مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

شرکت قوی در آزمونهای آیلتس و تافل

0 52

تحقیق و آمادگی قبل از ثبت نام در امتحانات تافل و آیلتس

داوطلبین و دانشجویانی که قصد شرکت در آزمونهای زبان انگلیسی را دارند طبیعتا از سطوح علمی مختلف و همچنین سابقه تحصیلی و آموزشی و با برنامه ریزیهای گوناگون میباشند که برخی از آنها در کلاسهای آنلاین آیلتس و تافل شرکت کرده و برخی دیگر بصورت حضوری و یا برخط در دوره های فشرده آموزشگاهها و موسسات معتبر ثبت نام میکنند. مساله مهم این است که داشتن قصد و منظور جهت شرکت در این گونه امتحانات تعیین سطح توانش در مهارتهای چهارگانه درک مطلب شنیداری و کتبی و نگارش و مکالمه یک چیز است و داشتن طرح درسی و پژوهشی قوی مبتنی بر اصول تعریف و تثبیت شده امری کاملا مجزا و تاثیر گزار میباشد.

با توجه به هزینه های شرکت در اینگونه تستها مهم است تا دانشجویان قبل از ثبت نام به تحقیق بپردازند در زمینه پیدا کردن بهترین و قویترین دوره های تدریس خصوصی و آموزشگاه های برتر و یا بصورت حرفه ای و خودآموز همچنین با استفاده از فضای مجازی و موتورهای جستجوگر و سر زدن به کتابفروشیهای مجهز و با سابقه تا در جریان آخرین و بهترین متدهای آموزشی قرار گیرند.

یکی از اشتباهات رایجی که برخی از داوطلبین شرکت در آزمونهای زبان انگلیسی آیلتس و تافل انجام میدهند ابتدا ثبت نام و سپس جستجو جهت یافتن مراکر باسابقه علمی و مربیان با تجربه میباشد که مسلما در چنین مواردی در کنار افزایش هزینه ها زمان نیز از دست خواهد رفت که جبران آنها در کوتاه و بلند مدت قدری دشوار خواهد بود.

شرکت قوی در آزمونهای آیلتس و تافلاهمیت تقویت مهارتهای نگارش

یکی از بخشهائی که در امتحانات آیلتس و تافل به چشم میخورد نگارش میباشد که در این قسمت تعداد بسیاری از عزیزان داوطلب و دانشجویان گرامی دچار مشکل هستند و نمیتوانند تا نمره کامل را از آن خود کنند. با بررسی و تحلیل کارنامه تعدادی از شرکت کنندگان متوجه میشویم که اهمیت تقویت مهارتهای نگارش و در تکمیل آن مقاله نویسی آکادمیک توسط خیلی از داوطلبین هنوز به طور کامل درک نشده است و یا در این بخش کم کاری صورت میگیرد. در بخش پایانی جلسه امتحان شما نیاز به نگارش مقاله عمومی و یا تخصصی دارید که شامل دو بخش حدودا بین دویست و پنجاه تا سیصد و پنجاه کلمه ای میباشند که در آنها بایستی تا به توصیف موضوعات ارائه شده و بیان تحلیل خود از نمودارها و تصاویر آکادمیک و علمی بپردازید.

در کلاسهای تدریس خصوصی و آموزشگاهی آیلتس و تافل بطور مشروح بر روی همه مهارتهای داوطلبین به ویژه بخش نگارش تاکید میشود تا حداکثر نمره کسب شود. میتوان به برخی از اهم نکات در قسمت نگارش اینگونه اشاره داشت:

  • انتخاب بهترین لغات, اصطلاحات, ضرب المثلها و عبارات ترکیبی پرکاربرد
  • اجتناب از نوشتن کلماتی که بطور تصادفی به ذهن شما خطور میکنند ولی از نحوه کاربرد و نحوه تایپ آنها مطمئن نیستید
  • تمرین کافی نگارش و مقاله نویسی با استفاده از چندین پاراگراف با تعداد کلمات متغیر به منظور دستیابی به بهترین الگوی نوشتن درباره موضوعات مختلف
  • ارسال مقالات نوشته شده به اساتید با تجربه جهت تصحیح و امتیاز بندی آموزشی
  • تحلیل اینکه در پایان نگارش مقاله علمی, آیا به موضوعات درخواستی به حد کافی پرداخته شده است

نکات گرامری همچنان مهم و تاثیر گزار

به منظور موفقیت در امتحانات آیلتس و تافل نیاز به بررسی همه جانبه مهارتهای مورد نیاز جهت تضمین نمرات مورد استفاده در پروژه های تحصیلی است و در کنار مواردی همچون تقویت مکالمه و همچنین درک مطلب شنیداری و مطالعاتی نباید از نقش پررنگ گرامر یا همان دستور زبان غافل شد. شاید به نظر برخی از داوطلبین مقوله مروری بر نکات گرامری قدیمی شده و نیاز به فراگیری قوانین آن نمیباشد ولی براساس تجربه در مواردی همچون انجام مکالمات روان به همراه استفاده درست از زمانهای افعال, ترکیب صحیح و قانونمند اجزاء نیم جمله ها و قیدها و از همه مهمتر چیدمان صحیح و مرتب پاراگرافها در مقالات آکادمیک و علمی در آزمونهای عمومی و تخصصی زبان انگلیسی در کلاسهای فراگیر آموزشگاهی و همچنین تدریس خصوصی و بصورت آنلاین مرتبط با اصول و مبانی گرامر میباشند.

حتی گویشوران بومی که از دانش زبانی مختلف و در سطوح غیر یکسانی برخوردار هستند در هنگام مکالمه و نوشتار با یکدیگر متفاوت عمل میکنند. خوشبختانه در اکثر متدهای به روز و در سطوح مقدماتی تا پیشرفته موجود در بازار و همچنین منابع برخط میتوان به ذخایر عالی از نکات گرامری همراه با مثالهای فراوان دست یافت که در تستها بسیار میتوانند سودمند باشند.

در هنگام تصحیح نگارش مقالات, معلمین و مربیان میتوانند به شما اشتباهات ساختاری را یادآوری کنند و شما با اجتناب از تکرار آنها مسلما درصد و شانس کسب نمرات بهتر در امتحانات آیلتس و تافل را افزایش خواهید داد و بعدا در آینده در مقاطع بالاتر تحصیلی هم از دانش گسترده گرامری خود سود خواهید برد مثلا در هنگام نگارش پایان نامه دانشگاهی.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی(رپورتاژ) داشته و مجله اینترنتی  ایران فان هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.