روانشناسی

چگونه در مواقع سخت آرام بمانیم؟

مشکلات از جایی به وجود می آیند. شما لازم نیست به دنبال آنها باشید خودشان به سراغ شما می آیند پذیرفتن آن چیزی سخت است و ربطی به بدشانسی ندارد. اما آیا معمولاً کنترل خود را از دست می دهید؟ آیا مدیریت آنها برای شما دشوار است؟ اگر پاسخ مثبت بوده است، پس باید یاد بگیرید که در مواقع سخت آرام بمانید.

بنابراین، اگرچه شما مانند بقیه افراد موجودی احساسی هستید، وقتی همه چیز پیچیده می شود، نیازی نیست که احساساتتان بر شما غلبه کند. شما می توانید آنها را مدیریت کنید تا آرام بمانند. بیایید ببینیم چگونه رسیدن به این هدف برای شما امکان پذیر خواهد بود.

چگونه در مواقع سخت آرام بمانیم؟

اهمیت خودکنترلی برای حفظ آرامش در مواقع سخت

قبل از کشف دستورالعمل هایی که به شما کمک می کند در مواقع سخت آرام بمانید، می خواهیم در مورد اهمیت خودکنترلی با شما صحبت کنیم. از موسسه اروپایی روانشناسی مثبت (IEPP) آنها توضیح می دهند که خودکنترلی برای جلوگیری از کنترل احساسات در شرایط پیچیده ضروری است.

ناامیدی، فریاد زدن، شکستن، احساس خشم آمیخته با اندوه. واضح است که در لحظات سخت می توانید تمام این احساسات را احساس کنید. آیا می دانستید؟ بسیار خوب! ایرادی ندارد که آنها را احساس کنید و نباید آنها را سرکوب کنید. اما باید آنها را به بهترین نحو مدیریت کنید تا از کنترل شما جلوگیری کنید. این سالم نیست و حال شما را خوب نمی کند.

مدیریت احساسات به این معنا نیست که شما آنها را ابراز نمی کنید یا آنها را سرکوب می کنید. اون احساسات باید بیرون بیایند و این چیزی است که باید کاملاً واضح باشد.

یک احساس سرکوب شده یک بمب ساعتی است. دیر یا زود به بدترین شکل ظاهر می شود. بنابراین، آیا می خواهید بدانید چگونه در مواقع سخت آرام بمانید؟ خوب، در اینجا ما می خواهیم دستورالعمل هایی را برای شما بگذاریم تا بتوانید به آن دست یابید.
عصبانیتی که کنترل آن دشوار است.
احساسات مرتبط با خشم و عصبانیت منطقی و مورد انتظار هستند، اما نمی‌توانیم اجازه دهیم آنها ما را کنترل کنند.

رهنمودهایی برای حفظ آرامش در مواقع سخت

اکنون که اهمیت خودکنترلی را در شرایطی که شرایط اطراف شما تا حدودی دشوار می شود، می دانید، وقت آن است که دستورالعمل هایی را بدانید که می توانید برای حفظ آرامش در مواقع سخت به کار ببرید.

چگونه در مواقع سخت آرام بمانیم؟
چگونه در مواقع سخت آرام بمانیم؟

۱٫ آگاهانه نفس بکشید

این جمله ای است که از شنیدن آن خسته شده اید. اما باور کنید که کار می کند. نفس کشیدن آگاهانه به شما کمک می کند تا تمام آن احساساتی را که ظاهر می شوند آرام کنید.

قرار نیست آنها را سرکوب کنید، بلکه از قدرتشان بکاهید تا بی اختیار بیرون نروند. نفس عمیق بکشید و بازدم کنید. اگر بتوانید جایی برای لحظه ای تنها باشید، بهتر است.

۲٫ از مشکل کمی فاصله بگیرید و ارتباط را قطع کنید

وقتی شرایط سختی وجود دارد، دیدن همه چیز در امیدواری برای شما دشوار است. به همین دلیل پس از تنفس از مشکل فاصله بگیرید و ارتباط را قطع کنید.

سعی کنید صورت خود را بشویید، پیاده روی کنید، مدتی بازی کنید، ورزش کنید، با یک دوست تماس بگیرید، به موسیقی گوش دهید. کاری متفاوت انجام دهید باور کنید، به شما کمک می کند آرام بمانید و بهتر با مشکلات کنار بیایید.

۳٫ آنچه را که احساس می کنید بنویسید

پس از مشخص کردن دستورالعمل های قبلی، قبل از نوشتن آنچه احساس می کنید، وقت بگذارید. نوشتن بسیار درمانی است و به شما کمک می کند تا احساسات خود را مرتب کنید.

علاوه بر این، راهی برای بازخوانی آنچه نوشته‌اید و تحلیل احساستان از منظری عینی‌تر خواهد بود. این یک راه خوب برای شما برای مدیریت احساسات است. شما می توانید آن را هر روز انجام دهید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا