مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

درگذشت پیرترین زن ایران + عکس

خانم « گلی پاپی» از استان لرستان بعد از حدود ۱۴۰سال زندگی، درگذشت.

0 126

 خانم گلی پاپی که متولد روستای  «لبان سفلی» شهرستان دورود در استان لرستان بود بعد از حدود ۱۴۰ سال زندگی، درگذشت. این بانو بر اساس تحقیقات تبارشناسی با حدود ۱۴۰ سال سن  پیرترین زن ایران بود و شب گذشته در سرای سالمندان صدیق  خرم آباد درگذشت.
مراد حسین پاپی پدر علم تبارشناسی ایران در گفتگو با تسنیم با اشاره به تحقیقات تبارشناسی اظهار داشت: خانم گلی پاپی فرزند شیخ علی از طایفه پاپی متعلق به دشت سیلاخور دورود است که  در روستای لبان  واقع در غرب شهرستان دورود  ساکن بوده است.

وی افزود: با توجه به تاریخ شناسنامه، خانم پاپی ۱۲۶سال سن دارد ولی از آنجا که در گذشته سن دقیق افراد در شناسنامه ثبت نمی شد و همچنین بر اساس تحقیقات تبارشناسی و محاسبه  سن پدر و برادران خانم پاپی حدود ۱۴۰سال سن داشته است و متعلق به ۵ نسل گذشته است.

پیر‌زن

بانویی متعلق به ۵ نسل

پدر علم تبارشناسی ایران عنوان کرد: خانم پاپی پس از ازدواج صاحب فرزند نشده و با اقوام نزدیک خود زندگی می کرده و از سال ۱۳۹۳ تاکنون در سرای سالمندان صدیق خرم آباد نگهداری شده است. باتوجه به تحقیقات تبارشناسی خانم گلی پاپی پیرترین زن ایران بود که شب گذشته درگذشت.

مصطفی امانی پور مدیر کل ثبت احوال لرستان گفت: نخستین شناسنامه جمهوری اسلامی ایران در شهرستان های بروجرد و خرم آباد سال ۱۳۰۵صادر شده است. شناسنامه  خانم گلی پاپی سال ۱۳۰۷ صادر شده و تاریخ تولد خانم پاپی ۱۲۷۲ در ثبت واحوال ثبت شده است ولی با توجه به اینکه افرادی که قبل از ۱۳۰۵متولد شده اند و اقدام به گرفتن شناسنامه کرده اند ممکن است سنشان بیشتر از آنچه باشد که ثبت شده برهمین اساس احتمال دارد تاریخ تولدخانم گلی پاپی بیشتر از تاریخ ثبت شده در شناسنامه اش باشد.

رضا رستمی قائم مقام موسسه خیّریه صدیق نیز در این رابطه اظهار داشت: : خانم گلی پاپی از سال ۱۳۹۳ تا کنون در سرای سالمندان صدیق خرم آباد زندگی می کرد و   ۱۸ آذر ماه ۹۷ در سن حدودا ۱۴۰ سالگی به علت کهولت سن درگذشت.

همچنین بخوانید
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع اقتصاد آنلاین
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.