کسب و کار

بالا بردن سود در کسب و کار بدون زیاد شدن هزینه

چگونه بدون افزایش هزینه ، سود را افزایش دهیم؟

مقیاس گذاری یک تجارت ممکن است بهترین راه برای رشد سودآوری آن باشد اما در تلاش برای توسعه ، کارآفرینان ممکن است یک نکته حیاتی را از دست بدهند. در واقع ، این تمرکز بر رشد حجم فروش در واقع می تواند هدف نهایی کسب سود سالم و پایدار را تضعیف کند ، می گوید:

کنت بیلینگزلی ، نویسنده و کارشناس رشد تجارت ، در کتاب خود از کارآفرین به میلیونر مینویسد:

 به جای اینکه به سادگی خطوط موجود را رشد دهید و هزینه های اضافی خود را افزایش دهید ، دوباره نگاه کنید و ببینید چه چیز دیگری می توانید از دارایی های موجود خود استفاده کنید و به خط اصلی خود اضافه کنید.

“در هر شرکت یک صندوق گنجینه سود از دارایی های موجود که منتظر باز شدن قفل آن هستند نشسته است و روش های زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از این دارایی ها ، منابع و تیمی که در اختیار دارید پول اضافی بدست آورید که هزینه ای ندارد.

برای استفاده از این موضوع ، در مورد تعقیب مشتریان جدید وسواس به خرج ندهید ، بلکه در عوض درآمد کسب شده از مشتریان موجود را افزایش دهید ، به حداقل رساندن هزینه های بازاریابی و فروش برای نگه داشتن پول بیشتر ، توصیه او است. با این حال ، به طور معمول ، سازمان ها بر خلاف تجربه خود ، برعکس ، هزینه های رو به رشد و کاهش سوددهی عمل می کنند.

شرکت ها به هدایای بیشتری احتیاج ندارند ، آنها به فروشندگان بیشتری احتیاج ندارند ، بیشتر آنها به اندازه کافی فروش خود را دو برابر یا سه برابر می کنند. آنها به مواد بازاریابی بیشتری احتیاج ندارند زیرا بیشتر اطلاعات فروش را تسریع نمی کنند. آنچه آنها نیاز دارند مشتریان با کیفیت بالاتر هستند که قراردادهای بیشتر و بزرگتر ، بهتر و بلندمدت را پرداخت می کنند.

وی می گوید ، کاهش هزینه ها و فشار دادن به کارمندان و تأمین کنندگان فرمولی برای ایجاد ثروت نیست و کارآفرینان باید در مورد مدل های خود عمیق تر فکر کنند در صورتی که خودشان دچار مشکلات نقدی هستند.

کسب سود بیشتر
کسب سود بیشتر

هر اقدام جدید باید یک مشکل اساسی بازار  را شناسایی کند. این سه جنبه دارد: علت اساسی ، دامنه بازار و میزان سرمایه. بیلینگزلی چهار معیار را برای ایجاد یک طرح اولیه مدل کسب و کار ترسیم می کند . وی مشاهده می کند که هیچ مدل تجاری بی عیب نیست و هر نوع معماری تجاری دارای مزایا و معایبی است.

یک طراحی مدل خوب سه ماده اساسی برای شما فراهم می کند: سرعت بازار را به شما می بخشد که باعث تسریع در جذب مشتری و درآمد شما می شود. این مقیاس را فراهم می کند ، که بدون افزایش هزینه ، سود را افزایش می دهد. و در آخر ، با جذب مشتریانی با کیفیت بهتر ، یک عامل جذابیت ایجاد می کند.

وی همچنین توصیه می کند که در توسعه محصولات و خدمات ، پیشنهادهای فروش منحصر به فرد خود را در نظر بگیرید.

“شما باید به مشتری خود دلیل قانع کننده ای بدهید تا از شما خرید کند. به نظر می رسد بیش از حد بسیاری از شرکت ها همان پیشنهاد را دارند و هنگامی که خریداران نتوانند تمایزی قائل شوند ، آنها معمولاً بر اساس مارک های شناخته شده یا قیمت پایین خرید می کنند ، دو دلیل بد برای تصمیم گیری در مورد خرید. “

داشتن چندین جریان درآمد یکی از کلیدهای سودآوری  است.

جریان های درآمد در دسته های مختلفی قرار می گیرند. جریان های معامله ای ساده ای وجود دارد که در آن شما یک محصول را می فروشید ، یا جریان پروژه ای که شما در آن یک سرویس را می فروشید. اینها اغلب ماهیتی یکبار مصرف دارند. اما همچنین امکان جریانهای مکرر مانند اشتراکها و جریانهای درآمد نامتعارف را نیز در نظر بگیرید (به زیر مراجعه کنید). ترفند این است که تا آنجا که ممکن است.

“یک روش برتر از روش دیگر نیست. استفاده از چندین فرم می تواند به مشتری ها امکان دهد بدون اینکه خطرات دردناک قرارداد طولانی مدت را بپذیرند ، ارزش شما را آزمایش و ارزیابی کنند. شما باید از روش های ترکیبی برای جذب و رشد سریع رودخانه درآمد خود استفاده کنید. “

مدل های نامتعارف برای سود بیشتر

او می گوید ، مدلهای غیر متعارف را در نظر بگیرید. خرده فروش فست فود مک دونالد نه تنها از طریق فروش وعده های غذایی درآمد کسب می کند ، بلکه در تجارت حق رای دادن و املاک و مستغلات است. املاک و مستغلات ارزشمندی مانند گوشه های سخت را خریداری می کند و با پرداخت حق بیمه آن را به حق امتیاز خود می پردازد و ده ها میلیارد دلار در سال درآمد کسب می کند.

به همین ترتیب ، خرده فروشان کالاهای الکتریکی با فروش ضمانت نامه های طولانی ، حاشیه خود را افزایش داده و آنها را به بخش بیمه منتقل می کنند ، در حالی که شرکت های بیمه با سرمایه گذاری در بازارهای مالی ، پول نقد را از حق بیمه مشتری تأمین می کنند.

Covid-19 شرکتهای زیادی را با مدلهای جریان تک درآمد ناقص در معرض دید قرار داده است ، و کارآفرینان مدیون خود ، خانواده و کارمندان خود هستند که به مدلهای قوی تری فکر کنند که در چنین بحرانی زنده خواهند ماند. یکی از راه های انجام این کار این است که از منظر خروج به تجارت فکر کنید.

”به تجارت خود به عنوان حق رای دادن فکر کنید. اگر به هر دلیلی مجبور شدم آن را بفروشم ، آیا پروسه ها و پروتکل هایی را برای اجرای آن توسط شخص دیگری در دسترس دارم؟ چقدر می توانم در این مدل ریسک کنم تا ارزیابی همان چیزی باشد که باید باشد؟ مواردی مانند ثبات درآمد ، قابل پیش بینی بودن گردش پول و قدرت پرتفوی مشتری خود را در نظر بگیرید. “

کسب سود بیشتر
کسب سود بیشتر

اصول اساسی برای کسب سود بیشتر

کنت بیلینگسلی می گوید چهار معیار برای ایجاد یک مدل کسب و کار اساسی خوب لازم است. این موارد به آنچه وی یک مشکل اساسی بازار (FMP) می نامد ، می پردازند.

مشکل چه مشکلی باید حل شود؟ آیا این یک بازار خصوصی است یا دولتی است؟ آیا بازار در حال رشد است یا در حال کاهش است؟ آیا بازار شما عمودی (صنعت واحد) است یا افقی (نیاز مشترک در صنایع مختلف).

پیشنهاد شما بهترین ایده ها و روش های شما برای حل این مشکل چیست؟ آیا این یک محصول است یا خدمات ؟ آیا شما نیاز به ساخت آن دارید؟ اگر هم محصولات و هم خدمات ارائه می دهید ، آیا هم افزایی وجود دارد؟

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا