روانشناسی

۳۱ نکته برای زندگی در لحظه

۳۱ نکته برای زندگی در لحظه

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((۳۱ نکته برای زندگی در لحظه )) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

زمان واحد اندازه گیری زندگی است – ما مقدار مشخصی ضربان قلب داریم که می توان از تپیدن آن لذت برد به شرط آنکه فکر گذشته و آینده را تعطیل کنیم و با این راههایی که گفته میشود در زمان حال زندگی کنیم و زندگی در لحظه را تجربه کنیم.

در دنیای پرتلاطم امروز ،آرامش بیش از هر زمان دیگری کمیاب شده است. ما در یک جلسه ساعت را تماشا می کنیم ، منتظر حرکت عقربه ها هستیم تا بتوانیم به خانه برویم. با نزدیک شدن به ضرب الاجل ، ما آرزو می کنیم ساعات بیشتری در روز داشته باشیم. ما هر وقت برای انجام کارهای غیرضروری مانند تماشای یک فیلم ، یا چرخیدن در اینستاگرام هدر می دهیم ، سپس احساس گناه می کنیم که چرا وقت کافی برای خود و اطرافیانمان نگذاشته ایم.

وقتی ارتباطی با جریان زمان نداشته باشیم ،یعنی فاقد هدف هستیم. ما در طول روزهای خود بی هدف حرکت می کنیم. حال ما بدتر شده و زندگی شخصی و شغلی ما رنج می برند.اما وقتی رابطه خود را با زمان تنظیم کنیم ، می توانیم از تعهدات و زندگی خود بهره مند شویم.

متوقف کردن زمان و زندگی در لحظه

۱- قدرشناس باشید.

قدرشناسی داروی خوبی است و همیشه وقت خوبی را می گذراند. به تسکین استرس و ایجاد انرژی مثبت کمک می کند و چشم انداز بسیار خوبی در مورد زندگی به ما می دهد.هر روز ، باید کمی وقت بگذارید تا قدردان داشته هایتان باشید.

۲- طبیعت چراغ راهنمای ماست.

در طبیعت ، همه چیز با نور خورشید و فصول حرکت می کند. جامعه به طور مصنوعی زمان را فشرده می کند. بهره گیری از ریتم های طبیعت ، ما را با زندگی پیرامون خود متصل می کند و احساس انرژی و انرژی بیشتری می کنیم.با طلوع خورشید بیدار شوید و زندگی شیرین روزمره را آغاز کنید.

۳- استراحت کن.

اگر ۲۴ ساعت روز در حال کار و فکر به شغلتان هستیدد ، سلامتی جسمی و روحی شماتحلیل میرود. استراحت کنید.یک پتو بیاورید و به پارک بروید ، یا بدون تلفن پیاده روی طولانی کنید.

31 نکته برای زندگی در لحظه
31 نکته برای زندگی در لحظه

۴- اضطراب، اتلاف وقت و انرژی است.

نگرانی شادی را می دزدد و بر تصمیم گیری تأثیر منفی می گذارد. قابل درک است که غالباً تحت تأثیر ناشناخته های زندگی قرار می گیرید ، اما صرف تمام روز با نگرانی در مورد اتفاقی که “ممکن است رخ دهد” اتلاف وقت و انرژی است.

افکار ترسناک را بپذیرید و به سراغ وظیفه و مسئولیت خود پیش بروید.

۵- آنچه می خواهید را کشف کنید.

لیستی از تمام کارهایی که می خواهید انجام دهید ، از جمله ورزش ، سرگرمی شخصی ، وقت گذاشتن برای خانواده ، یوگا و غیره تهیه کنید.

نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که منعکس کننده خواسته های شما برای مراقبت از خودتان هستند.و اگر این کارها را انجام می دادید ، احساس آرامش و شادی بیشتری می کردید؟ در این صورت ، آنها را به تقویم خود اضافه کنید و آنها را در اولویت قرار دهید.

۶-برای زندگی در لحظه ورزش کنید.

ورزش کمیت نیست بلکه کیفیت است.

آیا شما متمرکز هستید؟ آیا می توانید نفس بکشید و استرس خود را کم کنید؟ ورزش کنید هر ورزشی حتی روزی ۱۵ دقیقه یوگا کار کنید .در صورتیکه مداوم این کار را انجام دهید آثار روحی و جسمی اش را حتما خواهید دید.

۷- برای هضم افکار به پردازش احساسات بپردازید.

وقتی فکرهایتان را هضم نمی کنید ، رنج روحی برای خودتان ایجاد می کنید که باعث می شود در کنار دوستان و خانواده آرام نباشید.

برای رفع این مشکل ، وقت خود را برای پردازش احساسات اختصاص دهید. پیاده روی در طبیعت زمان بسیار خوبی برای تلاش در آن تلاطم عاطفی است و به شما این امکان را می دهد که احساس هایتان را بررسی کنید.

۸-برای زندگی در لحظه نشستن را کنار بگذارید.

مطالعات متعدد ارتباط سبک زندگی راکد و میزان بالای مرگ و میر را نشان می دهد. در طول روز مرتباً بلند شوید و حرکت کنید تا عملکردهای بدن و احساس کلی سلامتی را بهبود ببخشید.

۹- زمان غذا باید زمان آرامش شما باشد.

نیاکان ما ساعت ها وقت خود را برای تهیه وعده های غذایی صرف می کردند و از آنها در کنار عزیزان لذت می بردند. امروزه به دلیل مشغله های بسیار، در بین جلسات یا در ماشین غذا میخوریم.

ما باید زمان غذا را به عنوان فرصتی برای کاهش استرس و تغذیه خوب بدن ، جذب مواد مغذی و آرامش در روند هضم ببینیم.

۱۰- افراد منفی را کنار بگذارید.

همه ما در زندگی خود افرادی داریم که انرژی خود را به راحتی هدر می دهند. مرزها را بکشید و وقت خود را پس بگیرید.اوقات خود را با افراد خوش بین و مثبت نگر بگذرانید.

 زندگی در لحظه
زندگی در لحظه

۱۱-برای زندگی در لحظه قدر حضور در جمع خانواده خود را بدانید.

هنگامی که در خانه و نزد اعضای خانواده هستید واقعا بی خیال هر چیزی و هر کاری شوید.با بچه ها بازی کنید به همسرتان کمک کنید بخندید و از این حضور لذت ببرید.

۱۲- ارتباطات خوب داشته باشید.

امروزه ، حجم گسترده ای از ارتباطات ما الکترونیکی است. اما تعامل رو در رو بسیار مهم است تا واقعاً ارتباط برقرار کنید.ارتیاط حضوری را تقویت کنید(البته نه در دوران همه گیری کرونا)از خواب بیدار شوید و بیشتر به ارتباطات حضوری خود توجه کنید و روی مواردی مانند زبان بدن و تماس چشمی تمرکز کنید. ببینید چقدر احساس بهتری دارید.

۱۳- در حالی که آفتاب طلوع میکند شما هم روزتان را شروع کنید.

همه زمان ها برابر نیستند. اوقات روز ، اوقات هفته ، فصول سال و حتی دوره هایی از زندگی شما وجود دارد که باید به چیزهایی متمایل شوید و ساعات بیشتری را به حرفه یا پروژه های خود اختصاص دهید.بنابراین روز خود را برای حداکثر بهره وری و اوقات فراغت برنامه ریزی کنید.

۱۴-فضای کاری خود را منظم کنید تا زندگی در لحظه را تجربه کنید.

کار می تواند همه وقت ما را ببلعد و مانع از مراقبت مناسب از خود شود. اگر فضای کاری خود را کمی مرتب کنید ، فضای بیشتری برای تفکر درست دارید.آگاهی فضایی بدن ما را برای بیدار ماندن بیشتر نشانه می گیرد و مغز ما را به سمتی می برد که کارآمدتر کار کند.

۱۵- رویاهای روز بینش جدیدی به شما می دهند.

خیال پردازی سالم است ، اما همچنین می تواند مخل شود.اگر نتوانیم فکرمن را کنترل کنیم دائماً درگیر افکار دیروز می شویم . مدتی را متوقف کنید تا به سفری که می خواهید بروید فکر کنید و مناظر ، صداها و بافت ها را تصور کنید.ایجاد رویایی مثبت و مثمرثمر در زندگی شما می تواند حال روحتان را عالی کند.

۱۶- موسیقی گوش دهید و زمان را تنظیم کنید.

یک قطعه ساز مورد علاقه خود را انتخاب کنید و فضای کمی برای نشستن با آن ایجاد کنید. سپس ببینید آیا می توانید تنفس خود را با سرعت آهنگ هماهنگ کنید یا خیر. اگر بر این مسلط باشید ، می توانید سرعت زندگی منظم خود را بیاموزید.

۱۷- فناوری همیشه خوب نیست.

ما فناوری را برای کمک به صرفه جویی در وقت و انرژی خود ایجاد کردیم ، اما هشدارها ، یادآوری ها و اعلان های مداوم ما را از حالت فعلی خارج می کند.

نگاهی سخت به رابطه خود با فناوری بیندازید و ببینید از کجا می توانید کوتاه بیایید.

۱۸-اجازه ندهید که شبکه های اجتماعی تبدیل به یک ضرورت تبدیل شوند.

اگر استفاده از شبکه اجتماعی برای شما به یک عادت تبدیل شده و هرروز باید ساعتها برایشان وقت بگذارید باید بگویم که ممکن است و به احتمال زیاد  شما را کاملاً از دنیای اطراف شما دور می کند و وقت آن است که این عادت را ترک کنید.برای شروع ، تصمیم بگیرید فردا یک روز خاموشی در شبکه های اجتماعی داشته باشید.(اصلا در شبکه اجتماعی نباشید)

۱۹-برای زندگی در لحظه، پنج نفس عمیق می تواند به شما کمک کند تا روشن تر فکر کنید.

برای هر ۳۰ دقیقه یک تایمر تنظیم کنید. هر زمان که کاری را که انجام می دهید متوقف کنید و پنج بار نفس عمیق بکشید و به شکم پایین بروید.

تمرکز خود را بر روی کند کردن دم و نگه داشتن آن برای یک ثانیه در بالای نفس بگذارید. سپس یک بازدم عمیق و طولانی انجام دهید.

هنگامی که بدن و ذهن خود را آموزش می دهید تا مکث را فشار دهد و نفس خود را مرتب تغذیه کند ، احساس آرامش می کنید.

۲۰-بسیاری از تصمیمات بزرگ زندگی تحت فشار گرفته می شوند ، سرعت خود را کم کرده و واکنش را متوقف کنید.

اگر به تاریخچه تصمیمات بزرگ خود فکر کنید ، متوجه خواهید شد که در هنگام استرس چه تعداد از آن تصمیم ها را گرفته اید.

شما وقتی آرام هستید تصمیم بهتری می گیرید. اگر نفس عمیق خود را بکشید و انرژی خود را معطوف به ماندن در لحظه کنید ، واقعیت را سریعتر خواهید دید و انتخاب هوشمندانه تری خواهید کرد.

۲۱-خورشید دشمن شما نیست.

با توجه به تأثیرات منفی اشعه ماورا بنفش ، خورشید اخیراً ویژگی بدی پیدا کرده است. اما همه ما برای تحریک سنتز ویتامین D و ایجاد تعادل در انتقال دهنده های عصبی به نور خورشید نیاز داریم. سعی کنید یک وقت هماهنگ برای گذراندن وقت در آفتاب داشته باشید تا از مزایای آن بهره مند شوید.

۲۲-به خودتان استراحت دهید.

هر ۲۵ دقیقه یک بار ۵ دقیقه استراحت کنید. برخیزید و کشش دهید ، یا برخی از حرکتهای چمباتمه ای را انجام دهید – هر آنچه که باعث جریان خون شما می شود.به بدن خود گوش دهید و اجازه دهید از فشار خارج شود. تمرین این کار در طول روز باعث می شود که اکسیژن شما پمپاژ کند و انرژی بیشتری به شما بدهد.

۲۳- برای زندگی در لحظه ،خواب حیاتی است.

در دنیای شلوغ امروز ، زمان کمتری برای بازیابی در برنامه شما وجود دارد. اما بی خوابی باعث خستگی ، بدخلقی ، اشتیاق کمتر و تمرکزکمتر می شود.

اگر مدت طولانی در این حالت بمانید ، تأثیرات منفی بر روی حرفه ، روابط ، سلامتی و خلق و خوی خود مشاهده خواهید کرد. سعی کنید کافئین را کنار بگذارید تا خواب شما دوباره تقویت شود.

تختخواب باید فقط برای خواب و عشق ورزیدن باشد ، اما ما اغلب از آن برای کارهای دیگر مانند غذا خوردن ، تماشای تلویزیون و کار استفاده می کنیم.

تمام آن فعالیت ها را انجام داده و آنها را به جای دیگری منتقل کنید.

۲۴- اگر به کمک نیاز دارید ، آن را بخواهید.

درخواست کمک آسان نیست – بسیاری از ما خود را کامل میدانیم. اما عدم توانایی دریافت کمک طاقت فرسا است و درخواست نکردن کمک منجر به فرسودگی شغلی می شود.

به روز خود نگاه کنید و ببینید در چه زمانی برای انجام کارهای اساسی که نیازی به انجام آنها نیستید وقت می گذرانید. بگذارید مردم به شما کمک کنند.

از درخواست کمک می ترسید؟ چشم انداز خود را به هدف بالا تغییر دهید!

 زندگی در لحظه
زندگی در لحظه
۲۵- ما روزانه به طور متوسط ​​یک ساعت در اتومبیل خود صرف می کنیم.

زمانی که ما در اتومبیل می گذرانیم خرد کردن ستون فقرات ، سفت شدن باسن ، فرو ریختن وضعیت بدن و کاهش سرعت متابولیسم است.

برای مقابله با اثرات منفی ، بدن خود را درگیر و عضلات وضعیتی را فعال نگه دارید.

مانند گوش دادن به کتاب صوتی یا زنگ زدن به مادرتان ، از وقت اتومبیل خود به طور مولد استفاده کنید.

۲۶- سکوت درمانی برای زندگی در لحظه.

ما در دنیایی از سر و صدا زندگی می کنیم و انرژی بی پایان را روی کلمات هدر رفته می پرورانیم.

چند روز وقت بگذارید تا درمورد مکالمه خود بیشتر مراقب باشید و از گفتن هر چیز غیر ضروری خودداری کنید – شما چقدر بیشتر وقت دارید شوکه خواهید شد.

۲۷-کتاب ها می توانند ما را از زمان و مکان دور کنند.

کتاب ها به ما اطلاعات ، بینش و دانش می دهند و ما را به مکان های جدید می برند. موفق ترین افرادی که می شناسم خوانندگان مشتاق هستند.

امروز کتابی را که قصد مطالعه آن را داشتید بردارید و حداقل ۳۰ صفحه را مرور کنید. به تجربه خود اضافه کنید و بدانید که این زمان به خوبی سپری شده است.

۲۸-با همسایه ارتباط برقرار کنید.

در روزهای گذشته ، ما قبلاً به مردمی نزدیک بودیم که در نزدیکی ما زندگی می کردند. امروز ، هنگامی که از مسیر عبور می کنیم ، فقط یک لبخند سریع میزنیم.تلاش برای برقراری ارتباط با افراد پیرامون باعث می شود کمتر احساس تنهایی کرده و روحیه خود را بهبود ببخشید.

۲۹- احساس ها را دنبال کنید.

تروما در سلول های ما نقش می بندد و در طول زندگی با ما باقی می ماند.هنگامی که احساس ناخوشایندی را تجربه می کنید که با یک حافظه سخت همراه است ، چشمان خود را ببندید و احساسات خود را دنبال کنید. ممکن است ناخوشایند باشد ، اما وقتی به آن رجوع کنید و ابعادش را بررسی کنید، گذشته خود را التیام می بخشید.

۳۰- شما نمی توانید زمان از دست رفته را بازگردانید.

گرچه استفاده از گریه بر روی شیر ریخته شده هیچ فایده ای ندارد ، اما مطمئناً فرصتی برای تأمل و دیدن چگونگی جلوگیری از این حادثه برای آینده وجود دارد. در اشتباهات شما همیشه می توانید درسی را یاد بگیرید.اما بیش از حد حرص زمان را نخورید چون قابل بازگشت نیست.

۳۱- خلاقیت ما را در لحظه حال نگه میدارد.

از طریق مراقبه و تنفس دیافراگم می توانید نیمکره راست مغز خود را درگیر کرده و تفکر خلاق را تقویت کنید. به این ترتیب ، آب میوه های خلاقانه شما به طور طبیعی به وجود می آیند ، و طولی نمیکشد که حال خوب به سراغتان می آید.

اینها ۳۱ مورد از راههایی بود که برای زندگی در لحظه کمک شایانی به شما خواهد کرد.

منبع:lifehackt

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا