رسانه

زندگی یک استندآپ‌کمدین مستند می‌شود

زندگی یک استندآپ‌کمدین مستند می‌شود

زندگی جورج کارلین فیلم می‌شود

جاد اپتاو برای اچ‌بی‌او مستندی درباره زندگی و آثار جورج کارلین استندآپ‌کمدین مشهور می‌سازد.

 جاد اپتاو با اچ‌بی‌او همراه شده تا مستندی دو قسمتی درباره جورج کارلین فقید بسازد که در برنامه‌های ویژه استندآپ کمدی بسیاری ظاهر شد و بیش از ۱۳۰ بار در برنامه «تونایت شو» اجرا کرد.

اپتاو و مایکل بونفیلیو کارگردان این پروژه خواهند بود که شامل مصاحبه‌هایی با خانواده و دوستان کارلین و همچنین محتوایی از آرشیوهای کارلین و کلیپ‌هایی از حضورهای تلویزیونی او می‌شود.

 کارلین که اهل نیویورک سیتی بود، در سال ۱۹۵۹ با همراه شدن با جک برنز و اجرا در کافه‌های تگزاس وارد عرصه نمایش و اجرا شد. این دو به فاصله دو سال جدا شدند و کارلین نخستین‌بار در سال ۱۹۶۲ در «تونایت شو» حاضر شد.

کارلین بیش از همه به خاطر استفاده سلیس و دقیق خود از زبان و واژه‌ها و موشکافی هوشمندانه هنجارهای اجتماعی شناخته می‌شود. از تعدادی از جملات کوتاه او می‌توان از این‌ها نام برد: «تا حالا توجه کرده‌اید هر کسی که کندتر از شما رانندگی کند احمق و هر کسی که سریع‌تر رانندگی کند دیوانه است؟» و «بیشتر افراد به اندازه‌ای سخت کار می‌کنند که اخراج نشوند اما فقط به اندازه‌ای پول می‌گیرند که استعفا ندهند.»

کارلین سال ۲۰۰۸ در ۷۱ سالگی از دنیا رفت.

اپتاو در بیانیه‌ای گفت: «برای من افتخاری است که فرصت تعریف کردن داستان زندگی و آثار او را به دست آورده‌ام.»

از جمله پروژه‌های کارگردانی اپتاو می‌توان به «دوشیزه ۴۰ ساله»، «حامله»، «بامزه‌ها»، «سلطان استتن آیلند» و «خاطرات زِن گری شندلینگ» محصول اچ‌بی‌او که در سال ۲۰۱۸ برنده جایزه امی شد اشاره کرد.

منبع،ایران آرت

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا