سرگرمی :)

۲۰ نکته برای داشتن زندگی شادتر

۲۰ نکته برای داشتن زندگی شادتر

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((۲۰ نکته برای داشتن زندگی شادتر)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

۱٫ قدرشناسی

همانطور که در کتاب جدیدم ، زندگی لیموناد توضیح دادم ، عمل شکرگذاری یکی از مهمترین راهکارهای چگونگی شاد بودن است. قدرشناسی متمرکز کردن بر آنچه که دارید به جای آنچه ندارید است. قدرشناسی این است که زندگی خود را جشن بگیرید و از شادی که تجربه می کنید سپاسگزار باشید. قدرشناسی با مثبت بودن ، افزایش رفاه و بهبود سلامتی همراه است.

۲٫ ژورنال قدردانی

عمل تشکر را می توان از جهات مختلف بیان کرد. راز چگونگی شاد بودن می تواند با یک ژورنال تشکر آغاز شود. با داشتن یک ژورنال تشکر ، می توانید هر روز ۱۰-۱۵ دقیقه وقت خود را صرف نوشتن چیزهایی کنید که از آنها تشکر می کنید. این می تواند خانواده و دوستان شما باشد ، تجربه ای که اوایل آن روز از آن لذت برده اید یا هر چیز دیگری که باعث می شود شما احساس سرزندگی کنید. وقتی از شادی های زندگی شکرگزاریم ، خوشبختی را افزایش می دهیم. حتماً وقت بگذارید و در نوشته های خود تأمل کنید تا لذت و تجربه کامل شکرگذاری را تجربه کنید.

۳٫ جشن بگیرید

شما ارزش تجلیل دارید. برای جشن گرفتن مجبور نیستید منتظر تولد یا تعطیلات باشید. با شناخت و در آغوش کشیدن عظمت خود ، اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. به خاطر دستاوردهای خود – حتی موفقیت های کوچک – خود را تبریک بگویید. برای تولید حرکت از پیروزی های کوچک استفاده کنید. خواهید فهمید که این یکی از هوشمندانه ترین راه ها برای شاد بودن است.

۴٫ بر نقاط قوت خود تمرکز کنید

ذات انسان است که بر نقاط ضعف تمرکز کند ، اما همانطور که در زندگی لیموناد توضیح دادم ، وقت و انرژی خود را بر نقاط قوت خود بگذارید. هیچ کس کامل نیست. صرف وقت برای تلاش برای ایجاد هر نقطه ضعفی فقط منجر به ناامیدی می شود. این یک کار غیرممکن است که در همه چیز خوب باشد در عوض ، بر نقاط قوت اصلی خود تمرکز کنید و آنها را به سمت استفاده از فرصت ها هدایت کنید. این یکی از م,ثرترین روش ها برای چگونگی خوشبخت بودن است. احساس موفقیت ، احساس تعادل و ناامیدی بیشتری خواهید داشت.

۵٫ به دنبال خوبی ها در چیزها باشید

درک بد و منفی کار آسانی است. درعوض ، روی نکات مثبت تمرکز کنید. به دنبال پوشش های نقره ای باشید که از موارد خوب زندگی هستند. بهترین کتاب های مربوط به خوشبختی پرورش افکار مثبت را توصیه می کند: هرچه بیشتر به دنبال چیزهای خوب بگردید ، استرس و تفکر منفی کمتری می توانید تجربه کنید.

۶٫ این کار را با مهربانی انجام دهید

شما میتوانید همیشه از دیگران طلبکار باشید. همیشه وقت برای انجام  مهربانی وجود دارد. با احترام با مردم رفتار کنید. همدلی در خانه ، محل کار و زندگی برای درک دیگران و درک شرایط انسانی ضروری است.

۷٫ مراقبه

اگر می خواهید بدانید چگونه خوشبخت شوید ، مراقبه کار خوبی برای شروع است. هر روز صبح ۱۰-۳۰ دقیقه به مراقبه بپردازید و متوجه بهبودی در رفاه و چشم انداز زندگی سالم خواهید شد. مراقبه شما را آرام می کند و به شما کمک می کند تا با ذهن ، بدن و روح ارتباط برقرار کنید. می توانید قدردانی را در مراقبه خود بگنجانید ، موسیقی آرام گوش دهید یا افکار مثبت بیندیشید. مدیتیشن استرس شما را کم میکند.

۸٫ ورزش کنید

با ورزش اندورفین آزاد می شود ، که می تواند به ایجاد حالت سرخوشی کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که ۱۵ دقیقه آهسته دویدن می تواند به کاهش افسردگی کمک کند. صرف وقت برای ورزش – به ویژه در طبیعت – نه تنها می تواند سلامت قلب ، بلکه سلامت روان ، خوشبختی و رفاه را نیز بهبود بخشد.

۹٫ سد راه ها را از بین ببرید

سد راه ها موانعی هستند که بین جایی که امروز هستید و جایی که می خواهید باشید قرار دارند. محیط منفی و افراد منفی دو نمونه از انسداد جاده هستند که توانایی شما را محدود می کنند. اولین قدم برای خوشبختی بیشتر این است که موانع زندگی خود را بشناسید. مرحله دوم یافتن مسیرهایی در اطراف ، بیش از و از طریق سد معبرهای زندگی شما است. ممکن است نتوانید هر سد راه را از بین ببرید ، اما می توانید تلاش کنید تهدید را به حداقل برسانید.

۱۰٫ دوستان خود را هوشمندانه انتخاب کنید

دوستانی پیدا کنید که شما را بلند کنند ، نه کسانی شما را به پایین بکشند. انرژی مثبت یا منفی آنها مستقیماً روی شخصی که شما می شوید تأثیر می گذارد.

20 نکته برای داشتن زندگی شادتر
20 نکته برای داشتن زندگی شادتر

۱۱٫ یک مجموعه اصلی از ارزش ها داشته باشید

ما همچنین می دانیم که داشتن ارزش های خوب به چه معناست. برای یافتن خوشبختی ، ارزش های خود را بر روی یک کاغذ بیاورید. تجسم شروع خوبی است ، اما به شما کمک می کند تا مجموعه مقادیر را هنگام ضبط ، محکم کنید. مجموعه ارزشهای اصلی راهی عالی برای چگونگی شاد بودن است زیرا اصول و آرمانهای مشترک خود را به شما یادآوری می کند.

۱۲٫ هدف زندگی خود را پیدا کنید

چرا اینجایی؟ چگونه تأثیر ایجاد می کنید؟ وقتی هدف زندگی خود را بدانید ، خواهید فهمید که چگونه خوشبخت باشید زیرا زندگی ارزش داشتن را دارید زیرا می فهمید چرا کاری را که می کنید انجام می دهید. شما چیزی دارید که در حال کار با آن هستید یا کسی که برای الهام گرفتن از آن کار می کنید.

۱۳٫ ایجاد ارتباطات اجتماعی

بسیاری از مردم می خواهند بدانند که چگونه می توانند به تنهایی شاد باشند. در حالی که شاد بودن به تنهایی مهم است ، اما از طریق ارتباطات ارزشمند اجتماعی شادی را افزایش خواهید داد. هرچه بیشتر با مردم تعامل داشته باشیم ، مردم را درک کنیم و به دیگران کمک کنیم ، رفاه بیشتری را در زندگی خود تجربه می کنیم. همه ما با هم ارتباط داریم و زندگی درمورد کمک به دیگران و بخشیدن به دیگران است. شما نه تنها خوشبختی آنها ، بلکه خوشبختی خود را نیز تقویت خواهید کرد.

۱۴٫ پاسخگو باشید

همه بازی سرزنش را می دانند. پاسخگویی با شما شروع می شود. آیا می خواهید بدانید که چگونه خوشبخت باشید؟ مسئولیت پذیری را بپذیرید. وقتی صاحب موفقیت ها و اشتباهات خود باشید ، بار زندگی خود را بر می دارید و از سعادت و آزادی بیشتری برخوردار می شوید.

۱۵٫ احساسات خود را بپذیرید

وقت خود را صرف درک اینکه چرا یک احساس خاص را تجربه می کنید ، کنید. وقتی بتوانید به درستی آنچه را که شما را شاد یا غمگین می کند ارزیابی کنید و دلیل آن احساس خاص را درک کنید ، وضوح بیشتری در مورد چگونگی شاد بودن خواهید داشت. شما بیشتر احساسات و عواطف خود را کنترل خواهید کرد و در مسیری روشن تر به سمت درک خود خواهید بود.

۱۶٫ همدلی را در آغوش بگیرید

هوش هیجانی یکی از مولفه های مهم شاد بودن است. شناختن دیگران برای پیشرفت در زندگی و کار ضروری است. در هر کاری که انجام دهید همدلی را در آغوش بگیرید. دیگران را درک کنید. خود ناقص خود را در آغوش بگیرید. نشان دادن درک و درک بیشتر از دیگران به شما کمک می کند تا با بشریت ارتباط برقرار کنید. زمینه ، چشم انداز و شرایط آنها را درک کنید و احساس ارتباط بیشتری با خود و دیگران خواهید داشت. این یک روش هوشمندانه است که چگونه می تواند یک زندگی شاد داشته باشد.

۱۷- باور کنید که شما قدرت تغییر زندگی خود را دارید

این چیزی فراتر از مثبت اندیشی است. این پذیرفتن یک حقیقت اساسی است که خوشبختی در زندگی رخ میدهد. هنگامی که این اصل را پذیرفتید ، ذهن خود را به روی امکان تغییر باز کرده اید. شما در مسیری شروع کرده اید که خوشبختی بیشتر زندگی خود را می پذیرید.

۱۸٫ خوشبختی را تمرین کنید

می توانید روزانه شادی را تمرین کنید. چیزهایی را پیدا کنید که شما را خوشحال می کند و روزانه تکرار کنید. عادت های مثبت ایجاد کنید. مواردی که باعث ناراحتی شما می شوند را شناسایی کرده و در جهت حذف آنها از زندگی خود تلاش کنید. این یک پروژه  است و وقتی بر آن تسلط دارید ، یک استراتژی مفید برای چگونگی خوشبخت بودن است.

۱۹٫ ذهنتان را خالی کنید

یک ذهن شاد و یک خانه شاد با هم زندگی می کنند. فضای شخصی خود را آزاد کنید و ذهن خود را آزاد کنید. مواردی را که نیازی ندارید حذف کنید. بهم ریختگی به معنای بی نظمی است و می تواند مانعی برای دستیابی به موفقیت و رفاه باشد. وقتی سر و صدا می کنیم ، به زندگی خود نظم می دهیم. به جای سر و صدا ، فضای شخصی خود را با چیزهایی تزئین کنید که شما را خوشحال کند. خود را با خوشبختی محاصره کنید و این سازمان ، نظم و خوشبختی بیشتری به زندگی شما می آورد.

۲۰- ذهن باز داشته باشید

وقتی انعطاف پذیر باشید و برای تغییر باز باشید ، خوشبختی شما می تواند افزایش یابد. شما می توانید ارتباطات اجتماعی را افزایش دهید ، لذت بیشتری پیدا کنید و بیشتر احساس کنید عضوی از یک جامعه بزرگ هستید.

نتیجه

آیا می خواهید بدانید که چگونه خوشبخت باشید؟ برای داشتن زندگی شادتر این ۲۰ اصل را دنبال کنید. خوشبختی نزدیک تر از آن است که فکر می کنید.

منبع:forbes

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا