مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

چگونه بدلیجات و اکسسوری با کیفیت را تشخیص دهیم؟

0 23

چگونه بدلیجات و اکسسوری با کیفیت را تشخیص دهیم؟

سوال مهمی که ممکن است در هنگام خرید بدلیجات با آن روبرو شوید نحوه تشخیص بدلیجات باکیفیت است. برای این کار باید ویژگی مورد نظر خود را ملاک قرار دهید برای مثال تغییر رنگ ندادن، ضد خوردگی بودن، واکنش ندادن با مواد شیمیایی و… برای تشخیص این موارد در ادامه مقاله با ما همراه باشید:

رنگ ثابت بودن:

ثابت بودن رنگ بدلیجات به روکش آن بستگی دارد. اگر معیار شما از کیفیت بدلیجات و اکسسوری ها ثابت بودن رنگ آن است بدلیجات ساخته شده از استیل و رادیوم مناسب شما می باشد. این نوع بدلیجات عمر طولانی دارند و رنگ و جلوه ی خود را به مرور زمان از دست نمیدهند. اما بدلیجاتی که توسط آب نقره، آب طلا روکش شده باشند پس از مدتی رنگ خود را از دست داده و کدر میشوند.

اگر روی روکش آب طلا لاک مخصوص کشیده شود رنگ آن ثابت خواهد بود چون از لایه پایینتر محافظت خواهد کرد و باعث خواهد شد که رنگ انگشتر یا دستبند و ..ثابت بماند.

ضدحساسیت بودن:

اگر شما جزو افرادی هستید که پوست حساسی دارید ممکن است در هنگام تماس مستقیم با نور خورشید، استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی، و یا در هنگام استفاده از بدلیجات دچار حساسیت شوید.این حساسیت ممکن است به صورت خارش، قرمز شدن پوست و یا زخم شدن سطحی پوست بروز کند.یکی از رایج ترین دلایل حساسیت به بدلیجات ها و اکسسوری ها وجود نیکل در آنهاست. از نیکل درساخت فلزات ارزان قیمت به دلیل افزایش استحکام آنها استفاده میشود.

برای جلوگیری از ایجاد حساسیت توسط بدلیجات در هنگام خرید در مورد مواد سازنده آن،جنس فلزروکش شده و نوع پوست خود اطلاعات کسب کنید.طلا و استیل از جمله فلزاتی هستند که در صورت استفاده در بدلیجات حساسیت ایجاد نمیکنند. خرید بدلیجات با کیفیت، یکی از آسان ترین راه ها برای جلوگیری از حساسیت پوستی است.شما باید اطلاع داشته باشید که پوست شما نسبت به چه فلزهایی حساس است.برای مثال بدلیجاتی ماندد گوشواره، بند عینک، انگشتر، دستبند مردانه و زنانه و…که از نیکل، مس و یا حتی چرم ساخته شده باشند ممکن است باعث ایجاد حساسیت شوند.برای تشخیص کیفیت فلز موجود در بدلیجات و حتی درصد هر فلز در انشگتر، گردنبند و… میتوانید از کیت های شناساگر فلز استفاده کنید و پس از مطمئن شدن از سازگاری آن با پوست شما اقدام به خرید نمایید.

درخشندگی و جلا:

درخشندگی و براق بودن بدلیجات تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آن دارد برای مثال محصولاتی که با آب طلا روکش شده‌اند درخشندگی خاصی دارند و تقریبا کاملا شبیه طلای واقعی به نظر می‌رسند.از مزایای آب طلا در این است که از اکسید شدن فلزی همچون نقره جلوگیری می‌کند و درخشش آن را نیز افزایش می‌دهد.در برخی موارد به جای آب طلا از روکش رودیوم استفاده می‌شود که زیبایی و جلای زیادی دارد. به این کار هم روکش آب طلا سفید گفته‌ می‌شود.

از روکش رادیوم نیز برای بدلیجات و زیورآلات طلا و نقره از جمله حلقه های عروسی، گردنبند، دستبند و… استفاده می شود چرا که درخشش و زیبایی آن ها را بیشتر می کند.

در هنگام خرید بدلیجات با توجه داشتن به کیفیت آن میتوانید بدلیجاتی را تهیه کنید که تمام معیارهای شما مانند تغییر رنگ ندادن،ضدحساسیت بودن، واکنش ندادن با مواد شیمیایی و…را دارا باشد.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی(رپورتاژ) داشته و مجله اینترنتی ایران فان هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.

;