پزشکی

ویتامین D و درمان کرونا ،آیا صحت دارد؟

 ویتامین D و درمان کرونا ،آیا صحت دارد؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، (( ویتامین D و درمان کرونا ،آیا صحت دارد؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

آیا داشتن ویتامین D در خون می تواند در صورت آلوده شدن به COVID-19 به شما در جلوگیری از بخش مراقبت های ویژه و مرگ کمک کند؟یا به طور خلاصه ویتامین D و درمان کرونا ،آیا صحت دارد؟ تحقیقات نشان می دهد که “ویتامین آفتاب یا همان ویتامین D ” ممکن است در شدت بیماری کرونای شما نقش داشته باشد.

وادیم بکمن ، دکترای مهندسی پزشکی در دانشگاه نورث وسترن شیکاگو ، می گوید:

“اگرچه این مطالعات علت و معلولی را اثبات نمی کنند ،” این مطالعات از این ایده حمایت می کنند که ویتامین D ممکن است در برابر عوارض COVID محافظت کند. “

ویتامین D و کرونا:

ارتباط بین کمبود ویتامین D و تفاوت در میزان مرگ و میر در کشورهای مختلف. در جدیدترین مطالعات اینگونه بیان شده است:

بیش از ۸۰٪ از ۲۰۰ بیمار بستری شده در بخش COVID-19 کمبود ویتامین D داشتند. بیمارانی که سطح ویتامین D کمتری دارند نیز از نظر سطح التهاب در خون بالاتر است.
محققان اسپانیایی آزمایش کردند که چگونه ویتامین D می تواند بر افراد بستری در COVID تأثیر بگذارد. از ۵۰ نفری که آنها را بررسی کردند ، فقط یک نفر به بخش مراقبت های ویژه (ICU) احتیاج داشت و هیچ یک فوت نکردند. اما از بین ۲۶ بیمار که این ویتامین را دریافت نکردند ، ۱۳ نفر نیاز به مراقبت ICU داشتند و دو نفر فوت کردند.

محققان آمریکایی نمونه های خون ۲۳۵ بیمار بستری شده در بیمارستان را با COVID ارزیابی کردند و سپس آنها را پیگیری کردند تا ببینند چگونه زندگی می کنند. بیمارانی که سطح ویتامین D کافی داشتند ، کمتر بر اثر COVID می میرند.

هر چند مطالعات بیشتری در راه است. محققان دانشگاه کوئین مری لندن در حال راه اندازی Coronavit هستند ، یک مطالعه ۶ ماهه که ۵۰۰۰ نفر را در آن ثبت نام می کند تا ببینند آیا ویتامین D با دوز بالا می تواند عفونت های تنفسی زمستانی از جمله COVID-19 را کاهش دهد.

متخصصان می گویند با کمک به افراد مبتلا به COVID-19 ، هنگامی که سیستم ایمنی بدن بیش از حد واکنش نشان می دهد و به سلول ها و بافت های بدن خود حمله می کند ، کمک می کند تا افراد مبتلا به COVID-19 با استفاده از ویتامین D زودتر روبه راه شوند.

جکی ویلکوکس ، ۳۸ ساله ، از نیوبوریپورت ، کارشناسی ارشد ، نزدیک بوستون ، می گوید: “من احساس می کنم اگر در حال حاضر کاری بتوانیم برای حمایت از بدن خود انجام دهیم ، مصرف مکمل ویتامین D است.

 ویتامین D و درمان کرونا ،آیا صحت دارد؟
ویتامین D و درمان کرونا ،آیا صحت دارد؟

چگونه محققان شروع به بررسی ویتامین D و کرونا کردند؟

ویتامین D که هنگام برخورد آفتاب به پوست شما تولید می شود ، فواید بسیاری دیگر از جمله سلامتی استخوان دارد. همچنین در برخی از غذاها و مکمل ها وجود دارد.

هنگامی که بیماری همه گیر COVID-19 شروع به تشدید کرد ، Backman ، محقق شمال غربی ، می گوید که او می خواست کمک کند . او می گوید:

“چندین رمز و راز وجود داشت که هنوز به آنها پرداخته نشده بود.” یکی تفاوت در میزان مرگ و میر از کشوری به کشور دیگر بود.

بنابراین تیم وی پس از بررسی توضیحات احتمالی تفاوت در میزان مرگ و میر ناشی از کرونا ، تجزیه و تحلیل آماری داده های بیمارستان ها و کلینیک های سراسر چین ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ایران ، کره جنوبی ، اسپانیا ، سوئیس ، انگلیس و ایالات متحده را انجام داد. و همچنین  تغییر در کیفیت مراقبت های بهداشتی ، سن جمعیت ، میزان آزمایش و سویه های مختلف ویروس را بررسی کردند.

نقش ویتامین D در تنظیم سیستم ایمنی بدن ، از جمله توانایی بالقوه آن در سرکوب تولید خطرناک سیتوکین ، مشهور است. و نور خورشید و ویتامین D با کاهش میزان مرگ و میر در آنفلوانزای ۱۹۱۸-۱۹۱۸ ارتباط داشت.

بنابراین هنگامی که تحقیق در مورد نقش طوفان سیتوکین در COVID-19 پدیدار شد ، گروه بکمن بیشتر بر نقش سطح ویتامین D تمرکز کردند.

آنها ارتباط بین ویتامین D و COVID-19 شدید را بر اساس ارتباط بالقوه بین کمبود ویتامین D و پروتئین واکنش پذیر C یا CRP ، نشانگر جایگزین برای COVID-19 شدید تخمین زدند. وی می گوید: این پروتئین ها توسط کبد در پاسخ به التهاب تولید می شوند تا آسیب ناشی از عفونت را کاهش دهند.

آنها تخمین زدند که حدود ۱۷٪ بیماران کمبود ویتامین D به یک عفونت شدید COVID-19 مبتلا می شوند ، اما فقط حدود ۱۴٪ از کسانی که دارای سطح ویتامین D سالم هستند،دچار کرونای شدید میشوند. بکمن گفت این اختلاف از نظر آماری قابل توجه است. او می گوید: “چقدر [در واقع] مرگ و میر را پایین می آورد ، ما نمی دانیم” ، زیرا این اعداد بر اساس یک مدل آماری است.

سایر مطالعات درباره ویتامین D و درمان کرونا:

۱-محققان از انگلیس میانگین سطح ویتامین D و تعداد موارد COVID-19 و همچنین میزان مرگ و میر را در ۲۰ کشور اروپایی ارزیابی کردند. رهبر مطالعه ، پتر کریستین ایلی ، دکتر ، دکتر ، مدیر تحقیق و نوآوری در بنیاد اعتماد بیمارستان ملکه الیزابت در کینگ لین ، انگلستان ، می گوید کشورهایی که سطح متوسط ​​ویتامین D در جمعیت آنها پایین تر است ، تعداد بیشتری از موارد COVID-19 را دارند.

۲-در دانشگاه نورث وسترن ، محققان با استفاده از مدل سازی تخمین زدند که ۱۷ درصد از افراد کمبود ویتامین D به یک عفونت شدید COVID-19 مبتلا می شوند ، اما فقط حدود ۱۴ درصد از کسانی که دارای سطح ویتامین D سالم هستند. آنها ارتباط بین ویتامین D و COVID-19 شدید را بر اساس ارتباط بالقوه بین کمبود ویتامین D و پروتئین های واکنش دهنده C یا CRP ، یک نشانگر جایگزین برای COVID-19 شدید تخمین زدند.

۳-در یک مطالعه کوچک ، محققان لوئیزیانا و تگزاس ۲۰ بیمار بستری شده با COVID-19 را ارزیابی کردند و دریافتند که ۱۱ نفر از بیماران بستری در ICU کمبود ویتامین D دارند ،و ۷ نفر آنها به ICU نیاز دارند.

۴-محققان اندونزیایی ۷۸۰ مورد بیمار COVID-19 را ارزیابی کردند و دریافتند که بیشتر بیمارانی که فوت کرده اند سطح ویتامین D کمتر از حد طبیعی دارند.
محققان ایرلندی با تجزیه و تحلیل مطالعات مربوط به جمعیت اروپا و سطح ویتامین D ، کشف کردند که کشورهایی که میزان بالایی از کمبود ویتامین D دارند ، میزان مرگ و میر ناشی از COVID-19 نیز بالاتر است.

تحقیق درباره ویتامین D و کرونا:

در حالی که تحقیقات اولیه در مورد ویتامین D و COVID-19 تازه آغاز شده است ، تحقیقات دیگر نشان داده است که مکمل های ویتامین D می توانند به کاهش خطر عفونت تنفسی کمک کنند. و محققانی که به بررسی همه گیری آنفلوانزا در سال ۱۹۱۸-۱۹۱۹ پرداختند ، دریافتند بیمارانی که سطح خون ویتامین D سالم دارند ، احتمال مرگ آنها کمتر است.

بارت روپ ، PhD ، رئیس بخش ایمونولوژی دیابت در شهر امید ، یک مرکز سرطانی در Duarte ، کالیفرنیا ، می گوید ، تحقیقاتی که بین سطح ویتامین D و طوفان سیتوکین COVID-19 در ارتباط است ، در مراحل اولیه است اما جای تعجب نیست. وی گفت ، ویتامین D “مذاکره کننده” است زیرا “سیستم ایمنی را سرکوب نمی کند ، بلکه آن را تعدیل می کند. ویتامین D باعث کاهش التهاب سلول های ایمنی می شود. “

در حالی که تحقیقات نشان می دهد ویتامین D کم ممکن است بر شدت COVID-19 تأثیر بگذارد ، اما هنوز مشخص نیست که آیا بازگرداندن ویتامین D به سطح طبیعی به عنوان یک درمان کمک می کند یا خیر؟. همچنین هیچ کس به طور قطعی نمی تواند بگوید که داشتن ویتامین D سالم به شما کمک می کند تا دچار کرونا نشوید.

یک محقق از دانشگاه جنوب شرقی فیلیپین میزان ویتامین D خون را در ۲۱۲ فرد مبتلا به COVID-19 ارزیابی کرد و دریافت که میزان ویتامین D در افرادی که در شرایط بحرانی قرار دارند کمترین و در افرادی است که عفونت خفیف تری دارند بیشتر است. نتیجه گیری مقاله وی ،این است که مکمل ها “ممکن است نتایج بالینی بیماران آلوده به COVID-19 را بهبود ببخشند.”

ایلی ، محقق انگلیس می گوید: “ما از قبل می دانیم که برای سلامت استخوان به ویتامین D نیاز داریم.” اما در انتظار شواهد در مورد ویتامین D و COVID-19 هستیم البته اگر خیلی دیر نشود.

ویتامین D
ویتامین D
اما همه موافق نیستند که ویتامین D ممکن است در رام کردن COVID-19 مفید باشد. محققان مرکز پزشکی مبتنی بر شواهد در ۱ مه “یک بررسی سریع” از شواهد را منتشر کردند و نتیجه گرفتند: “هیچ مدرکی در رابطه با کمبود ویتامین D مستعد ابتلا به COVID-19 نبود ، و همچنین مطالعاتی درباره مکمل برای جلوگیری یا درمان COVID-19. “

محققان همچنین می گویند در حالی که “تداخل” بین برخی از گروه های در معرض خطر کمبود ویتامین D و گروه های در معرض خطر ابتلا به COVID-19 وجود دارد ، از جمله افراد مسن ، افراد رنگین پوست و کسانی که بیماری های مزمن دارند ، اثبات نشده است.

در یک مطالعه اخیر بررسی شده ، محققانی که بیش از ۳۴۸۰۰۰ نفر را ارزیابی کردند ، از جمله ۴۴۹ نفر با COVID-19 تأیید شده ، هیچ ارتباطی بین سطح ویتامین D و خطر عفونت و همچنین پیوندی که ممکن است تفاوت های قومی در ایجاد عفونت را توضیح دهد ، پیدا نکردند.

اطلاعات بیشتر در مورد ویتامین D:

با یک آزمایش خون ساده می توان سطح ویتامین D شما را سالم یا کمبود تشخیص داد. برای حفظ سلامت استخوان به سطح ۲۰ نانوگرم در میلی لیتر یا بیشتر نیاز است. زیر ۱۲ نانوگرم در میلی لیتر کمبود نامیده می شود.

ویتامین D همچنین به تنظیم رشد سلول و کاهش التهاب کمک می کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که این امر می تواند به پیشگیری و درمان دیابت ، فشار خون بالا و مشکلات قند خون کمک کند ، اما موسسه ملی بهداشت معتقد است که این تحقیقات درباره ویتامین D و درمان کرونا کاملا مشخص نیست.

برای حفظ سطح خون سالم ویتامین D ، موسسه پزشکی به کودکان زیر یک سال توصیه می کند روزانه ۴۰۰ واحد بین المللی (IU) ویتامین D مصرف کنند و افراد از ۱ تا ۷۰ سال ۶۰۰ واحد مصرف کنند. افراد بالای ۷۰ سال باید ۸۰۰ IU در روز دریافت کنند.

ویتامین D به طور طبیعی در غذاهای کمی وجود دارد ، اما به سایر مواد غذایی اضافه می شود و همچنین به عنوان مکمل در دسترس است. سه اونس ماهی آزاد پخته شده ۵۷۰ واحد بین المللی انرژی دارد ، در حالی که ۳ اونس ماهی قزل آلای رنگین کمان دارای ۶۴۵ واحد است. یک فنجان شیر ۲٪ غنی شده با ویتامین D 120 است.

JoAnn Manson ، MD ، DrPH ، استاد پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد و رئیس بخش پزشکی پیشگیری در بیمارستان بریگهام و زنان ، می گوید ، اما در طی همه گیری کرونا ، ممکن است عاقلانه باشد که بیشتر از این از ویتامین D استفاده شود. وی در اوایل سال جاری به Medscape گفت: “مقدار خوراکی توصیه شده ویتامین D 600-800 IU در روز است ، اما در این دوره ، یک مولتی ویتامین یا مکمل حاوی ۱۰۰۰-۲۰۰۰ IU / روز ویتامین D منطقی خواهد بود.”

اکنون ، مانسون یک آزمایش بالینی را آغاز کرده است تا ببیند آیا مکمل روزانه ویتامین D به مدت ۴ هفته خطر بستری شدن در بیمارستان و یا مرگ را در بیماران تازه تشخیص داده شده کرونا کاهش می دهد یا خیر؟

. وی همچنین در حال بررسی این موضوع است که آیا مصرف آن باعث کاهش خطر ابتلا به عفونت در نزدیکترین تماس خانگی آنها می شود یا خیر. شرکت کنندگان روزانه ۹،۶۰۰ واحد بین المللی برای ۲ روز و سپس ۳،۲۰۰ واحد بین المللی برای روزهای ۳ تا ۲۸ مصرف خواهند کرد.

متخصصان می گویند ، سمیت ویتامین D می تواند با دوزهای ۵۰ تا ۶۰ هزار واحد در روز رخ دهد. مقدار زیاد می تواند منجر به تجمع کلسیم در خون ، همراه با استفراغ ، ضعف ، تکرر ادرار و ضربان قلب نامنظم شود.

COVID-19
COVID-19
تجربه شخصی تریسی درباره ویتامین D :

با بالا رفتن موارد COVID-19 ، تریسی A. پیرسون ، ۴۵ ساله ، از لس آنجلس ، دانشجوی دکترا و کارمند دانشگاه که دارای مدرک حقوق نیز است ، شروع به تحقیق کرد تا ببیند چه عواملی می تواند باعث کاهش خطر او شود ، علاوه بر فاصله اجتماعی و دست -شستشو

او آسم دارد و برای آن دارو مصرف می کند. و ریه های او ممکن است شکننده باشد. او می گوید: “وقتی سرما می خورم ، بیشتر از همه به ذات الریه مبتلا می شوم.” او به زودی تحقیق درباره ویتامین D-COVID-19 را پیدا کرد و درباره آن با پزشک خود صحبت کرد.

وی در گذشته سطح ویتامین D کمی داشت و با مصرف هر هفته ۵۰۰۰۰ واحد بین المللی به یک سطح سالم رسیده بود ، بنابراین پزشک وی پس از ارزیابی وی موافقت کرد که دوباره همان کار را انجام دهد. بنابراین او شروع به مصرف بیش از ۴۰۰۰ واحد بین المللی معمول خود در روز کرده است. وی همچنین اقدامات احتیاطی دیگری مانند ماندن در خانه را انجام می دهد زیرا شوهرش در خارج از مشاغل مشغول به کار است. و همچنین او روزانه ۴۰۰۰ واحدویتامین D  می گیرد.

آنها این کار را در همه گیر همه بیماری ادامه داده اند.

پیرسون می گوید: “من سعی داشتم بفهمم که چگونه می توانم [خطر] را کاهش دهم.

در یک جمله :مصرف ویتامین D ضرر ندارد، شما میتوانید با مشورت پزشک از مکمل آن استفاده کنید.

منبع:webmd

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا