روانشناسی

۹ جمله ای که زوج های خوشبخت هرگز نمی گویند

کلید یک شراکت شاد ، ارتباط است: از یک طرف، لحن مناسب باعث ایجاد هماهنگی بین افراد درگیر می شود، از سوی دیگر، زوج ها زمانی که در رابطه خود خوشحال هستند به روشی خاص با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. در هر صورت: مطمئناً در یک مشارکت سالم جملات زیر را نخواهید شنید.

جملاتی که زوج های خوشبخت هرگز نمی گویند

۱٫ “فراموشش کن – مشکل منه.”

زوج های خوشبخت از یکدیگر حمایت می کنند و مهم ترین مراقبان یکدیگر هستند. بنابراین، به جای اینکه آنها را برای خود نگه دارند، مشکلات خود را با عزیزشان در میان می گذارند. یک پیش نیاز خوب برای شاد ماندن: زیرا در یک شراکت دیر یا زود همه «مشکل من» را به «ما» تبدیل خواهند کرد…

۲٫ “تو این را نمی فهمی.”

البته، حتی در یک رابطه سالم، گاهی اوقات چیزی وجود دارد که یکی از آن دو نمی‌فهمد یا متفاوت از دیگری می‌بیند – بالاخره دو فرد متفاوت با ذهن‌ها و دیدگاه‌های فردی درگیر هستند. با این حال، زوج های شاد همیشه برای به اشتراک گذاشتن و توضیح دادن وقت می گذارند و تلاش می کنند تا یکدیگر را درک کنند.

۳٫ «همیشه باید…»

تعمیم هایی مانند “همیشه” یا “هرگز” ناعادلانه هستند – اما زوج های شاد با یکدیگر منصفانه رفتار می کنند. بنابراین در یک شراکت سالم، اتهامات عمومی کم است.

۴٫ “نمیتونی منو تنها بذاری؟”

البته زوج های خوشبخت هم به استراحت و زمان برای خودشان نیاز دارند. اما این هرگز دلیلی برای بحث یا پرخاشگری نیست. در عوض، تعادل نزدیکی و دوری، با هم بودن و زمان من در اکثر شراکت‌های هماهنگ به شکلی کاملاً طبیعی یافت می‌شود، بدون اینکه نیازی به بحث در مورد جزئیات باشد.

۵٫ “او برای شما عادی است!”

زوج‌های خوشبخت گنج خود را در کشو نمی‌گذارند یا به آن برچسب نمی‌زنند، بلکه به آن فضا می‌دهند تا رشد کند. به این ترتیب آنها بارها و بارها شخص مورد علاقه خود را دوباره کشف می کنند و رفتار آنها را بر اساس موقعیت ارزیابی می کنند نه اینکه آنها را نمونه سازی کنند.

۶٫ “شاید ما هر دو نیاز به استراحت داشته باشیم.”

زمان دادن بهم قطعاً می‌تواند مفید باشد و شراکت‌ها را نجات دهد – اما اگر یک زوج با هم مشکلی ندارند، معمولاً نیازی به استراحت ندارند. از این نظر، تمایل به استراحت تقریباً همیشه بیانگر این است که چیزی در رابطه اشتباه است.

۷٫ “چرا تو هرگز طرف من نیستی؟”

حتی اگر این فقط یک برداشت ذهنی باشد و شاید اصلاً درست نباشد میتواند به رابطه شما آسیب بزند: زوج‌های خوشبخت احساس می‌کنند که توسط یکدیگر حمایت می‌شوند – و ناامید نمی‌شوند.

۸٫ “بازم اغراق میکنی.”

مسلماً بسیاری از مردم عمدتاً اغراق می کنند. اما در یک رابطه سالم، شریک زندگی شما باید کسی باشد که آن را درک کند و با وجود ناراحتی، شما را جدی بگیرد. هدف شما مطمئناً این خواهد بود که به شخص مورد علاقه خود بگویید که دنیا به پایان نمی رسد و همه چیز حداکثر سه چهارم بد است. اما او محترم و محتاط است، نه تمسخر و تحقیر.

۹٫ “اگر این کار را نکنید … همین است.”

هیچ تهدید و اولتیماتوم در یک رابطه شاد وجود ندارد. عشق واقعی بدون قید و شرط است و هیچ تقاضایی ندارد.نباید در گفتگو با هم یکدیگر را تهدید کنید یا دست روی نقطه ضعف طرف مقابل بگذارید.ساده اما درست صحبت کنید یادتان باشد آقایان از شنیدن جملات تهدید آمیز متنفرند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا