پزشکی

روش‌هایی ساده برای رشد ناخن‌هایی قوی و سالم

دستان زیبا می توانند اعتماد بنفس شما را چندین برابر کند. عوامل بیرونی و درونی بسیار زیادی در زیبایی این موهبت های الهی نقش دارند. رسیدگی به ناخن ها و مراقبت از آن ها باید یکی از روتین های روزانه ی شما باشد. برای نگه داری بهتر از ناخن های دلبندتان از مواجهه با آب دوری کنید. برای شستن ظرف و کارهای منزل از دستکش مخصوص استفاده کنید.

اگر علاقه دارید همیشه ناخن هایی تمیز و صاف داشته باشید باید نوع سوهان کشیدن اصولی را یاد بگیرید. اشتباه سوهان کشیدن می تواند موجب نتیجه ای عکس شود. سوهان را همیشه در یک جهت بر روی ناخن های خود بکشید تا ناخن هایی سالم تر داشته باشید.

برای شادابی هر چه بیشتر ناخن ها از مکمل های بیوتین استفاده کنید. این مکمل ها را با مشورت پزشک باید مصرف کرد. استفاده هر چه کمتر از مواد شیمیایی بر روی ناخن ها می تواند به سلامت آن ها کمک زیادی کند. برای لاک زدن و پاک کردن آن از لاک هی گیاهی و فاقد مواد شیمیایی بهره ببرید.

در گام آخر به کوتیکول های ناخن خود توجه کنید. اصلاح درست کوتیکول ها بوسیله ی وسایل مانیکور می تواند رشد ناخن را نیز افزایش دهد همچنین بعد از هر مانیکور بر روی کوتیکول بایستی با روغن های مغذی ناحیه ی مانیکور شده را مرطوب کنید تا به نوعی باعث تقویت آن نیز شوید.

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا