کسب و کار

۱۲ مورد که،انگیزه شما را برای انجام کار خوب حفظ میکند

۱۲ مورد که،انگیزه شما را برای انجام کار خوب حفظ میکند

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((۱۲ مورد که،انگیزه شما را برای انجام کار خوب حفظ میکند)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

گاهی اوقات ، احساس می شود که هرگز وقت کافی برای انجام همه کارهایی که می خواهید انجام دهید وجود ندارد – برای دویدن بروید ، با آن دوستی که شش ماه با او صحبت نکرده اید تماس بگیرید ، برای یک کار جدید اقدام کنید ،و … این لیست بی پایان است ، و احساس می کند که فقط دارد روی هم تلنبار میشود.اما شما یک فرد با انگیزه هستید. چگونه  انگیزه خود را حفظ می کنید؟

شما با خود فکر می کنید ، “من باید کاری اساسی انجام دهم.” این تغییرات و عادات کوچک و افزایشی است که شما را به مسیر درست خود باز می گرداند. بنشین و بنویس به پیاده روی بروید و به امور خود بیندیشید و شروع کنید.

“با عدم آماده سازی ، شما برای شکست آماده می شوید.” – بنجامین فرانکلین

۱۲ مورد که،انگیزه شما را برای انجام کار خوب حفظ میکند:

۱- آماده سازی .

قبل از خواب ، برنامه روز بعد خود را بنویسید. به این ترتیب ، صبح که از خواب بیدار می شوید ، بلافاصله هزار سناریوی مختلف را در ذهن خود رد نمی کنید و از همه کارهایی که باید انجام دهید نگران نیستید. شما می دانید که وقتی به میز کار خود می رسید ، یک نقشه بازی وجود دارد که کاملاً منتظر حمله قرار گرفته است.

انجام این کار شب قبل نه تنها باعث کاهش سطح استرس شما می شود ، بلکه همچنین یک مسیر سازمان یافته برای بهره وری برای اولین ساعات  روز ایجاد می کند که به شما انگیزه لازم برای انجام سایر وظایف موجود در میز کار را می دهد.

۲- لیستی از تمام چیزهایی که می خواهید بنویسید.

ایجاد یک برنامه بازی برای این روز عالی است و شما را به تحرک و انگیزه می رساند ، اما به احتمال زیاد اهداف طولانی مدت زیادی نیز در ذهن دارید که ناخودآگاه ممکن است شما را نگران کنند. با نوشتن تک تک مواردی که می خواهید در شش تا دوازده ماه آینده انجام دهید ، شروع کنید. همه آنها! تا همه آنها را از کوچک تا بزرگ ننوشته اید ، نوشتن را متوقف نکنید.

هنگامی که آن لیست را یافتید – ممکن است ۱۰ یا ۳۰ مورد وجود داشته باشد – سه هدف مهمتر را انتخاب کنید. این چیزی است که تونی رابینز در دو کتاب پرفروش خود ،یعنی بیدارکردن غول درون و کتاب اولویت های خود را محدود کنید بر آنها تاکید بسیار کرده است. فقط روی مهمترین کارها تمرکز کنید و نه چیز دیگری.

۳- دستور العمل و راه حل پیدا کنید.

هر روز یک دستورالعمل شخصی برای شروع داشته باشید و سپس شروع کنید. هر از چند گاهی ، شما چیزی را مصرف می کنید که جرقه عظیمی از الهام را برای شما فراهم می کند. این در دانستن اینکه چه چیزهایی انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می کند ، مهم است. این می تواند یک کتاب خوب ، یک فیلم ورزشی الهام بخش یا یک سخنرانی عالی TED باشد که شما به تازگی تماشا کرده اید.

12 مورد که،انگیزه شما را برای انجام کار خوب حفظ میکند
12 مورد که،انگیزه شما را برای انجام کار خوب حفظ میکند

۴- بر نظم و انضباط تمرکز کنید.

در کتاب عادتهای اتمی ، نویسنده جیمز کلیر فریاد می زند که چگونه جری سینفلد ، کمدین ، ​​هر روز و به مدت دو ساعت روی یک صفحه  زرد جوک می نویسد. در پایان جلسات نوشتن ، او آن روز را در تقویم با X بزرگ علامت گذاری می کند تا به خط روزانه خود ادامه دهد. آن خط ، انگیزه او را حفظ می کند.

“صبح اول یک قورباغه زنده بخورید و بقیه روز اتفاق بدتری برای شما نخواهد افتاد.” – مارک تواین

۵- قورباغه بخورید.

مارک تواین پیشنهاد می کند روز خود را با دشوارترین کار خود شروع کنید. او آن را “خوردن قورباغه” می نامد.

اگر از آن تکلیف پیش رو وحشت دارید ، چرا در اسرع وقت آن را از کار دور نکنید؟ به محض اتمام کار ، وزن به طور موثر از دوش شما خارج می شود و می توانید بقیه روز را تمرکز کنید ، با آرامش و آرامش ، کارهای سخت را از بین ببرید. گذر از آن دشوار است – مانند بلعیدن یک قورباغه بزرگ (نه اینکه من از تجربه شخصی آن را می دانم)

۶- از روش پومودورو استفاده کنید.

چیزی که من همیشه به آن پایبند بوده ام یک روش کار به نام روش Pomodoro است که فقط یک اصطلاح فانتزی برای رویکرد تمرین HIIT به سایر مناطق زندگی است (نام آن از گوجه فرنگی تایمر آشپزخانه Pomodoro گرفته شده است).

به مدت ۲۵ دقیقه روشن ۵ دقیقه خاموش .این کاری است که من از دوران ابتدایی انجام داده ام. این روشی است که من از طریق دبیرستان و دانشگاه می آموختم یا تکالیف را انجام می دادم – بیست یا چند دقیقه کار با تمرکز شدید و به دنبال آن یک استراحت کوتاه.

محدودیت زمانی دلخواه است. من بعضی اوقات سی دقیقه کار و ده دقیقه استراحت یا یک ساعت کار و بیست دقیقه استراحت انجام می دهم. با آن بازی کنید و ببینید چه چیزی مفید است. به هر حال نباید این مدت طولانی به صفحه خیره شوید. کنار بروید ، کمی نفس بکشید و به افق نگاه کنید. این فقط بازنشانی ذهنی است که برای ایجاد انگیزه در جلسه کار بعدی به آن نیاز دارید.

۷- با خود درست رفتار کنید.

با اتمام یک کار مهم به خودتان پاداش دهید.بعد از یک ساعت کار سخت ، به پیاده روی بروید. خودتان را با یک قهوه یخ زده یا یک مشت زغال اخته خوشمزه پذیرایی کنید. هر از چند گاهی ، باید نفس بکشید و از این واقعیت لذت ببرید که کار سختی را پشت سر گذاشته اید.شاد باشید. بنشینید و روی آن روی یک کتاب خوب ، یک میان وعده خوشمزه ، یا حتی یک آبمیوه خودتن را مهمان کنید. شما آن را به دست آورده اید!

۸- بدانید که کاری که انجام می دهید اعتبار شما را افزایش می دهد.

من تصور می کنم همسالانم که مخفیانه با خود گفتند ، “او سخت کار نمی کند.” اما وقتی من سخت کار می کنم و آن تلاش اضافی را انجام می دهم ، می دانم که بدون شناخت نخواهد رفت. حتی اگر هم باشد ، من رضایت شخصی را دارم که بهترین کاری را که می توانم انجام دادم.

صرف نظر از اینکه چه کسی را تماشا می کند ، کار درست را انجام دهید ، زیرا این کار درستی است. در بسیاری از مواقع ممکن است ماهها از شما قدردانی نکنید اما سرانجام این سخت کوشی شناخته می شود. آنچه دور و بر شما می چرخد ​​بسیار دور است و شما می دانید که هیچ کس هرگز نمی تواند بگوید شما آن را کسب نکرده اید. این مهم است.(تلاش کنید و نگران قضاوت دیگران نباشید به زودی همه نتایج سخت کوشی شما  را خواهند دید)

۹- مانند مدل نقش آفرین خود را تماشا کنید.

عوامل حواس پرتی را از بین ببرید.

چند دقیقه ای وقت بگذارید و رفتارها و کارهایتان را نظاره کنید.خودتان را ارزیابی کنید .شما بهتر از هر کسی قادر هستید تا خودتان را بسنجید.

۱۰- چیزهای جدید یاد بگیرید.

حتی اگر شما یک متخصص هم باشید بازهم چیزهای گوناگون برای آموختن وجود دارد.هیچ وقت خودتان را کامل ندانید. کتابی با موضوع جدید انتخاب کنید ، از یک همکار در بخش دیگری بخواهید که به شما نشان دهد چه کاری انجام می دهد یا یک دوره آنلاین را بگذرانید. یادگیری چیز جدید دشوار است ، اما این یک سرمایه گذاری شخصی برای خودتان است که هرگز مستهلک نمی شود. این همچنین به شما کمک می کند آنچه را که شما را به انجام یک کار خوب تحریک می کند ، کشف کنید.

۱۱- به دیگران کمک کنید.

مربیگری یا مربیگری راهی عالی برای ایجاد انگیزه و هیجان در مورد کاری است که انجام می دهید. هیچ چیزی به اندازه آموز تجربیات و دانش خود به دیگران لذت بخش تر نیست.

حفظ انگیزه
حفظ انگیزه

۱۲- برای توقف زمان تعیین کنید.

ممکن است دیوانه به نظر برسد اما گاهی اوقات ، شما فقط باید یک زمان آرام را برای خود تعیین کنید. “مهم نیست ، ساعت ۶ عصر لپ تاپم را می بندم.” این به شما کمک می کند تا اولویت های خود را ثابت نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که همه کارهایی که باید انجام دهید را در ساعت کاری که برای خود تعیین کرده اید ، متناسب می کنید. این همچنین کمک میکند تا خسته و دلزده نشوید.

نتیجه:

همانطور که می بینید ، یک روش ساده برای اجرای انگیزه وجود دارد! انجام یک کار خوب به همان آسانی است که خودتان آن را ایجاد می کنید.

به یاد داشته باشید ، شما مجبور نیستید که کل زندگی خود را سخت کار کنید و یا کاری سخت انجام دهید. با مراحل ساده ای شروع کنید که روز شما را کمی لذت بخش تر می کند. با این روش ها انگیزه شما همیشه حفظ میشود و فرد با انگیزه ای خواهید شد.

منبع:lifehack

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا