مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

چگونه لکنت زبان در کودکان را متوجه شویم ؟

0 194

لکنت زبان در کودکان یکی از موضوعاتی است که شاید سبب نگرانی هر پدر و مادری شود اما در بعضی مواقع نشانه هایی که در کودکان وجود دارد به معنای واقعی لکنت نیست اما این موضوع به این معنا نیست که شما از کنار علایم به راحتی رد شوید و برایتان مهم نباشد .لکنت در کودکان

لکنت در کودکان از چه سالی شروع میشود ؟

دانستن این رنج سنی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در این سنین حرف زدن فرزند خود را زیر نظر داشته باشید تا بتوانید این موضوع را متوجه شوید .
طبق اماری که وجود داشته و پزشکان زیادی بر روی انها مطالعه داشته اند سنین بین ۲ تا ۴ است که در این سنین شما باید حواستان به تند حرف زدن و یا حتی سریع حرف زدن کودک خود باشد تا اگر لکنت زبانی هم در کار بود بتوانید سریع تر و در سنین کمتر انها را حل کنید .
اما این موضوع به این معنی نیست که فقط در این سنین اتفاق بیوفتد ممکن است برخی کودکان در سنین ۵ یا ۶ سال دچار این موضوع شوند اما بیشترین اماری که در این زمینه وجود دارد رنج سنی ۲ تا ۶ سال است .

لکنت در کودکان

 

علت لکنت زبان در کودکان چیست ؟

همچنین بخوانید

مدل کفش راحتی زنانه

جدیدترین مدل لباس عروس ۲۰۲۱

علت این موضوع ممکن است در برخی از موارد متفاوت باشد و این موضوع یکسان نیست.
ممکن است در برخی از کودکان علت لکنت  یادگیری اشتباه است اما به عبارتی میتوان گفت این موضوع در نظر عموم جامعه این چنین جا افتاده است در حالی که تمامی علل لکنت به این مورد ختم نمیشود .
همانطور که میدانید در برخی از موارد ترس و دلهره ی ناگهانی سبب لکنت در فرزندانتان میشود پس به این موضوع دقت بسیار زیادی داشته باشید و اگر خودتان توانایی دقت در رابطه با لکنت را ندارید بهتر است از پزشکان گفتار درمان کمک بگیرید .

لکنت در کودکان

درمان لکنت در کودکان چیست ؟

این مورد موضوعی است که سالیان سال عده ی زیادی و همچنین پدر و مادر های بسیار زیادی هستند که به دنبال درمان قطعی ای برای این موضوع هستند .
موضوعی که اهمیت زیادی دارد این ست که در ابندا باری کودک خود این موضوع را جا بندازید که لکنت خود را به عنوان یک مشکل بپذیرد تا بتواند درمان سریع تری را پیش بگیرید.
همچنین تمسخر کوردک شما از سمت همسالان خود ممکن است طول درمان را زیاد تر کند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.