اهمیت دارد.

به گفته جسیکا الیزابت اوپرت ، مربی عشق ، “گفتن” دوستت دارم “مهم است. با این وجود ، با گذشت زمان می تواند به یک سلام بی معنی تبدیل شود. قایق خود را بیرون بکشید و به همسرتان هر روز یک دلیل بدهید که دوستش دارید. این یادآوری می کند ما چرا آنها را خیلی دوست داریم و به شریک زندگی خود اجازه می دهیم بفهمد شما آنها را می بینید ، از آنها قدردانی می کنید. “

اما هر روز دلایل یکسانی را به همسرتان نگویید – کمی آن را مخلوط کنید. Opert پیشنهاد می کند لیستی از دلایل دوست داشتن همسرتان را ایجاد کنید و سپس هر روز چند مورد را از لیست انتخاب کنید. “یک روزانه از آنچه همسرتان هر روز انجام می دهد ، یک یادداشت داشته باشید که باعث می شود به یاد بیاورید چرا اینقدر او را دوست دارید. پس از داشتن لیست سالم برای کار ، شروع به گفتن به بکنید.”

استفاده از زبان عشق در زندگی مشترک چگونه است؟
استفاده از زبان عشق در زندگی مشترک چگونه است؟

متشکرم

وقتی مدتی از ازدواج شما بگذرد ، هر دو به طور طبیعی وظایف خاصی را بر عهده می گیرید. او در حالی که بچه ها را برای خواب آماده می کنید ظرف ها را می شوید. او سطل آشغال را بیرون می آورد و شما کف ها را جارو می کنید. خیلی راحت است که این کارها را وظیفه همسرتان بدانیدو آنها نیز همان کار را با شما انجام می دهند. به همین دلیل بسیار مهم است که روزانه بگویید “متشکرم“.

اگر می خواهید مطمئن شوید شریک زندگی شما به انجام کارهای مورد علاقه خود ادامه می دهد ، مانند شام دادن به شما یا کمک به شما در مرتب کردن پارکینگ، “متشکرم” می تواند کمک زیادی کند.”ویژگی بالای انتخاب رفتاری که اتفاق افتاده است ، می تواند کمک کند تا از آنچه شریک زندگی در واقع انجام می دهد قدردانی کند … و رفتار را در آینده تشویق می کند!”

کیمبرلی هرشنسون ، یک متخصص درمان در نیویورک که در زمینه روابط تخصص دارد ، موافق است: “هر یک از شرکا باید در مورد شریک زندگی خود چیزی را که به خاطر آن سپاسگزارند پیدا کند و آن را با آنها در میان بگذارد. خواه شکرگذاری برای سخت کوشی ، نظافت خانه ، یا مراقبت از فرزندان ، تعریف و تمجید از عزیزتان منجر به افزایش مثبت شدن رابطه می شود. “

شما شگفت انگیز هستید

دکتر پاتریشیا اوگورمن ، روانشناس ایالت نیویورک ، به من گفت: “آنچه من توصیه می کنم زوجین روزانه به یکدیگر بگویند ، هر چیزی است که تمرکز بر روی دیدن همسر شما به روشی است که شریک زندگی شما می خواهد .

در حالی که عزت نفس از درون می آید ، اما ضرورتی ندارد که شریک زندگی خود هر از گاهی به شما بگویید که چقدر عالی هستید. وقتی شوهرم از مقاله ای که می نویسم یا دسته ای از کلوچه هایی که می پزم قدردانی می کند ، باعث می شود احساس نزدیکی به او داشته باشم ، زیرا می دانم که او به من توجه می کند و کارهای من را متوجه می شود.

اوپرت موافقت می کند ، و اضافه می کند ، ما می توانیم تصویر شخصی و عزت نفس مردم را اضافه و از آن کم کنیم.

شما ممکن است به خاطر ارتقا شریک زندگی خود در محل کار ، توانایی او در خنداندن مادرتان یا حتی به دلیل مهارت های باورنکردنی در بازی های ویدیویی ، احساس افتخار کنید. اما او نمی داند مگر اینکه شما به او بگویید.

کاستونز به شما پیشنهاد می دهد که روزانه با شریک زندگی خود مشورت کنید. “اگر واقعاً می خواهید با شریک زندگی خود موفقیت کسب کنید ، از او بپرسید که چگونه می توانید هر روز کمک کنید و سپس حتماً این کار را انجام دهید.

حال شما چطور است؟

آیا تا به حال با شریک زندگی خود درگیر شده اید که به نظر می رسد همه چیز خراب شده است؟ بارها برای من اتفاق افتاده است. من و شوهرم سگمان را قدم می زنیم ، در مورد شام صحبت می کنیم ، و ناگهان ، ما در حال دعوا هستیم. این اتفاق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که ما وقت کافی برای گوش دادن به یکدیگر و فهمیدن آنچه در زیر صحبت ها است ، صرف نکرده ایم.

اما وقتی متوقف می شویم و توجه می کنیم ، با دلسوزی رفتار می کنیم و می پرسیم: ” حال شما چطور است؟” کانال ارتباطی بین ما را باز می کند. ما به جای جنگ ، روابط خود را تعمیق می بخشیم.

در ازدواج امروز ، جیمی ایوانز نوشت: “هنگامی که ما مایل به گوش دادن به صدا و قلب اعضای خانواده خود هستیم ، می توانیم با مسائلی کنار بیاییم که در غیر این صورت ما را از هم می پاشد. صادقانه است گوش دادن باعث بهبودی می شود. “

وقتی وقت خود را برای گوش دادن به همسرتان اختصاص می دهید ، می توانید در مواقعی که بیشترین نیاز را به شما دارد ، در کنار او باشید.

قدرت کلمات

قدرت کلمات هر دو روش کار می کند. و یافتن عیب در همسرتان خیلی آسان است تا اینکه نکات مثبت را متوجه شوید. به همین دلیل بسیار مهم است که عمدی بودن در مورد نحوه صحبت با یکدیگر بسیار مهم است.

پول این را اینگونه بیان کرد: “روابط پر رونق بر اساس استفاده مناسب از کلمات بنا می شود. شما به طور اتفاقی رابطه طولانی مدت عالی ندارید ، شما باید هر روز با کلماتی که می گویید این رابطه را حفظ کنید ».

Doares آن را یک قدم جلوتر برد و پیشنهاد کرد که برای هر جمله منفی سه تا پنج جمله مثبت بگویید. وی افزود: “اگر فرد عصبانی یا ناراحت باشد قبل از باز کردن دهان باید نفس عمیق بکشد. رابطه شما خیلی پیش از آنکه به ۵۰/۵۰ تعاملات مثبت و منفی برسید در خطر است.”

در حالی که سخنان عاشقانه شما را به شریک زندگی نزدیکتر می کند ، انتقاد نتیجه عکس دارد. آدری هوپ ، یک متخصص روابط مشهور ، خطرات انتقاد را با من در میان گذاشت. “انتقاد سلاحی کشنده است ، بنابراین عکس این انرژی پرورش انرژی مثبت است. مراقب انتقادات و سخنان تند باشید. هرگز همسرتان را حتی در هنگام عصبانیت انتقاد نکنید.”

ارتباط عاشقانه با همسر
ارتباط عاشقانه با همسر

چگونه یادتان باشد که به همسرتان چیزهای دوست داشتنی بگویید

من می دانم سخت است یادآوری گفتن هر روز حرفهای محبت آمیز به همسرتان، بنابراین من از متخصصان پرسیدم که پیشنهادی دارند:

هرشنسون توصیه می کند شب ها با شریک زندگی خود چک کنید. وی گفت: “شما می توانید هر شب یا قبل از خواب این چیزها را در شام بیان کنید و این یک رسم شبانه است. برای اینکه ارتباط عاطفی به یک عادت تبدیل شود ، از روز خود وقت بگیرید.”

۱- “ساعتی از روز را تعیین کنید ، شاید در آخر شب ، واقعاً ارتباط برقرار کنید و ارتباط برقرار کنید.” او گفت. “این کار زندگی عاشقانه را در طولانی مدت زنده نگه می دارد.”

۲- “از آنجا که همه ما چنین زندگی پرمشغله ای را سپری می کنیم ، یادآوری هایی را در طول روز روی تلفن خود تنظیم می کنیم تا این کلمات مثبت را برای یکدیگر ارسال کنید.”

۳-اوپرت با یک ایده عالی دیگر توزین کرد: “آن را با سایر عادتهای روزمره ای که قبلاً دارید هماهنگ کنید. آیا هر دو نفر هر شب دندان های خود را مسواک می زنید؟ پس این کار را انجام دهید! آیا شما هفتگی یک قرار شام هفتگی دارید؟ با این کار شروع کنید “

پیوند ناگسستنی ایجاد کنید

سخنان شما قدرت فوق العاده ای دارد – مخصوصاً وقتی صحبت از صحبت با همسرتان می شود.

آنها می توانند بین شما شکاف ایجاد کنند یا می توانند پیوند ناگسستنی ایجاد کنند. وقتی از نحوه صحبت با شریک زندگی خود آگاه باشید ، می توانید هر روز برای تقویت روابط خود اقدام کنید.

میلراد به من گفت: “وقتی شما در مورد راه های مثبتی که می توانید هر روز با شریک زندگی خود درگیر کنید هوشیار می شوید بهترین ها را با شریک زندگی خود به نمایش می گذارید.”

کلمات دوست داشتنی به شما کمک می کنند تا به شریک زندگی خود نزدیکتر شوید – و به شما کمک می کنند هر دو بهترین شریک زندگی ممکن باشید.

منبع:thelist

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا