پزشکی

در هفته های ۳ تا ۱۰ بارداری چه چیزهایی رخ میدهد؟

در هفته های ۳ تا ۱۰ بارداری چه چیزهایی رخ میدهد؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((در هفته های ۳ تا ۱۰ بارداری چه چیزهایی رخ میدهد؟ )) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

جنین در هفته ۳ بارداری

بیایید مهمانی را شروع کنیم!

چرا از هفته ۳ شروع می کنیم؟ خوب ، تاریخ مقرر شما از لحظه دقیق بارداری محاسبه نمی شود بلکه از روز اول آخرین دوره قاعدگی شما محاسبه می شود و این بدان معنی است که شما در طول هفته های ۱ و ۲ از بارداری خود به هیچ وجه باخبر نیستید.

اما هفته سوم زمانی است که همه چیز اتفاق می افتد تا شما متوجه بارداری تان شوید.

بین ۱۲ و ۲۴ ساعت پس از انجام لقاح ، ماده ژنتیکی در بدن شما ترکیب میشود ، جنسیت نوزاد مشخص شده است و “زایگوت” تک سلولی شما شروع به سفر از طریق لوله های فالوپ می کند.

 از ۳ تا ۵ روز بعد وارد رحم میشود ،و جنین به داخل رحم می پیوندد و در اعماق بافتی مانند اسفنج قرار می گیرد و برای خودش خانه ای دنج درست میکند.

 احتمالاً بدن شما شروع به تولید hCG نکرده است ، و بیشتر مادران حتی تا چند هفته هم متوجه بارداری خود نمیشوند.

با این حال ، برخی از خانمها ممکن است علائم اولیه بارداری از جمله خستگی ، حالت تهوع ، افزایش بویایی یا لکه بینی را تجربه کنند. همچنین ممکن است سینه های شما احساس پر بودن بکند و یا رنگ ناحیه تناسلی شما تیره شود.

جنین در هفته ۴ بارداری

اکنون که جنین به طور رسمی وارد رحم شما شده و به  رحم رسیده  است، بلاستوسیست شروع به انتقال به جنین می کند.

در همین حال ، کیسه آمنیوتیک در حال شکل گیری و پر کردن مایعات است. کیسه تقریباً بعد از ۳۶ هفتگی امکان پاره شدن دارد.این کیسه نقش هایی از جمله : جای راحت و مقاوم برای جنین ، تنظیم درجه حرارت او و تشویق تشکیل ریه برای او دارد.

بدن شما بالاخره تولید hCG را آغاز کرده است ، اما هنوز تشخیص سریع بارداری کمی زود است. با این حال ، در حدود ۱/۳ از زنان ، این هفته کمی خونریزی یا لکه بینی را تجربه می کنند.

اگرچه خونریزی  به طور معمول بسیار سبک است – به احتمال زیاد به اندازه یک قطره یا دو قطره .

در این هفته چی بخورم؟

بیشتر گیاهان بخورید.
مقدار زیادی پروتئین میل کنید.
نمک نخورید.
ماهی بخورید.

جنین در هفته ۵ بارداری

به شروع رسمی دوره جنینی خوش آمدید!

برای اولین بار بعد از باردار شدنتان ، سلولهای در حال تکثیر وجود دارند که وظایف خاصی را برای جنین برعهده دارند برخی از آنها به سلول های خونی تبدیل شده اند ، و برخی دیگر به زودی به سلول های کلیوی یا عصبی تبدیل می شوند. اندامهای اصلی کودک – از جمله مغز ، قلب و نخاع او – شروع به توسعه می کنند و بدن او شروع به رشد می کند.

ممکن است جنین هنوز خیلی کوچک باشد – در واقع فقط یک میلی متر اما این یک مرحله مهم در رشد اوست. از این هفته امکان سقط به دلیل مصرف مواد مخدر و محرک های خارجی مثا بلند کردن شی سنگین و … وجود دارد.

جنین در هفته ۶ بارداری

جنین فقط ۴۰ روز اش است اما با این وجود ، اتفاقات بسیاری در بدن کوچک او رخ میدهد.

بیایید با قلب او شروع کنیم: این کار با سرعت بیش از ۱۰۰ دور در دقیقه زده میشود.

 سلولهای دیگر ارگانهای حیاتی  او مانند کبد و ریه ها نیز در حال  شکل گیری هستند.

از نظر جسمی ، شما هنوز متوجه تغییرات زیادی نشده اید ، مگر اینکه به بیماری صبحگاهی مبتلا شده باشید (تهوع صبحگاهی)

نکته مهم این است که به بدن خود گوش فرا دهید ، استراحت کافی داشته باشید ، از دوران بارداری خود استفاده کنید و هرچه ممکن است در خوردن وعده های غذایی مغذی انجام دهید (حتی اگر این فقط به معنای مصرف یک اسموتی صبحانه طبیعی روزانه باشد).

اگر سوزش سر دل دارید ، در طول روز وعده های غذایی کمتری را امتحان کنید (اما حداقل ۲ ساعت قبل از چیزی نخورید). همچنین می توانید برای تقویت هضم ،  کمی سرکه سیب خام رقیق شده در آب را همراه وعده های غذایی خود امتحان کنید.

یکی از اولین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که  یک رژیم غذایی در دوران بارداری مبتنی بر مواد غذایی خوب برای خود در نظر بگیرید.

از آنجایی که اولین قسمت لوله عصبی جنین  شما در حال تشکیل شدن است ،مصرف اسیدفولیک را بیشتر کنید تا جنین دچار نقص عصبی نشود.

جنین در هفته۷ بارداری

ممکن است جنین الان خیلی کوچک باشد ، اما این هفته اندازه او دو برابر خواهد شد!

جوانه های کوچک بازوها و پاهای او شکل میگیرد .

از نظر ظاهری ، چشم و بینی  شکل می گیرد و پلک ها ، دهان و زبان او نیز شکل می گیرد. و با کمال تعجب ، او در حال حاضر لوزالمعده ، آپاندیس و کلیه هم دارد.

در عرض چند هفته ، پزشک یا مامای شما ممکن است بتواند ضربان قلب کودک شما را با یک داپلر پیدا کند. و  شنیدن اولین ضربان ها شگفت آور است.

سعی کنید از این هفته به بعد خود را کمتر در برابر امواج مضر قرار دهید.

جنین در هفته۸ بارداری

سلام خوش تیپ’! لوبیای کوچک شما در حال حاضر حدود یک سانتیمتر طول دارد . چشمان او در جای مناسب است ، و بینی و گوش ها هم شکل گرفته اند.

تغییرات زیادی در اندام کودک نیز مشاهده خواهید کرد. آرنج در حال شکل گیری است ، انگشتان  شروع به ظاهر شدن میکنند ، و پاها دراز می شوند و به جلو گسترش می یابند.

ممکن است هنوز شکمتان کوچک باشد هرچند تغییرات سرعت بیشتری گرفته اند.

سایر تغییرات پستان که ممکن است متوجه شوید:

برجستگی های کوچکی که در اطراف نوک سینه های شما ظاهر می شوند. به این غدد Montgomery گفته می شود و برای محافظت از نوک سینه ها هنگام تغذیه از شیر ، مایعات روان کننده ترشح می کنند.
رگه های آبی که از بالای سینه های شما به سمت نوک پستان می روند. این جریان خون و مواد مغذی اضافی را برای نوزاد پس از زایمان به ارمغان می آورد.
نوک پستان شما تیره میشوند.و همه اینها سینه تان را برای شیردادن آماده میکند.

راههایی برای رها شدن از حالت تهوع:

۵۰ میلی گرم ویتامین B6 با هر وعده غذایی.
مصرف منیزیم را نیز بیشتر کنید.  هر روز حدود ۴۰۰ میلی گرم سیترات منیزیم مصرف کنید و روغن منیزیم به دستها و پاهایتان بمالید.

جنین در هفته۹ بارداری

سوزش سر دل بارداری برای بسیاری از ما مادران باردار ، اغلب در سه ماهه اول  است.

به لطف هورمونهای حاملگی ، هضم ما کند می شود و باعث جذب بهتر مواد مغذی می شود . به ویژه ، پروژسترون باعث می شود دریچه ای که معده را از مری جدا می کند به طور کامل بسته نشود ، اجازه می دهد اسید معده در قفسه سینه و گلو بالا رود و باعث ترش کردن  شود.

در داخل نوزاد ، کیسه صفرا ، کبد و طحال شکل می گیرد. قلب او به چهار اتاق مجزا تقسیم شده است و دریچه ها در حال شکل گیری است. با قلب صحبت می کنید.

جنین در هفته۱۰ بارداری

در هفته های 3 تا 10 بارداری چه چیزهایی رخ میدهد؟
در هفته های ۳ تا ۱۰ بارداری چه چیزهایی رخ میدهد؟

این هفته کودک شما رسماً جنین است .

برخی از خبرهای خوب: خطر شما برای سقط جنین به میزان قابل توجهی در این هفته کاهش می یابد. کودک شما نسبت به عوامل خطر خارجی نیز کمتر مستعد است ، اگرچه شما هرگز نباید الکل بنوشید ، سیگار نکشید و یا از داروهای غیرمجاز استفاده نکنید.

و به عنوان یک مادر ، باید مراقب وسایل آرایشی و بهداشتی که استفاده میکنید باشید و قرار گرفتن در معرض سایر سموم محیطی مانند سموم دفع آفات و اشعه را محدود کنید.

Baby Natural تقریباً ۱ اینچ طول دارد یا اندازه یک گردو (اما بسیار کم و زیاد). انگشتان پا  مشخص تر می شوند و ناخن ها کمی  رشد می کنند. موهای نرم و ریز (به نام lanugo) اکنون پوست او را پوشانده است.

شاید هنوز هم دچار بیماری صبحگاهی و خستگی زیاد و سرگیجه هم باشید.(ناشی از افت فشار خون)

فشارخونتان را تنظیم نگه دارید  ، مایعات زیادی بنوشید و از تغذیه عالی بارداری پیروی کنید.

در حقیقت ، چاشنی غذای شما با نمک دریایی با کیفیت بالا می تواند به ساخت حجم خون شما ، حمایت از آدرنال شما کمک کند و ممکن است سرگیجه را کاهش دهد.

در طول روز میان وعده های استراتژیک بخورید مانند دانه کدو تنبل نان شده با نمک دریا یا کرفس (به طور طبیعی پر از سدیم) با کره بادام شور. اگر سرگیجه ادامه داشته یا بدتر شده است ، به ماما یا پزشک خود مراجعه کنید.

منبع :mamanatural

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا