روانشناسی

مراقبه مهربانی چیست؟

 مراقبه مهربانی چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، (( مراقبه مهربانی چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

مراقبه مهربانی یا (LKM) یک تکنیک محبوب خودمراقبتی است که می تواند برای تقویت رفاه و کاهش استرس مورد استفاده قرار گیرد. کسانی که مرتباً مراقبه مهربانی را تمرین می کنند قادر به افزایش توانایی بخشش ، ارتباط با دیگران ،پذیرش  خود ، و… هستند.این روش آسان نیست زیرا شما از خود می خواهید مهربانی را به راه خود یا دیگران ارسال کنید. معمولاً انجام طولانی مدت  این تمرینات لازم است تا به خود اجازه دهید عشق خود را دریافت کنید یا آن را ارسال کنید.

فواید مراقبه مهربانی چیست؟

در طول مراقبه مهربانی ، شما انرژی خیرخواهانه و دوست داشتنی را نسبت به خود و دیگران متمرکز می کنید. این ممکن است دشوار باشد و گاهی اوقات منجر به مقاومت شود زیرا یک فرد عادی به این سطح از دادن و دریافت عشق عادت ندارد.

تحقیقات به طور خاص در مورد LKM همچنین به دانشمندان علوم اجتماعی کمک می کند تا مزایای منحصر به فرد آن را درک کنند ، اگرچه بیشتر نویسندگان مطالعه اشاره می کنند که تحقیقات بیشتری لازم است.

به عنوان مثال ، یک مطالعه منتشر شده در آگوست ۲۰۱۸ در مقاله روانشناسی هاروارد مروری بر شواهد علمی مربوط به مراقبه مهربانی و سایر مداخلات مبتنی بر شفقت است .

نویسندگان مطالعه نتیجه گرفتند که LKM ممکن است در درمان درد مزمن و اختلال شخصیت مرزی مفید باشد اما برای تأیید این اثرات امیدوار کننده ، شواهد بیشتری لازم است.

برخی از مطالعات منتشر شده خاطرنشان کرده اند که این روش مراقبه ممکن است در مدیریت اضطراب اجتماعی ، درگیری زناشویی ، عصبانیت و کنار آمدن با فشارهای مراقبت طولانی مدت مفید باشد. مناطق مغزی که در پردازش احساسی و همدلی نقش دارند برای تقویت احساس مثبت بودن و کاهش منفی بودن.

در حالی که برای تأیید میزان کامل مزایای LKM به تحقیقات بیشتری نیاز است ، هیچ خطری و هزینه ای در رابطه با عمل وجود ندارد. بنابراین اگر تصمیم دارید این روش مراقبه ای را امتحان کنید ، به جز چند لحظه آرام در روز ، چیزی برای از دست دادن ندارید.

 مراقبه مهربانی چیست؟چگونه مراقبه مهربانی را تمرین کنیم؟

روشهای مختلفی برای تمرین این شکل از مراقبه وجود دارد اما در طول مدیتیشن ، شما نیت های مهربانانه ای نسبت به اهداف خاصی از جمله خود و دیگران ایجاد می کنید.

موارد زیر یک روش ساده و موثر برای مراقبه مهربانی است که سعی کنید:

برای خودتان ساعتی آرام بسازید (حتی چند دقیقه هم خوب است) و راحت بنشینید. چشمان خود را ببندید ، عضلات خود را شل کنید و چند نفس عمیق بکشید.

تصور کنید که در حال تجربه سلامتی کامل جسمی و عاطفی و آرامش درونی هستید. تصور کنید که احساس عشق کامل به خود دارید ، از همه چیزهایی که دارید از خود تشکر می کنید ، می دانید که حق با شماست – درست همانطور که هستید. روی این احساس آرامش درونی متمرکز شوید ، و تصور کنید که تنفس می کنید و احساس عشق می کنید.

سه یا چهار عبارت مثبت و اطمینان بخش را برای خود تکرار کنید. این پیام ها نمونه هایی هستند ، اما شما همچنین می توانید پیام های خود را ایجاد کنید:

خوشحال هستم
در امان هستم
باشد که من سالم ، آرام و قدرتمند باشم
امروز ازخدا و دیگران  تقدیر و تشکر میکنم

بعد ، برای چند لحظه احساس گرما و خود شفقت کنید. اگر توجه شما منحرف شد ، آن را به آرامی به سمت این احساسات مهربانی دوستانه هدایت کنید. بگذارید این احساسات شما را در بر بگیرد.

شما می توانید انتخاب کنید که برای مدت مدیتیشن خود با این تمرکز باقی بمانید یا اینکه شروع به تمرکز خود به سمت عزیزان زندگی خود کنید. با کسی که بسیار نزدیک هستید ، مانند همسر ، فرزند ، والدین یا بهترین دوست شروع کنید. قدرشناسی و عشق خود را نسبت به آنها احساس کنید. با آن احساس بمان شاید بخواهید عبارات اطمینان بخشی را تکرار کنید.

هنگامی که این احساسات را نسبت به آن شخص حفظ کردید ، افراد مهم دیگر را از زندگی خود یکی یکی به آگاهی خود برسانید و آنها را با سلامتی کامل و آرامش درونی متصور شوید. سپس برای سایر دوستان ، اعضای خانواده ، همسایگان و آشنایان شاخه بگیرید(این مراقبه را انجام دهید).

احساس مهربانی را با مردم سراسر کره زمین گسترش دهید و بر احساس ارتباط و شفقت متمرکز شوید. حتی ممکن است بخواهید کسانی را که با آنها درگیری دارید برای کمک به رسیدن به محل آمرزش یا آرامش بیشتر وارد کنید.

وقتی احساس کردید مراقبه شما کامل است ، چشمان خود را باز کنید. به یاد داشته باشید که می توانید احساسات شگفت انگیزی را که در طول روز ایجاد کرده اید دوباره مرور کنید. احساسی که مراقبه مهربانی احساس می کند را درونی کنید و با تغییر تمرکز و گرفتن چند نفس عمیق ، به آن احساسات برگردید.

نکاتی برای یک تمرین موثرتر در مراقبه مهربانی

 مراقبه مهربانیهنگامی که برای اولین بار تمرین مهربانی خود را شروع می کنید ، از خود به عنوان تنها موضوع در هنگام مراقبه استفاده کنید. همانطور که با تصاویر و عبارات دوست داشتنی راحت تر می شوید ، شروع به تجسم دیگران در تمرین خود کنید.

سرانجام ، مراقبه مهربانی را نسبت به افراد دشوار زندگی خود هدایت کنید. این آخرین بازوی LKM احساس بخشش را تقویت می کند و به شما کمک می کند تا برای افزایش احساس آرامش درونی شکمبه را ترک کنید. در حالی که شما یک تمرین منظم مدیتیشن را انجام می دهید ، اگر می خواهید یک تایمر با زنگ هشدار آرام تنظیم کنید نگران صرف وقت بیش از حد در تمرکز هستید.

در آخر ، به یاد داشته باشید که این مدیتیشن را می توان از طرق مختلف انجام داد. روش ذکر شده در بالا نمونه ای از چگونگی انتخاب شما برای شروع است. شما ممکن است به تکنیک مراقبه با مهربانی خود بپردازید که برای شما بهتر کار کند. تا زمانی که توجه خود را به گونه ای متمرکز کنید که احساس مهربانی را ارتقا دهد ، می توانید از این عمل سود ببرید.

لطفا نظرات خود را درباره “ مراقبه مهربانی چیست؟” با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا