ریپورتاژ

مستر بلیط

مستر بلیط بلیط اهواز به مشهد بخشی مهمی از زندگی سفر های کشور ایران است ، اعم از سفرهای کاری و تفریحی ،خرید بلیط اهواز مشهد بخش مهمی از سفرهای آنها را تشکیل می دهد، و مانند هر سفر دیگری سفرهای هوایی هم مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

بلیط اهواز ایلام , بلیط اهواز بجنورد , بلیط اهواز بیرجند , بلیط اهواز همدان , بلیط اهواز کرج , بلیط اهواز اباده , بلیط اهواز کاشان , بلیط اهواز اراک , بلیط اهواز عسلویه , بلیط اهواز بابلسر , بلیط اهواز بم , بلیط اهواز بندرلنگه , بلیط اهواز بهبهان , بلیط اهواز چابهار , بلیط اهواز دزفول , بلیط اهواز گچساران , بلیط اهواز جاسک , بلیط اهواز خوی , بلیط اهواز لامرد , بلیط اهواز لالستان , بلیط اهواز لاوان , بلیط اهواز ماکو , بلیط اهواز ماهشهر , بلیط اهواز مراغه , بلیط اهواز مسجدسلیمان , بلیط اهواز نوشهر , بلیط اهواز پارس اباد , بلیط اهواز رفسنجان , بلیط اهواز رامسر , بلیط اهواز سبزوار , بلیط اهواز سقز , بلیط اهواز فردوس , بلیط اهواز سرخس , بلیط اهواز سراوان , بلیط اهواز سروستان , بلیط اهواز یزد , بلیط اهواز تهران , بلیط اهواز مشهد , بلیط اهواز کیش , بلیط اهواز اصفهان , بلیط اهواز شیراز , بلیط اهواز قم , بلیط اهواز خرم اباد , بلیط اهواز بندرعباس , بلیط اهواز ارومیه , بلیط اهواز بوشهر , بلیط اهواز تبریز , بلیط اهواز اردبیل , بلیط اهواز زاهدان , بلیط اهواز سمنان , بلیط اهواز قزوین , بلیط اهواز رشت , بلیط اهواز ساری , بلیط اهواز کرمانشاه , بلیط اهواز گرگان , بلیط اهواز آبادان , بلیط اهواز شهرکرد , بلیط اهواز قزوین , بلیط اهواز زنجان , بلیط اهواز قشم

 

پیک خورشید نمایندگی رسمی خرید بلیط اهواز به تهران کارت های اعتباری بین المللی مستر کارت و خرید پروازهای ایرلاین های معتبر از طریق مستر بلیط و مستر کارت همچنین این شرکت نمایندگی و استاک هولدر ایرلاین های معتبر خارجی میباشد .

پیک خورشید ارائه دهنده تور از اهواز  به مشهد ، کیش ، اهواز ، تهران ، شیراز ، اصفهان ، استانبول ، ترکیه ، تبریز و …….

 

بلیط لحظه اخری مشهد اهواز

مقدمه

چارتر اهواز کیش به معنای دربست کردن ، کرایه کردن و باشد ، که فقط برای بلیط هواپیما صدق نمیکند .

مثلا اگر شخصی یک خانه را برای مدتی کرایه کند یعنی ان خانه را چارتر کرده است .

امروزه چارتر مشهد یکی از لغت هایی است که بیشترین استفاده را در دفتر های هواپیمایی پیک خورشید داشته و از وقتی که قیمت بلیط اهواز تهران ها بالارفته است بلیط های چارتر مشهد تبدیل به ارزان ترین بلیط شناخته شده است و همواره در مسیرهایی که پررفت و امد هستند از قبیل : تهران ، مشهد ، کیش و …. که مسافران بیشتری دارد به فروش میرسد .

افرادی که برای مسافرت های کاری خود زیاد از از هواپیما استفاده میکنند حتما با بلیط لحظه اخری مشهد (چارتر) سرو کار داشته اند و مسلما برای اینکه هزینه های خود را به حداقل برسانند در پی گشتن و جستجو بلیط با کمترین قیمت هستند .

اگر چنانچه برنامه خاصی از قبل برای سفر نداشته باشید این بلیط ها بسیار به صرفه می باشند .

مثلا زمان هایی از سال که متقاضی برای خرید بلیط خیلی کم است یا در فصل زمستان که خانواده ها درگیر مدارس هستند و مسافر کمتر از دیگر فصول سال (بهار و تابستان) است ، شرکت های هواپیمایی این بلیط اهواز ها را با نازل ترین قیمت به متقاضیانی که قصد سفر فوری دارند ارائه میدهند .

بلیط ها به دو صورت هستند : بلیط سیستمی و بلیط چارتر

چارتر چیست

بلیط چارتر از طریق معدودی از شرکت های هواپیمایی که در اصطلاح به آنها شرکت های (چارتر کننده) میگویند ، عرضه و به مشتریان داده میشود .

اغلب این اژانس های هواپیمایی برای زمان تعیین شده ای مجموع یا قسمتی از صندلی هایی که تکمیل نشده اند در برخی از مسیرهای هوایی از آژانس های هواپیمایی استیجاره میکنند و بلیط را به مسافران عرضه می نمایند .

شرکت ها چارتر کننده برای اینکه از زیانبار شدن شرکت خود جلوگیری کنند ، همواره در تلاش هستند که بلیط های باقی مانده را با نازل ترین قیمت به فروش برسانند .

خب حال ممکن است برای افرادی که در صدد هستند بلیط تهیه کنند این سوال پیش اید که چرا بلیط اینگونه پروزها ارزان می باشد ؟

قیمت معقول بلیط های لحظه اخری دو علت مهم دارد :

قبل انکه دو علت را بیان کنیم ، توضیحی در این باره می دهیم که اینگونه پرواز ها از لحاظ امکانات هیچ تفاوتی با سایر پرواز ها نخواهد داشت تنها به علت نزدیک شدن به ساعت پرواز یا تکمیل ننشده ظرفبت هواپیما ارزان می باشند .

در صورتی که کمتر از بیست و چهار ساعت تا زمان پرواز باقی مانده باشد ، برای کاملتر شدن ظرفیت مسافران بلیط با قیمت ارزان تری به مسافران عرضه میشود و جالب توجه است که این بلیط های لحظه اخری تنها در مسیرهای پررفت و امد هوایی امکان پذیر میباشد .

 

مزایا و معایب بلیط های لحظه اخری (چارتر)

اکنون میخواهیم با معایب و مزایای این بلیط اشنا شویم .

 

 

 

هرنوع خدماتی که از جانب هرگونه شرکتی ارائه میشود دارای معایب و مزایایی میباشد و این بلیط ها هم از این قاعده مستثنی نیستند .

مزایای بلیط های لحظه اخری :

اولین مزیت بلیط چارتر که مهترین و بهترین مزیت ان است قیمت این بلیط میباشد و از ایراد های قابل توجه ای که اینگونه بلیط ها دارند این است که بلیط های لحظه اخری طبق قانون گفته شده نمیتوان ان را کنسل کرد و ساعت و روز ان را تغییر داد و اگر احتمال وقوع اتفاق غیر منتظره ای برای مسافر به وجود اید ، بلیط کاملا سخت می میشود .

قیمت بلیط های لحظه اری برای بزرگسالان و کودکان یکسان میباشد .

 

بلیط سیستمی چیست ؟

بلیط سیستمی به بلیطی گفته میشود که برای بازه ی زمانی طولانی مدت ارائه میشود .

یعنی ساعت و روز مشخصی دارد و میتوان این بلیط هارا برای چندماه بعد رزرو کرد و هیچ محدودیت زمانی ندارد و قیمت ان ثابت است و معمولا طبق قانون شرکت هواپیمایی میباشد .

چنانچه قصد داشته باشیم در مورد امتیاز های بلیط های سیستمی توضیح دهیم باید گفت که دو امتیاز اساسی نسبت به بلیط چارتر دارند :

 • بلیط های سیستمی قابل کنسل کردن یا همان استرداد هستند یعنی در صورتی که به هرعلت شما بلیط را کنسل کنید مقداری هزینه به عنوان جریمه از مبلغ شما کاسته میشود و باقی مبلغ به شما برگردانده میشود در حالی که بلیط های چارتر قابل استرداد نیستند .
 • قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسالان و کودکان و خردسالان متفاوت است .

 

 

تفاوت بلیط های لحظه اخری (چارتری) با بلیط سیستمی

 

بلیط سیستمی : این بلیط ها بر طبق بازه زمانی ثابت و راکد از طریق شرکت هواپیمایی ارائه و عرضه میشود .

برای مثال اگر بخواهید برای تعطیلات خود برنامه ریزی کنید میتوانید از چندهفته قبل بلیط را تهیه و به سفر خود بپردازید .

 

بلیط چارتر: این نوع بلیط ها در جاهایی که پررفت و امد هستند و مسافر برای این مسیرها زیاد است ممکن است گاهی همه صندلی ها یا تعداد محدودی از صندلی ها اجاره داده شوند که قیمت این بلیط ها توسط شرکت چارتر کننده اعلام میشود و کم و زیاد شدن قیمت انها به تکمیل شدن یا نشدن صندلی ها ارتباط مستقیم دارد .

 

بلیط سیستمی به صرفه تر است یا بلیط چارتر ؟

بطور متداول بلیط های چارتر و سیستمی ان چنان اختلاف زیادی باهم ندارند فقط در زمان هایی که صندلی ها خالی باشند و مسافر عجله ی زیادی به ارائه این بلیط نیاز داشته باشد ، شرکت در دقیقه نود به فروختن این بلیط ها با قیمت بسیار کمتری می پردازد .

پس اگر در نتیجه از قبل برای سفر برنامه ریزی کرده اید و مقصر معلوم باشد ، بلیط سیستمی به صرفه و یک انتخاب ایده ال است ولی اگر برنامه ریزی نداشته اید و سفر به صورت پیش بینی نشده و عجله ای اتفاق افتد (برای یک سفر کاری) و یک پرواز ظرفیت داشته باشد بلیط چارتری به صرفه و خوب میباشد .

 

بهترین زمان ها برای خرید بلیط چارتر

همه ی افراد دوست دارند که برای رفتن به سفر بلیطی تهیه کنند که قیمت ان مناسب باشد و در هزینه های خود صرفه جویی کنند .

در زمان هایی از سال که تعطیلات کمتر و یا اکثرا از تعطیلات خود بازگشته اند مثل اخر نوروز که مسافران میل کمتری به سفر کردن دارند .

آژانس های هواپیمایی با قیمت وسوسه انگیز افراد را به خرید این بلیط راغب میکنند .

بلیط لحظه اخری همانطور که از نامش پیداست زمانی که لحظات پایانی و به زمان حرکت نزدیک میشویم ، شرکت هواپیمایی پیک خورشید برای اینکه از متضرر شدن خود جلوگیری نماید صندلی های هواپیما تکمیل نباشد این بلیط هارا با قیمت بسیار نازل تری به مسافران عرضه می کند.

بلیط های چارتر بیشتر در شهرهای توریستی مانند مشهد در گزینه های بلیط چارتر قرار میدهند .

یکی دیگر از روش های خرید بلیط هواپیما این است که این بلیط هارا میتوان در فصل های نامناسب برای سفر یا مقصد نامناسب برای سفر تهیه کرد .

مثلا در فصل زمستان سفر به مناطق سردسیر یا برعکس .

 

بهترین زمان برای خرید بلیط سیستمی اهواز مشهد

بلیط های سیستمی اهواز مشهد و بلیط های چارتر اهواز به مشهد تفاوت هایی با یکدیگر دارند .

بلیط های سیستمی اهواز تهران در بیشتر مواقع قیمت راکدی دارند و خیلی قیمت انها دچار تغییر و تحول نمیشود برعکس بلیط های چارتر اهواز تهران که در مواقع معینی از سال بالا و پایین میشود و همچنین نمیتوان منکر این شد که بلیط های سیستمی در روزهایی که به پرواز نزدیک میشود قیمتشان کم و زیاد میشود و در همه مواقع میتوان انها را تهیه کرد.

برای افرادی که سفر یکی از مهمترین بخش زندگی انها میباشد و چه بسا این سفرها کاری یا تفریحی باشند ، همیشه در حال خرید بلیط هواپیما هستند و از اخبار قیمت بلیط ها مطلع هستند و چه بهتر که بلیط هایی تهیه کنند که ارزان ترین قیمت را داشته باشد .

 

راه های کنسل کردن بلیط چارتر

همانگونه که در توضیحات قبل گفتیم بلیط های چارتر به هیچ عنوان قابل کنسل کردن نیستند چون در لحظات اخر پرواز این بلیط ها را ارزان تر مینمایند فرصتی نمی ماند که ان را کنسل کنید .

به دو روش می توان این بلیط را کنسل کرد :

 • میتوان با مسئول فروش بلیط تماس بگیرید و مشکلی که برایتان پیش امده را مطرح کنید در بعضی مواقع امکان دارند قبول کند و با مقداری جریمه ان را کنسل کند .
 • از دیگر راه های کنسل کردن بلیط چارتر اهواز به کیش که بیشتر میتوان ان را عملی کرد این است که یک جایگزین برای بلیط اهواز خود پیدا کنید و فروشنده بلیط اهواز مشهد با دریافت مقداری هزینه مشخصات شما را به فرد دیگر تغییر میدهد .

 

 

 

 

 1. اپلیکیشن مستر بلیط هواپیما (پیک خورشید)
  تضمین کمترین نرخ
 2. جستجو و صدور آنلاین ۱۰۰% بلیط هواپیمای سیستمی و چارتری از تمامی ایرلاینهای معتبر
 3. استرداد آنلاین و برگشت آنی وجه به کارت بانکی
 4. پاسخگویی و پشتیبانی ۲۴ ساعته حتی در ایام تعطیل توسط کارشناسان مجرب پیک خورشید
 5. امکان مرتب سازی بر اساس قیمت ،نوع پرواز ،ایرلاین ها و کلاس های پروازی مختلف
 6. پوشش پروازی سراسری توسط کلیه ایرلاین های معتبر و ارائه ارزانترین بلیط های چارتری از معتبرترین چارترکننده ها
 7. امکان پرداخت به ۲ روش آنلاین و اعتباری و ارسال بلیط به ایمیل و موبایل خود یا شخص دیگر بصورت آنی
 8. نرم افزار پیک خورشید، تمام آژانس های هواپیمایی را برای ارائه ارزانترین قیمت بلیط جستجو کرده و برای کاربران نمایش می دهد.
 9. پیک خورشید کلیه پروازهای چارتری و سیستمی
 10. مشاهده قیمت ، ۱۵ روز آتی مسیر پروازی مشخص
 11. رزرو بصورت آنلاین ، تلفنی و از طریق پیام کوتاه
 12. مشاهده شرایط و تعرفه ویزای کشورهای مختلف

 

این یک ریپورتاژ آگهی است؛ برای اطلاعات بیشتر دراین باره ، اینجا کلیک کنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا