روانشناسی

انجام مراقبه با شکلات ،حتما امتحانش کنید

مراقبه شکلات چیست؟

مراقبه شکلات یکی از دلپذیرترین و “خوشمزه ترین” اشکال مراقبه ذهن آگاهی است که وجود دارد و همچنین بسیار راحت است: برای مبتدیان به اندازه کافی ساده است ، اما به اندازه کافی موثر است که افراد با تجربه را در مراقبه و به دنبال انواع مختلف علاقه مند می کند.

مراقبه شکلات بسیاری از مزایای سایر اشکال مراقبه را به همراه دارد ، اما انجام آن آسان تر است زیرا پاداش داخلی و فراتر از پاداش عمومی مراقبه دارد: شکلات.

سرانجام ، اگر شما از قبل طرفدار شکلات هستید و می خواهید میزان شکلات خوردن خود را کاهش دهید ، می توانید از این به عنوان نوعی غذا خوردن آگاهانه استفاده کنید تا دفعه بعد کمتر بخورید و کمتر استرس داشته باشید. دسرهای شکلاتی مورد علاقه شما هرچه باشد ، مراقبه شکلات یک یادگیری عالی است. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

مراقبه چیست؟
مراقبه چیست؟

چگونه با شکلات مراقبه کنیم؟

یک تکه شکلات کوچک تهیه کنید. درست است؛ برای مراقبه شکلات ، شما البته به یک قطعه شکلات نیاز دارید. ما یک قطعه کوچک شکلات تلخ با مقدار زیادی کاکائو را توصیه می کنیم ، اما می توانید از یک مشت چیپس شکلاتی نیمه شیرین یا هر آنچه در دست دارید استفاده کنید. نیازی نیست که یک تکه بزرگ شکلات باشد.

بدن خود را آرام کنید. چند نفس عمیق بکشید و برای از بین بردن استرس عضلات بدن خود را آرام کنید. تا آنجا که ممکن است از نظر جسمی آرام باشید شروع کنید. چشم خود را ببندید ، اگر با آن راحت هستید.اگر سختتان است چشمتان را باز بذارید.

بعد از اینکه بوی شکلات را حس کردید و از عطر آن لذت بردید ، بعد از اینکه به شکلات نگاه کردید و واقعاً خوشمزه به نظر می رسید ، سرانجام می توانید یک لقمه کوچک از شکلات خود بخورید. بگذارید روی زبان شما بنشیند و در دهانتان ذوب شود. به طعم های شکلات توجه کنید و کاملاً جذب آنچه در حال حاضر تجربه می کنید شوید. تنفس عمیق خود را ادامه دهید و بر احساسات دهان خود تمرکز کنید.

روی احساسات تمرکز کنید. هنگام بلعیدن ، بر احساس آن تمرکز کنید. به احساس خالی بودن دهان خود توجه کنید. سپس ، در حالی که لقمه دوم را می خورید ، سعی کنید حتی به احساس بازوی خود هنگام بالا بردن شکلات به دهان ، احساس بین انگشتان و سپس در دهان خود توجه کنید. باز هم ، روی احساساتی که در لحظه فعلی احساس می کنید تمرکز کنید.

روی زمان حال دوباره تمرکز کنید. اگر در هنگام مراقبه شکلات افکار دیگری به ذهن شما خطور کرد ، به آرامی توجه خود را به طعم ها و احساسات مربوط به شکلات متمرکز کنید. ایده این است که تا آنجا که می توانید در لحظه فعلی بمانید.

احساس را دوست داشته باش هنگامی که به خوردن شکلات خود ادامه دادید ، در طول روز احساس خود را مرور کنید و احساس آرامش بیشتری کنید. بعد از از بین رفتن شکلات می توانید مدیتیشن خود را ادامه دهید یا بلافاصله بعد از آن روز خود را از سر بگیرید.

مراقبه چیست؟
مراقبه چیست؟

نکاتی برای مراقبه با شکلات

در این تمرین نیازی به مصرف مقادیر زیادی شکلات نیست. در حقیقت ، اگر این کار را با دقت انجام می دهید ، به هیچ وجه نیازی به مصرف زیاد نخواهید داشت.

اگر به شکلات حساس هستید یا با شکر مشکل دارید ، می توانید نوع مشابه مدیتیشن را با کشمش یا سایر خوراکی های خوشمزه که می توانید با خیال راحت بخورید امتحان کنید.

اگر هر روز مدیتیشن کنید ، مزایای ماندگار و حتی مقاومت بیشتری در برابر استرس خواهید یافت.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا