روانشناسی

۲۰ راه برای احترام گذاشتن به همسرتان

۲۰ راه برای احترام گذاشتن به همسرتان

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((۲۰ راه برای احترام گذاشتن به همسرتان)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

ازدواج یک اتفاق شگفت انگیز است و چیزی است که باید توسط زوجین متاهل ارزشمند باشد. با این حال ، وقتی دو نفر ازدواج می کنند ، تغییرات زیادی در زندگی آنها اتفاق می افتد. بین این دو اختلاف نظر و استدلال وجود دارد ، اما با برقراری ارتباط می توان به این استدلال ها پرداخت. مهمترین نکته ای که برای موفقیت در ازدواج باید روی آن کار کنید ، میزان احترامی است که به یکدیگر می گذارید.

چرا احترام گذاشتن به یکدیگر در یک رابطه مهم است؟

احترام متقابل در ازدواج از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این نشانه اعتماد ، حمایت و دانش است که هر دوی شما را نسبت به دیگری که دوست دارد دوست دارید و از آن قدردانی می کنید. هر ازدواج موفق بر اساس احترام متقابل به یکدیگر است. رابطه ای که در آن احترام وجود نداشته باشد ، در نهایت منجر به درگیری بین یک زن و شوهر خواهد شد. اگر آنها به یکدیگر احترام نگذارند ، صمیمیت بین زن و مرد نیز از بین می رود.

احترام گذاشتن به همسر

۱- از او شکایت نکنید.

خواه درمورد نگرانی های خود با مادر ، خواهر یا بهترین دوست خود صحبت کنید ، باز هم بی احترامی است وقتی جنبه های منفی شوهرتان را در مقابل شخص دیگری مطرح کنید. اگر با شوهر خود شکایتی دارید ، بسیار محترمانه تر است که مستقیماً در این مورد با او صحبت کنید.

۲- پیروزی های او را گرامی بدارید.

بزرگ یا کوچک ، در محل کار یا بازی ، هر پیروزی شوهر شما باید دلیلی برای جشن گرفتن با او باشد. وقتی از خوشحالی های او شاد شوید ، این باعث خوشحالی او می شود و احساس می کند که شما واقعاً او را دوست دارید و به او احترام می گذارید.

۳- موارد لمسی فیزیکی.

این فقط در یک زمینه جنسی نیست ، بلکه مردان بیشتر از اینکه به آنها اعتبار بدهیم از لمس فیزیکی قدردانی می کنند. برای نشان دادن عشق خود به شوهر ، حتی حرکات ساده نیز خوب است. می توانید دست او را بگیرید ، بطور تصادفی بغلش کنید ، چند بوسه بدزدید ، یا فقط خیلی نزدیک او بنشینید. همه اینها او را خوشحال ، دوست داشتنی و مورد احترام قرار می دهد.

۴- تشویق کنید.

وقتی انرژی خود را معطوف تشویق شوهر خود در هنگام احساس ضعف می کنید ، او می فهمد که چقدر او را دوست دارید و به او احترام می گذارید. او متوجه تلاش های شما برای تشویق او خواهد شد و متوجه خواهد شد که شما واقعاً از او مراقبت می کنید.

۵- به او زمان بدهید .

بیشتر خانم ها دوست دارند در مورد روزشان به عنوان راهی برای گشودن خود صحبت کنند ، اما این در مورد مردان صدق نمی کند. مردان در واقع ترجیح می دهند که کمی وقت برای خود بگذارند و روی یک فعالیت ساکت تمرکز کنند. به جای اینکه با او صحبت کنید یا او را مجبور به صحبت کنید ، از او در خانه استقبال کنید ، او را ببوسید و برای مدتی فضای خود را به او بدهید.

20 راه برای احترام گذاشتن به همسرتان
20 راه برای احترام گذاشتن به همسرتان

۶- به درستی ارتباط برقرار کنید

نق زدن و مشاجره آخرین کارهایی است که می خواهید با همسرتان انجام دهید. اگر می خواهید شوهرتان کاری انجام دهد ، این کار را به درستی با او در میان بگذارید و منتظر بمانید تا او این کار را انجام دهد. مرتباً آن را تکرار نکنید زیرا ممکن است آزرده خاطر شود. به درستی با او صحبت کنید ، او احساس احترام می کند.

ادامه۲۰ راه برای احترام گذاشتن به همسرتان:

۷- با توجه به توانایی هایش با او رفتار کنید.

با او مانند مردی رفتار کنید که می دانید توانایی بالقوه بودن را دارد. او متوجه این موضوع خواهد شد و سعی خواهد کرد مرد بهتری باشد فقط به این دلیل که او را اینگونه می بینید.

۸- با دانش او مخالفت نکنید.

هرگز در مقابل کسی با شوهرتان دعوا نداشته باشید. این بسیار بی احترامی است. حتی اگر این را بهتر می دانید یا با او مخالف هستید ، آن را در مقابل افراد دیگر نشان ندهید ، زیرا ممکن است او احساس کند شما او را دانشمند نمی دانید.

۹- مقایسه نکنید.

بله ، ممکن است شوهر شخص دیگری کاری را انجام دهد که شما آن را تأیید کنید ، اما هرگز نباید شوهر خود را با مردان یا شوهران دیگر مقایسه کنید. این فقط به او نشان می دهد که شما از او راضی نیستید و این یکی از بی احترامی ترین کارهاست.

۱۰- خود را در دسترس او قرار دهید.

اداره خانه آسان نیست و در پایان روز ، اکثر زنان کاملاً خسته شده اند. پس چگونه به شوهر خود احترام می گذارید وقتی احساس خستگی شدید می کنید؟ این را بهانه نکنید تا خود را در دسترس شوهر خود قرار ندهید. او به شما احتیاج دارد ، خواه فقط برای گفتن در مورد روز او و به اشتراک گذاشتن روزهای خود با او باشد ، یا حتی اگر در اتاق خواب باشد.

۱۱-به او بگویید که او تنها زنی است که دوستش داری.

این روزها وسوسه های زیادی برای مردان وجود دارد ، بنابراین مطمئن شوید که به همسرتان می گویید او زیباست و باعث نمی شود احساس کمبودی در مورد خودش داشته باشد یا او را با زنان دیگر مقایسه نکنید.

۱۲- از او حمایت کنید.

بزرگ یا کوچک ، از همسرتان در مواردی که احساس می کند مهم است حمایت کنید. این باعث می شود که همسر شما احساس احترام  کند.

۱۳-برای او سخت کار کنید.

چه زن شاغل باشد و چه نباشد ، مهمترین اولویت او برای خانواده اوست ، به این معنی که ممکن است هرگز چیزی از شما طلب نکند. خواه او درآمد کسب کند یا نه ، باید سعی کنید خواسته های کوچک او را برآورده کنید. حتی اگر او چیزی نمی خواهد.

۱۴- یک دست کمک در خانه باشید.

نیازی به چیز بزرگی نیست ، اما حتی هر چند وقت یکبار شستن ظرف ها یا بیرون آوردن سطل زباله می تواند به همسرتان کمک زیادی کند و به او نشان دهد که او را دوست دارید و به او احترام می گذارید.

ادامه۲۰ راه برای احترام گذاشتن به همسرتان:

۱۵- وقتی او صحبت می کند گوش دهید.

بیشتر زنان عاشق حرف زدن هستند. اگر همسرتان نیز دوست دارد صحبت کند ، کمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به او گوش فرا دهید و توجه بی نظیر خود را به او نشان دهید.

۱۶-برای او وقت بگذارید.

بله ، شما شغل ، سرگرمی و دوستان خود را دارید ، اما همسری دارید که بی قید و شرط شما را دوست دارد. هرگز فراموش نکنید که هر روز برای همسرتان وقت بگذارید.

۱۷- به او ایمان داشته باشید.

اگر سرانجام همسرتان به خود شک کند یا فکر کند که توانایی انجام کاری را ندارد ، یا حتی اگر او باور دارد که می تواند کاری انجام دهد ، اما شما باید به او نشان دهید که او را باور دارید.

 احترام گذاشتن به همسر
احترام گذاشتن به همسر

۱۸- انتقاد نکنید.

اگر در کاری که همسرتان انجام می دهد مشکلی دارید ، بهترین راه برای مقابله با آن صحبت در مورد آن است. تسلیم نشو اگر از او انتقاد کنید ، حالش بد خواهد شد. بنابراین ، مراقب صحبت های خود باشید.

۱۹- پیگیر او باشید.

پس از ازدواج ، اکثر مردان همسر خود را امری عادی می گیرند. شما این کار را نمی کنید همچنان همسرتان را با عشق و علاقه خود دوش بگیرید و به او احساس کنید که مورد پسند شما و مورد نیاز شماست.

۲۰- از شهرت او محافظت کنید.

هرگز درباره مسائل خصوصی همسرتان با دیگران صحبت نکنید. اگر شخص دیگری به همسرتان بی احترامی می کند ، در مقابل او بایستید تا او بداند شما به او احترام می گذارید و شما همیشه از او دفاع خواهید کرد.

گرچه کنار گذاشتن اختلافات و یا وقت کافی برای یکدیگر ممکن است دشوار باشد ، اما برای داشتن زناشویی پایدار بسیار باید با احترام و عشق کامل به همسرتان رفتار کنید. همسر شما شریک زندگی شماست ، بنابراین مطمئن شوید که شما دو رابطه خوبی دارید.

منبع:parenting.firstcry

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا