جالبه ؛)

راز قلب تپنده مجسمه آزادی در بازی GTA IV

سری بازیهای GTA بدلیل وسعت و بزرگی محیط ها، دارای نکات و رازهای زیادیه که شما هم حتما چندتاشونو در حین بازی دیدید. اما نکات عجیبی هم در این سری بازی از طرف بعضی گیمرها گزارش شده که چندتا نمونه اشو براتون میگم:

یه عده مدعی شدند که تونستن “پا گنده” یا همون “Yetti” رو هم تو این بازی ببینن. یا بعضیا تونستن روح مادر CJ رو رویت کنن. یه چند نفری هم ادعا کردن تونستن ببینن که CJ اصلا مرد نیست!

تصویر

اما اینجا براتون از رازی در بازی خواهیم گفت که واقعا وجود داره: “مجسمه شادی در GTA IV”

این مجسمه دقیقا شبیه مجسمه آزادیه، با این تفاوت که صورت مجسمه داخل بازی دارای یک پوزخند مرموز و ترسناکه:

تصویر

این مجسمه در “جزیره شادی” وجود داره و راه رسیدن به این جزیره، قایق یا شنا کردنه. ولی برای رفتن به داخل مجسمه باید به قسمت بالای برج رفت و اینکار با یه وسیله پرنده (مثل هلی کوپتر) امکان پذیره.

قبل از ورود به داخل برج، یک درب وجود دارر که این عنوان در کنارش به چشم میخوره :

“اینجا هیچ چیز مخفی وجود نداره” (No Hidden Content This Way)

تصویر

بعد از عبور از درب، به یک نردبان خواهید رسید و با بالا رفتن از نردبان، همچین صحنه ای را مشاهده خواهید کرد :

تصویر

بله! یک قلب بزرگ و تپنده در داخل مجسمه وجود داره که بوسیله زنجیرهایی در هوا معلق نگه داشته شده و صدای تپش وهم برانگیز این قلب که در فضای برج میپیچه.

نکته دیگه اینکه این قلب به هیچ عنوان قابل نابودی نیست، با هر سلاحی که به آن شلیک کنید، هیچ اتفاقی براش نخواهد افتاد. بعضی از گیمرها با راکت انداز هم به این قلب شلیک کردن و تنها نتیجه اش این بوده که کبوتر بینوایی که در آنطرف برج زندگی میکرده، به رحمت خدا رفته!

اما واقعا این قلب چیه؟ اینجا چه میکنه؟ چرا باید در داخل مجسمه، یک قلب تپنده وجود داشته باشه؟ و از همه مهمتر چرا این قلب با زنجیر به اسارت کشده شده؟

برای رسیدن به جواب، اول باید کل مجسمه رو بررسی کنیم:

چهره این مجسمه بسیار شبیه وزیر امورخارجه ایالات متحده (و سناتور سابق)، یعنی خانم “هیلاری کلینتونه”. نکته دیگه ای که این تشبیه رو باورپذیر تر میکنه اینه که در دست راست این مجسمه، یک فنجان قهوه وجود داره (اشاره به ماجرای دخالت خانم کلینتون در ماجرای مشهور “hot coffee” است که طی اون از شرکت راکستار شکایت شد)

تصویر

بنظر شما این چهره شبیه “هیلاری کلینتون” نیست؟

تصویر

مجسمه به همراه فنجان Hot Cofee در دست راستش

بله. در داخل مجسمه ای با چهره خندان خانم کلینتون، قلبی وجود داره که با زنجیر اسیر شده. بنظر شما این چه پیامی داره؟ آیا سازندگان بازی GTA بدین وسیله از خانم کلینتون انتقام گرفتند؟

آیا منظور اونها این بوده که “خانم کلینتون برخلاف ظاهر خندانش، دارای قلب سیاهی است که به اسارت هوای نفس دراومده؟”

آیا سازندگان، عملا خانم کلینتون رو به دورویی و دروغ متهم میکنند؟

نویسنده اصلی: مسعود متین

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا