مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

آموزش طراحی اصولی کابینت

0 16

طراحی کابینت آشپزخانه به عنوان یکی از مهم ترین رکن های اساسی در دکوراسیون آشپزخانه شناخته می شود. در گذشته از آشپزخانه تنها برای پخت و پز استفاده می کردند، اما امروزه این گونه نیست و اعضای خانواده برای خوردن وعده هایی غذایی خود می توانند در این مکان جمع شوند.

برای طراحی کابینت آشپزخانه می توانید از دوره های آموزشی بهره ببرید و با توجه به تجربه ای که کسب می کنید، می توانید بهترین طراحی ها را به انجام برسانید. برای اجرا و طراحی کابینت نکات اصولی زیادی وجود دارد که باید آن ها را مورد توجه قرار دهید.

ایده هایی برای طراحی کابینت

برای طراحی کابینت یک طراح می تواند ایده های بی نظیری را اجرا نماید به عنوان مثال استفاده از رنگ های ترکیبی می تواند بسیار منحصر به فرد باشد. برای اجرای ایده های مناسب باید به جنس و مواد اولیه کابینت ها توجه داشته باشید.

کابینت های آشپزخانه می توانند به مرتب بودن و با نظم بودن آشپزخانه کمک زیادی کنند. نورپردازی، نوع و سبک اجرای دکوراسیون و رنگ بر روی طراحی تاثیرات بسزایی می گذارد. در آموزش طراحی کابینت باید قبل از اینکه به طراحی بپردازید با انواع کابینت آشنایی پیدا نمایید که در این مطلب این موضوع را هم شرح خواهیم داد.

رنگ ها در طراحی کابینت

یکی از مهم ترین مراحلی که باید به آن توجه زیادی نشان داد انتخاب رنگ کابینت ها می باشد. در امر کابینت سازی انتخاب رنگ یکی از سخت ترین مراحلی است که پیش رو دارید. رنگ ها می توانند در نوع طراحی بسیار تاثیر گذار باشند.  برای اینکه بتوانید رنگ مناسبی به مشتری های خود پیشنهاد دهید باید دکوراسیون و رنگ فضاهای دیگر، خانه را مد نظر قرار دهید.

آموزش طراحی اصولی کابینتنکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

هممان طور که در مطالب بالاتر ذکر شد یکی از مهم ترین اجزای خانه آشپزخانه می باشد و برای زیبا تر نشان دادن آشپزخانه هم باید کابینت ها را به صورت اصولی طراحی کرد. برای این کار می توانید از معمارانی که آموزش طراحی کابینت را پشت سر گذاشته اند کمک بگیرید.

کابینت ها را می توانید با هر نوع سبکی اجرا نمایید. انتخاب سبک دکوراسیون آشپزخانه کاملا سلیقه ای می باشد و با توجه به سلیقه مشتری می توانید یک طراحی مناسب را اجرا نمایید.  کابینت های مدرن دارای ظاهری ساده  و با جزئیات بسیار کم هستند.

در مقابل کابینت های کلاسیک همیشه دارای منبت کاری ها و طرح های متفاوتی هستند. اگر قصد دارید از کابینت های مدرن بهره ببرید می توانید درب آن ها را بدون هیچ نقش و نگاری طراحی نمایید.

از نکات دیگری که در امر طراحی کابینت باید به آن توجه کنید انتخاب دستگیره ها می باشد. دستگیره ها می توانند زیبایی آشپزخانه را دو برابر نمایند و هنگام طراحی شما می توانید با قراردادن دستگیره بر روی درب کابینت ها زیبایی طرح خود را به رخ بکشید. دستگیره ها را بیشتر به صورت ساده انتخاب می کنند.

در طراحی کابینت ها باید به نوع مصالحی که برای بدنه آن ها قرار است استفاده نمایید توجه داشته باشید، چرا که بر اساس نوع متریالی که انتخاب می شود می توان کابینت ها را در طرح های متنوعی ایجاد کرد. در آموزش طراحی کابینت سامان چوب به این نکته توجه داشته باشید که برای بدنه کابینت ها از فلز، لترون، چوب، ام دی اف یا چوب و لترون استفاده می کنند.

صفحه هایی که برای روی کابینت ها انتخاب می شوند می توانند تاثیر زیادی بر روی طراحی کابینت های شما بگذارند. این صفحه ها بیشتر از نوع پی وی سی یا ام دی اف موجود هستند و آن ها را می توانید در اندازه های مختلف انتخاب نمایید.

انواع کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه را می توان به شکلی های مختلفی طراحی کرد. بسیاری از آشپزخانه ها ممکن است از فضای کمی برخوردار باشند، یا در مقابل بسیاری دیگر دارای متراژ بزرگتری می باشند، که برای یک طراحی مناسب باید این مورد را مد نظر داشته باشید. در ادامه مطلب شما را با شکل های مختلف طراحی کابینت آشنا خواهیم کرد.

طراحی کابینت به صورت U

بسیاری از افراد ممکن است قصد داشته باشند که تنها از سه دیوار آشپزخانه خود برای ایجاد کابینت ها استفاده نمایند. از این رو شما هم می توانید طبق خواسته و سلیقه وی کابینت ها را به شکل یو برای آن ها طراحی کنید. در آموزش طراحی کابینت بهتر است به این موضوع واقف باشید که آشپزخانه هایی که به صورت U طراحی شده اند دارای فضای بیشتری هستند.

آموزش طراحی اصولی کابینتطراحی کابینت به صورت L

 هنگام طراحی آشپزخانه به صورت ال می توانید از دو دیوار مجاور هم استفاده نمایید و بر روی دیوار دیگر میز غذا خوری را قرار دهید، این نوع از طراحی را بیشتر برای آشپزخانه هایی که دارای فضای کمی هستند ایجاد می کنند، اما می توان آن را برای تمامی آشپزخانه ها به کار برد.

طراحی کابینت ها به صورت جزیره

آشپزخانه هایی دیگر وجود دارند که به صورت جزیره طراحی می شوند. جزیره به میزی گفته می شود که می توان بسیاری از وسایل آشپزخانه را بر روی آن قرار داد و دور تا دور آن را با کابینت پوشش داد. توجه داشته باشید که این جزیره به کابینت های دیگر متصل نیست.

طراحی کابینت به شکل اپن

در کابینت سازی می توانید آشپزخانه هایی را مشاهده نمایید که به صورت اپن ایجاد شده و فضای آشپزخانه را با نشیمن متصل خواهند کرد، در این صورت شما باید مثلث کار آشپزخانه را به خوبی رعایت نمایید و وسایلی که در آشپزخانه وجود دارند را در جای مناسب قرار دهید. در این نوع طراحی می توانید زیبایی منحصر به فرد آشپزخانه را رو به روی دید همه قرار دهید.

در آموزش کابینت سازی این موضوع را به یاد داشته باشید که آشپزخانه هایی که به صورت اپن ساخته می شوند می توانند ارتباط مستقیمی با فضای نشیمن داشته باشند از این رو می تواند در انتخاب رنگ کمک زیادی به شما کنند.

به عنوان مثال اگر فضای خانه خود را به سبک کلاسیک چیده اید می توانید از رنگ های روشن استفاده کنید. توجه داشته باشید که رنگ روشن می تواند نور را انعکاس دهد و آشپزخانه را بزرگ تر نشان دهد. رنگ های تیره را بیشتر می توان برای آشپزخانه هایی که دارای فضای بزرگ هستند به کار برد. 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی(رپورتاژ) داشته و مجله اینترنتی  ایران فان هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.