رسانه

فیلم افتتاحیه‌ جشنواره زوریخ ۲۰۲۰ مشخص شد

فیلم افتتاحیه‌ جشنواره زوریخ ۲۰۲۰ مشخص شد

خانم کارگردان جشنواره زوریخ را کلید می‌زند

“واندای شگفت‌انگیز من” به‌عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم زوریخ ۲۰۲۰ انتخاب شد.

 جشنواره فیلم زوریخ اعلام کرد کارش را با فیلم «واندای شگفت‌انگیز من» ساخته بتینا اوبرلی شروع می‌کند.

این فیلم که ۲۴ سپتامبر آغازگر شانزدهمین دوره جشنواره زوریخ خواهد بود، نخستین فیلمی است که توسط یک کارگردان زن ساخته شده و به عنوان فیلم افتتاحیه این جشنواره انتخاب شده است.

 این فیلم که قرار بود در ترایبکا دیده شود به دلیل ویروس کرونا به دوره ۲۰۲۱ این جشنواره منتقل شد و حالا اولین اکران جهانی‌اش را در زوریخ تجربه می‌کند.

«واندای شگفت‌انگیز من» داستان واندا زنی متولد لهستان را روایت می‌کند که مراقب جوزف بیماری است که پس از سکته مغزی در ویلای خانوادگی‌اش در کنار دریاچه زندگی می‌کند. درآمد کارش کم است و او نیاز به پول دارد تا بتواند از خانواده خودش در لهستان حمایت کند.

بازیگران این فیلم آگنیسکا گروچوفسکا، مارتی کیلر، آن دری یونگ، بریگیت مینیشمایر، جیکوب ماتچنز و آناتولی تاوبمن هستند.

کریستن یونگن مدیر هنری جشنواره از این فیلم به عنوان فیلمی یاد کرد که همه گروه برنامه‌ریزی را اسیر خود کرده است. وی فیلم «واندای شگفت‌انگیز من» را یک سینمای مولف و در عین حال سینمایی با استانداردهایی خواند که این جشن سینمایی خود را متعهد به رعایت آن می‌داند.

وی گفت: از سوی دیگر، این فیلم طلوع آفتاب جدیدی در فیلمسازی سوییس و بازتاب دهنده این است که ما چه جایگاهی در صنعت سرگرمی هوشمندانه داریم.

اوبرلی نیز خانواده را موضوعی خواند که در فیلم‌هایش همیشه به آن ارجاع می‌دهد و گفت برایش جالب بود ببیند اگر یک زن مراقب لهستانی اینقدر عمیق وارد خانواده‌ای شود، چه اتفاقی رخ می‌دهد.

این دوره جشنواره از ۲۴ سپتامبر شروع می‌شود و تا ۴ اکتبر ۲۰۲۰ (۳ تا ۱۳ مهر) ادامه دارد.

منبع،ایران آرت

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا