سرگرمی :)

۱۲ مورد از عجیب ترین ورزش های دنیا!

شاید شما هم از آن دست افرادی باشید که از ورزش های قدیمی خسته شده اند و به دنبال ورزشی می گردند که کمی متفاوت باشد. پس وقتش رسیده تا اتو کردن لباس را در ارتفاع ۵ هزار متری از سطح دریا امتحان کنید یا ۵۷۰ عدد کرم را در یک زمان محدود از زمین بیرون بیاورید! بله عجیب به نظر می رسد اما هر ساله صدها نفر از سراسر دنیا دور هم جمع می شوند تا با یکدیگر رقابت کنند و از تجربه ی این ورزش ها در مسابقات جهانی آن ها لذت ببرند. علاوه بر این، ورزش های عجیب دیگری هم وجود دارند که شکل بازسازی شده ی ورزش های رایج یا ترکیبی از آن ها هستند. در ادامه به ۱۲ مورد از عجیب ترین مسابقات ورزشی در سراسر دنیا می پردازیم.

۱- غلتاندن پنیر

عجیب ترین مسابقات ورزشی دنیا

هر ساله در انگلستان، در نزدیکی شهر گلوسستر، یک قالب پنیر ۴ کیلوگرمی را از بالا تپه ی کوپر به پایین می غلتانند و شرکت کنندگان مسابقه شروع به دویدن به دنبال پنیر می کنند. سرعت حرکت قالب پنیر ممکن است به بیش از ۱۱۲ کیلومتر در ساعت برسد و شانس گرفتن آن بسیار کم است. به همین دلیل کسی که زودتر از بقیه به خط پایان برسد، قالب پنیر را برنده می شود. اگر تصمیم گرفتید در این مسابقه شرکت کنید باید خیلی مراقب خود باشید چون سطح ناهموار تپه ی کوپر می تواند باعث آسیب های جدی ای شود.

۲- شطرنج-بوکس

ورزش شطرنج-بوکس توسط یک هنرمند هلندی به نام لپه روبینگ اختراع شد و در ابتدا آن را یک نمایش هنری و نه یک ورزش می دانستند. این مسابقه امروزه ۱۱ راند دارد که ۶ تای آن به شطرنج و ۵ تای آن به بوکس اختصاص دارد. شرکت کنندگان مسابقه می توانند با ضربه فنی کردن حریف در رینگ بوکس یا مات کردن او در صفحه ی شطرنج، به پیروزی برسند. در واقع، این ورزش فرصت خوبی است تا همزمان توانایی های فیزیکی و ذهنی خود را بسنجید.

۳- استخراج کرم

در این مسابقه محدوده ای ۳ مترمربعی از یک زمین در اختیار شرکت کنندگان گذاشته می شود و آن ها باید تلاش کنند در مدت ۳۰ دقیقه تا حد ممکن از درون زمین کرم استخراج کنند. رکورد جهانی این مسابقه متعلق به سوفی اسمیت ۱۰ ساله است که در مسابقات جهانی استخراج کرم در سال ۲۰۰۹، توانست ۵۶۷ کرم استخراج کند.

۴- فوتبال حبابی

فوتبال حبابی نه فقط برای شرکت کنندگان، بلکه برای تماشاچیان هم بسیار مفرح است. در این مسابقه بازیکنان درون حبابی که سر و نیم تنه ی بالایی آن ها را می پوشاند فوتبال بازی می کنند. فوتبال حبابی اولین بار در سال ۲۰۱۱ در کشور نروژ اختراع شد. در این مسابقه ۲ تیم با یکدیگر رقابت می کنند که هر کدام حداکثر ۵ بازیکن دارند. طبق قوانین این بازی، هر تیم باید حداقل یک بازیکن زن در زمین و در حین بازی داشته باشد.

۵- حمل همسر

مسابقه ی حمل همسر در شهر کوچک سونگایاروی در کشور فنلاند متولد شد. در این مسابقه، شرکت کنندگان مرد در حالی که همسران شان را روی پشت خود حمل می کنند از یک مسیر دشوار عبور می کنند. ایده ی این مسابقه از افسانه ی قرن نوزدهمی رونکاینن غارتگر گرفته شده است. طبق این افسانه، کار رونکاینن غارتگر و دار و دسته اش ربودن غذا و زن ها از دهکده های مجاور بود و آن ها در حین فرار زن ها را روی پشت شان حمل می کردند. مسابقات جهانی حمل همسر هر ساله در فنلاند برگزار می شود و برنده ی مسابقه معادل وزن همسرش، آبجو دریافت می کند.

۶- غواصی در مرداب

غواصی در مرداب احتمالا یکی از عجیب ترین مسابقات دنیا است. هر ساله در ماه اوت صدها شناگر از سراسر دنیا در شهر کوچک لنورد ولس در کشور ولز گرد هم می آیند تا در مسابقات جهانی غواصی در مرداب با یکدیگر رقابت کنند. شرکت کنندگان مسابقه باید با لوله ی تنفس و باله ی غواصی دو بار طول یک گودال ۵۵ متری را بدون استفاده از حرکات معمول شنا به طور کامل طی کنند.

۷- هدایت بامبوی شناور

هدایت بامبوی شناور مسابقه ای پرطرفدار در استان جیجوهاو در جنوب غربی چین است. شرکت کنندگان این مسابقه روی یک ساقه ی بامبو به طول حدوداً ۷ متر می ایستند و با استفاده از یک بامبوی باریک به عنوان پارو در آب حرکت می کنند. این مسابقه در ابتدا نه یک ورزش بلکه شیوه ای برای حمل و نقل در چین بود. امروزه در این مسابقات اغلب به جای بامبو از میله های فایبر گلسی استفاده می شود که سبز رنگ و شبیه به بامبو بوده و مقاوم تر هستند.

۸- اتو کردن در شرایط غیر عادی

شرکت کنندگان این مسابقه که به آن ها «اتو زن» گفته می شود به همراه یک زیر اتویی برای اتو زدن به مکان های دورافتاده یا خطرناک می روند. این کار ممکن است در زیر آب، قله ی کوه، خودروی در حال حرکت، یک قایق کانو، میانه ی یک خیابان شلوغ و یا حین اسکی، چتربازی یا اسنوبرد سواری انجام شود.

۹- کشتی با انگشتان پا

دو شرکت کننده ی این مسابقه تلاش می کنند پای یکدیگر را حداقل به مدت ۳ ثانیه زمین بزنند. این مسابقه ی عجیب ۳ راند دارد که ابتدا با پای راست و سپس با پای چپ انجام می شود. قدمت این مسابقه به سال ۱۹۷۶ باز می گردد. در آن زمان گروهی از مردم ناحیه ی استفوردشایر در انگلستان در فکر مسابقه ای بودند که تنها بریتانیایی ها بتوانند در آن برنده شوند.

۱۰- غلتاندن کنده

دو شرکت کننده ی این مسابقه تلاش می کنند روی یک کنده ی شناور بایستند و در عین حال تعادل شرکت کننده ی رقیب را بر هم بزنند تا در آب بیفتد. شرکت کنندگان می توانند از روش های مختلفی برای پرتاب کردن یکدیگر در آب استفاده کنند، مثل لگد زدن به کنده و تغییر دادن جهت حرکت آن. با این حال، آن ها اجازه ندارند تماس بدنی با یکدیگر داشته باشند یا از خط وسط کنده عبور کنند. این مسابقه نیازمند قدرتمند بودن پاها و تعادل و تمرکز بالا است.

۱۱- بوکس در زیر آب

این مسابقه احتمالا مناسب کسانی است که می خواهند ورزش بوکس را شروع کنند اما علاقه ای ندارند طعم مشت های محکم حریف شان را بچشند. مشت زن ها باید طی ۳ راند، به مدت ۱ دقیقه نفس شان را در زیر آب حبس کنند و در میانه ی راندها برای نفس گرفتن به سطح آب بیایند.

۱۲- شمارش گوسفندها

در سال های اخیر مسابقات شمارش گوسفند طرفداران زیادی در استرالیا پیدا کرده است. بر خلاف تمرین ذهنی شمردن گوسفندها که برای به خواب رفتن انجام می شود، این مسابقه نیاز به توجه زیاد و چشمانی تیزبین دارد. در این مسابقه، حدود ۴۰۰ گوسفند از یک آغل رها می شوند و ۱۰ شرکت کننده تلاش می کنند تا تعداد آن ها را تا حد ممکن دقیق شمارش کنند. کسی که تعداد دقیق را بگوید، برنده ی مسابقه خواهد بود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منبع
روزیاتوbrightside

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا