روانشناسی

فواید مراقبه و مدیتیشن چیست؟

فواید مراقبه و مدیتیشن چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((فواید مراقبه و مدیتیشن چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

همه در مورد مراقبه صحبت می کنند ، اما چرا این کار را انجام می دهیم؟ چه فوایدی دارد؟ در زیر لیستی از برخی فواید مراقبه برای زندگی شما آورده شده است.

۱- مهارت های ارتباطی را بهبود می بخشد.

مراقبه شما را از درون رهایی می بخشد ، که به شما امکان می دهد از محدودیت ها و موانع جلوگیری از ارتباط موثر رها شوید. یافتن آرامش در درون خود به شما اعتماد به نفس لازم برای تسلط بر ارتباطات را می دهد.

“هنگامی که رودخانه آرام است ، بازتاب آن واضح تر است. وقتی ذهن آرام است ، در زمینه بیان وضوح بیشتری وجود دارد. حس مشاهده ، ادراک و بیان ما بهبود می یابد. در نتیجه ، ما می توانیم به طور موثر و واضحی ارتباط برقرار کنیم. ”

۲- شفافیت ذهن.

آیا بعضی اوقات احساس می کنید بین گزینه های مختلف متزلزل هستید ، احساس گیجی و بلاتکلیفی می کنید؟ مدیتیشن ذهن بدون تحریک ، ذهنی آرام و شفاف را فراهم می کند.

مراقبه به شما امکان می دهد آنچه مهم است را ببینید. وقتی می فهمید چه چیز با ارزشی است ، به احتمال زیاد بهترین تصمیم را می بینید و می گیرید.

۳- خلاقیت را پرورش می دهد.

خلاقیت هنگام مراقبه ظاهر می شود. خلاقیت هسته اصلی شخصیت ما به عنوان افراد است ، اما گاهی سرکوب یا پنهان می شود.
همانطور که ذهن شما آرام می شود ، خلاقیت با آرامش و اطمینان می تواند ظاهر شود. وقتی آب آشفته یا ابری را از ذهن پاک می کنیم ، می توانیم پایین آن را ببینیم. درون همه ما چشمه ای از منابع و امکانات خلاق وجود دارد.

فواید مراقبه و مدیتیشن چیست؟
فواید مراقبه و مدیتیشن چیست؟

۴- تازه کردن ذهن.

بیشتر بزرگسالان سخت کوش ماه ها برای تعطیلات منتظر می مانند ، اما مراقبه به شما فرصتی می دهد تا هر روز در درون خود به تعطیلات بروید.

این تمرین تا زمانی که احساس شادابی و آرامش می کنید ، شما را جوان می کند. از آنجا که از نتایج آن آگاهی دارید ، وقت می گذارید تا درهای گفتگوی روزانه خود را ببندید و چند دقیقه را با خود سپری کنید.

پس از یک جلسه مراقبه ، احساس انرژی و آماده بودن می کنید تا با آرامش هر چالشی را که پیش روی شما قرار می گیرد ، تحمل کنید.

۵- گذشته را رها میکنید.

یک مار پوست خود را می ریزد و با پوستی کاملاً جدید حرکت می کند. کاترپیلار ، موجودی کرم مانند ، پیله ای را به دور خود تشکیل می دهد و به عنوان یک حیوان کاملاً جدید ، یک پروانه با شکوه و رنگارنگ ظاهر می شود!
با این حال ، ما تمایل داریم که چمدان های احساسی خود را سال ها به همراه داشته باشیم. مدیتیشن به ما کمک می کند که دلبستگی های قدیمی خود را از بین ببریم ، احساس تجدید و جوان شدن کرده و به جلو حرکت کنیم. با تمرین منظم ، احساس طبیعی بودن را به همراه خواهد داشت و فقط موارد ضروری را حمل می کنیم. از مدیتیشن استفاده کنید تا خود را از درون رها کنید.

۶- خوشبختی و صلح را گسترش می دهد.

ذهن ما توانایی تأثیرگذاری بر محیط پیرامون خود را دارد. فقط یک فرد صلح طلب و خوشبخت می تواند شادی را گسترش دهد.

مراقبه موج های خوشبختی و صلح را در درون شما ایجاد می کند ، که پس از آن به صورت موج های مختلف در سراسر جهان پخش می شود. بهتر شما می تواند ارتعاشات ، انرژی و افراد اطراف خود را بهتر کند.

۷- شخصیت مثبت را توسعه می دهد.

به این فکر کنید که دوست دارید با چه کسی باشید و چرا آنها را به عنوان همراه انتخاب می کنید. آیا آنهایی که دوستشان دارید خوشحال و شاد هستند ، یا غمگین و افسرده؟ راضی ، شاد و خوش رو ، درست است؟

به همین ترتیب ، وقتی خودمان خوشحال باشیم ، شخصیت ما این را نشان می دهد و دیگران ترغیب به برقراری رابطه با ما میشوند. این تعاملات حوزه دیگری از زندگی است که مدیتیشن به آن کمک می کند. با این هدف که بهترین نسخه از خودتان شوید ، تمرین کنید ، این کار مانند یک آهن ربا سایر دوستان مثبت اندیش را به سمت شما جذب می کند.

۸- لبخندی پایدار به شما هدیه می کند.

مراقبه شما را به وضعیتی می رساند که هیچ چیز نمی تواند لبخند و شادی در قلب شما را از بین ببرد.
با استراحت و آزاد کردن تمام سموم و احساسات منفی ذخیره شده ، هر سلول چنان زنده می شود که لبخندهای ما در برابر هر رویدادی که اتفاقاً ما را درگیر کند ، تزلزل ناپذیر است.

فواید مراقبه و مدیتیشن چیست؟
فواید مراقبه چیست؟

۹- مراقبه شما را استاد وقت می کند.

فقط در مراقبه می توانیم از زمان فراتر رفته و ساعتها به روز خود بیفزاییم. ما شروع به انجام کارها با کارآیی بیشتری نسبت به کارهای عادی قبلی می کنیم که باعث می شود وقت برای اوقات فراغت و منافع شخصی شما آزاد شود.

به جای اینکه به مراقبه به عنوان اتلاف وقت نگاه کنید ، آن را به عنوان کمک کننده به خود تنظیم کنید. شما اغلب با تخلیه سطل بازیافت ، پرونده ها و داده های بی فایده را از رایانه خود پاک می کنید ، درست است؟حالا برای روحیه تان هم همین کار را بکنید.

۱۰- نگاهی بینهایت به شما می دهد.

هر سلول در بدن ما توانایی نگه داشتن بی نهایت را دارد. با این حال ، محدود کردن مفاهیم در ذهن ما مانع از درک پتانسیل بی نهایت ما می شود.
هنگامی که ما آگاهی خود را از طریق فرآیند مراقبه فرهنگ سازی و پاک می کنیم ، در اقیانوس سعادت معنوی فرو می رویم و استراحت عمیقی را تجربه می کنیم. به عبارت دیگر ، ما می توانیم به راحتی از انرژی بی انتهایی که در اطراف ما قرار دارد استفاده کنیم و در نتیجه احساس آرامش و اطمینان زیادی ایجاد کنیم.

۱۱- بهبود و هماهنگی.

از طریق تمرین منظم مدیتیشن ، بهبودی اتفاق می افتد. وقتی ذهن آرام ، هوشیار و کاملاً راضی است ، مانند ابزاری کارآمد عمل می کند که به بدن کمک می کند عملکرد بهتری داشته باشد و به ما امکان می دهد سریعتر بهبود یابیم.

ما باید ذهن خود را برای داشتن بدن سالم پرورش دهیم. ذهن ما موتورهایی دارد که واقعیت ، وجود ما را پیش می برد. مراقبه کنید تا نه تنها زنده باشید بلکه احساس زنده بودن کنید!

منبع:artofliving

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا