مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

نمودار بیشترین تورم در ۱۰ کشور دنیا از سال ۱۹۹۶ + فیلم

0 184

فیلم زیر که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده،۱۰ مورد از پرتورم ترین کشور های دنیا را از سال ۱۹۹۶ نسان می‌دهد. باتوجه به این نمودار کشور ایران در سال ۲۰۱۸ ششمین کشور از نظر میزان تورم است.

تورم و گرانی پیش از ۲۰۰۰

با توجه به این نمودار در سال ۱۹۹۶ بیشترین نرخ تورم مربوط به آنگولا بوده است که در سال بعد جای خود را به بلغارستان داده است. و در سال ۱۹۹۸ آنگولا مقام خود را در گرانی بازپس گرفته است! 

سال ۱۹۹۹، سال گرانی بلاروس و کنگو بوده است. کنگو تا سال ۲۰۰۲ پرتورم ترین کشور جهان بوده است.

تورم و گرانی در سال ۲۰۰۰

در سال ۲۰۰۰ میلادی لیست پرتورم ترین کشور های جان بر اساس لیست زیر است.

 1. کنگو
 2. آنگولا
 3. بلاروس
 4. اکوادور
 5. لائوس
 6. ترکیه
 7. صربستان
 8. روسیه
 9. رومانی
 10. سورینام

تورم در ایران

ایران از سال ۲۰۰۷ به لیست ۱۰ کشور پرتورم جهان اضافه شده. ایران در جولای ۲۰۰۷ ششمین کشور در این لیست بوده است. میزان تورم اقتصادی در ایران تا آپریل ۲۰۰۹ کم و زیاد های زیادی را تجربه می‌کند و در این ماه با ۱۷٫۲ درصد تورم به رتبه نهم می‌رسد. 

در ژوئیه (جولای) این سال خوشبختانه ایران از این لیست حذف می‌شود اما شوربختانه در فوریه سال ۲۰۱۱ دوباره به این لیست با مقام پنجم و ۱۵٫۹ درصد تورم برمی‌گردد. در نوامبر همین سال ایران با ۲۱٫۹ درصد تورم به چهارمین کشور در این لیست می‌رسد و در مارس ۲۰۱۲ برای مدتی مقام سوم در این لیست را تجربه می‌کند و در ماه مه به رتبه چهارم خود بازمی‌گردد.

ایران با ۳۳٫۵ درصد تورم در جولای سال ۲۰۱۳ به مقام سوم این لیست می‌رسد و با کاهش نرخ تورم از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ ایران از این لیست حذف می‌شود.

با شروع مجدد تحریم های آمریکا علیه ایران، جولای سال ۲۰۱۸ ایران دوباره به این لیست باز می‌گردد و در آخرین ماه این سال (دسامبر) ایران با ۲۹٫۶ درصد تورم در رتبه ششم این لیست قرار می‌گیرد.

همچنین مجله اینترنتی ایران فان : شب عید گران؛ هفت‌سین ۹۸ چقدر برای مردم خرج دارد؟

جالب است بدانید در این ماه ونزوئلا با ۱۳۷۰۰۰۰ درصد نرخ تورم، با اختلاف در صدر این لیست قرار دارد. لیست پرتورم ترین کشور ها در پایان سال ۲۰۱۸ را باهم می‌بینیم.

بیشترین تورم در پایان سال ۲۰۱۸

 1. ونزوئلا
 2. سودان جنوبی
 3. سودان
 4. یمن
 5. آرژانتین
 6. ایران
 7. لیبی
 8. کنگو
 9. لیبریا
 10. آفریقا

نظر شما در این باره چیست؟ شما می‌توانید نظرات خود را در بخش «نظرات» با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع مجله اینترنتی ایران فان
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.