پزشکی

آیا داشتن رابطه جنسی منظم شروع یائسگی را به تاخیر می اندازد؟ 

یک مطالعه جدید ادعا می کند که ارتباط احتمالی بین رابطه جنسی بیشتر و یائسگی تاخیری وجود دارد. اما آیا این حقیقت دارد؟ رابطه جنسی منظم و  زندگی جنسی سالم با همسرتان فواید مختلفی را به همراه دارد.همین اشاره به رابطه جنسی بهترین احساسات را القا می کند، اینطور نیست؟ یک مطالعه جدید منتشر شده در Royal Society Open Science ادعا می کند که زنانی که هر هفته رابطه جنسی داشتند، در مقایسه با زنانی که ارتباط جنسی خیلی کمتری با همسر خود دارند، ۲۸ درصد کمتر در هر سنی دچار یائسگی می شوند.

علاوه بر این، یافته‌ها نشان داد که زنانی که هر ماه رابطه جنسی داشتند، ۱۹ درصد کمتر در معرض یائسگی بودند، در مقایسه با کسانی که این کار را انجام ندادند. آنچه در اینجا باید به آن توجه داشت این است که رابطه جنسی کمک می کند، اما زنان نباید تحت فشار قرار گیرند، فقط برای به تاخیر انداختن یائسگی.

چه ارتباطی بین رابطه جنسی و یائسگی وجود دارد؟

برای شروع، اجازه دهید ابتدا در مورد فعالیت جنسی صحبت کنیم. این می تواند به عنوان آمیزش جنسی، رابطه جنسی دهانی، لمس کردن یا حتی لذت تعریف شود. اگرچه تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع مورد نیاز است، اما این مطالعه بزرگی است که احتمالاً با هدف ایجاد این پیوند انجام می شود.

رابطه جنسی منظم و یائسگی رابطه جنسی فواید باورنکردنی زیادی دارد.

همانطور که بسیاری از ما می دانیم، یائسگی مرحله ای است که هر زنی در زندگی خود با آن مواجه می شود، اما زمان آن نیز به ژنتیک او بستگی دارد. اما این یک بخش است – شروع زودهنگام یائسگی همچنین نتیجه عادات سبک زندگی مانند سیگار کشیدن و تعداد تخمک هایی است که یک زن با آن متولد می شود.

تحقیقات نشان می‌دهد که زنان متاهل دیرتر از زنان مجرد یا مطلقه به مرحله یائسگی می‌رسند و نشان می‌دهد که عادات جنسی نقش مهمی دارند. به این دلیل که وقتی یک زن از نظر جنسی فعال است، بدن شانس باردار شدن را محاسبه می کند. در موارد دیگر، تخمک گذاری را تقریبا بی معنی می داند. حتی اگر یک زن رابطه جنسی داشته باشد، اما نه چندان مکرر، بدن سیگنال های واضحی دریافت نخواهد کرد.

تخمک گذاری یک فرآیند پرهزینه هم از نظر انرژی و هم به دلیل بدتر شدن عملکرد سیستم ایمنی است. هنگامی که به میانسالی نزدیک می‌شویم، ممکن است بین ادامه تخمک‌گذاری و احتمال باردار شدن رابطه‌ای وجود داشته باشد، که تناوب جنسی به عنوان نشانه بارداری احتمالی عمل می‌کند. مگان آرنوت، نویسنده این مطالعه با رسانه ها به اشتراک گذاشت: «از نظر فیزیکی، احتمالاً با استروژن ارتباط دارد، اما ما مسیر دقیق آن را نمی دانیم.

زندگی و ارتباط جنسی

اما آیا چیز دیگری برای دانستن وجود دارد؟

البته، یک زندگی جنسی سالم فوایدی دارد، اما نباید اینطور باشد ، که فقط برای به تاخیر انداختن یائسگی همیشه درگیر رابطه جنسی باشید. در حال حاضر، ما فقط می دانیم که یک ارتباط وجود دارد، اما تحقیقات بیشتری وجود دارد که باید انجام شود تا واقعاً بدانیم آیا این درست است یا خیر. بنابراین خانم ها، احتمالا یکی از مزایای ارتباط جنسی با همسرتان تاخیر انداختم یائسگی است.

کلید یک زندگی جنسی شاد چیست؟

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند به یک زندگی جنسی سالم کمک کند یا یکی از آنها می تواند کمی از انرژی تجدید شده استفاده کند. به برخی از عواملی که ممکن است به وضعیت شما کمک کند نگاه کنید و ببینید چگونه ممکن است بتوانید رابطه خود را تقویت کنید. به عنوان مثال، ارتباط خود را باز کنید، به طور منظم با شریک زندگی خود در مورد احساسات خود صحبت کنید، برای آنها وقت بگذارید، به راه های صمیمی تر بودن و نحوه تعامل با یکدیگر در داخل و خارج از اتاق خواب نگاه کنید، و در همان صفحه در مورد انتظارات، افکار و خواسته های مربوط به رابطه جنسی و صمیمیت. با انجام برخی کارها، ممکن است زندگی جنسی خود را با انرژی و هیجان دوباره زنده کنید!

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا