پزشکی

خواص آب کفیر چیست؟

خواص آب کفیر چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، (( خواص آب کفیر چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

آب کفیر نسخه ای گیاهی است که از آب وگان تهیه شده و کفیر تخمیر شده ی قرن هاست. ریشه خود را در قله های مسحورکننده کوه های قفقاز دنبال می کند ، کفیر همچنان در بین مردم اروپا ، جنوب غربی آسیا و روسیه عصبانی است و در بازارهای ایالات متحده در حال بدست آوردن است.فواید آب کفیر چیست؟

آب کفیر چیست؟

 آب کفیر نوشیدنی پروبیوتیکی است که با حل شدن دانه های کفیر آب در محلول آب قند تهیه می شود. دانه های کفیر آب که به عنوان کریستال های آب ژاپنی شناخته می شوند ، مجموعه ای از همزیستی سویه های باکتریایی و مخمری هستند که برای رشد خوب به محیط آب قند نیاز دارند.

ارزش تغذیه ای آب کفیر چیست؟

آب کفیر ، بدون شک یک ماده غذایی سالم است.

آب کفیر با برخی از بهترین سویه های میکروب های مفید ، از جمله موارد زیر سرشار است:

 باکتریای مفید کفیر:

لاکتوباسیلوس برویس
لاکتوباسیلوس هیلگاردی
لاکتوباسیلوس هوردی
لاکتوباسیلوس ناگلی
لاکتوباسیلوس کازئی
لاکتوباسیلوس هاربیننسیس
استوباکتر فاباروم
استوباکتر شرقی
استرپتوکوک لاکتیس

خواص آب کفیر چیست؟
خواص آب کفیر چیست؟

فواید آب کفیر :

آب کفیر متناسب با نیازهای بدن شما برای پروبیوتیک ها و مواد مغذی طراحی شده است. این مشخصات تغذیه ای باعث می شود که به رژیم غذایی شما افزوده شود و از مزایای آن برای سلامتی بهره مند شود.

۱-آب کفیر روده سالم را ارتقا می دهد.

آب کفیر مملو از باکتری های مفید است. پروبیوتیک ها یا باکتری های مفید با حفظ تعادل میکرو فلور روده باعث سلامت روده می شوند.

پروبیوتیک ها با بهبود هضم و احیای سلامت روده می توانند تأثیرات گسترده ای بر سلامتی شما بگذارند.

به دلیل وجود بسیاری از سویه های باکتری در دانه های کفیر که در ساخت آب کفیر استفاده می شود ، می توان کفیر آب را به عنوان یک منبع غذایی پروبیوتیک در نظر گرفت.

مطالعه منتشر شده در گوارش و بیماری های کبدی ، استفاده از کفیر آب را برای حفظ تعادل در میکروبیوم روده برجسته کرده و منجر به کاهش شدید سطح جنس های باکتریایی درگیر در بروز واکنش پیش التهابی و چندین بیماری گوارشی شده است.

۲-آب کفیر با عفونت مبارزه می کند.

روده سالم دارای تعادل باکتری های خوب و بد است. استفاده از آنتی بیوتیک برای از بین بردن عوامل بیماری زا می تواند با از بین بردن باکتریهای مفید روده و ایجاد رشد بیش از حد باکتریها و مخمرهای ناسالم ، به عدم تعادل در محیط روده منجر شود.استفاده گسترده از آنتی بیوتیک ها و بینینگ در غذاهای فرآوری شده می تواند تعادل میکرو فلور روده را کاهش دهد.

۳-آب کفیر سطح ایمنی را افزایش می دهد.

افزودن آب کفیر به رژیم روزانه می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند.آب کفیر می تواند با از بین بردن باکتری های مضر و کاهش پاسخ های التهابی و عفونت های دستگاه ادراری ، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند.

مطالعه منتشر شده در مجله میکروبیولوژی از تغذیه موش ها با کفیر برای کاهش عفونت G. روده پشتیبانی کرد. مصرف کفیر باعث فعال شدن مکانیسم های ایمنی سلولی و هومورال می شود که با عفونت انگلی تخریب می شوند.

۴- آب کفیر خطر دیابت را کاهش می دهد.

مصرف پروبیوتیک ها می تواند به کاهش سطح نشانگر دیابتی هموگلوبین A1c و سطح قند خون ناشتا در بیماران دیابتی کمک کند. این دلیل کافی برای استفاده از کفیر آب برای کاهش شدید سطح قند در خون است.

علاوه بر این ، محتوای قند نسبتاً کم آب کفیر است که آن را به یک نوشیدنی ایده آل برای بیماران دیابتی تبدیل می کند.

یک مطالعه منتشر شده در تحقیقات علمی ، بهبود قابل توجهی در وزن ، قند و پروفایل های لیپیدی موشهای دیابتی ویستار ناشی از استرپتوزوتوسین در تجویز کفیر آب به مدت ۵ هفته را نشان داد.

خواص آب کفیر چیست؟
خواص آب کفیر چیست؟
۵- آب کفیر به کاهش وزن کمک میکند.

اضافه وزن یا چاقی می تواند مانع انجام برخی فعالیت ها شود و شما را دچار بیماری کند. نیاز به حفظ وزن ایده آل بدن بسیار زیاد است.

آب کفیر می تواند با تخلیه سطح مارکرهای موجود در چربی اپیدیدیم ، باعث چربی شود. این فرآیند همچنین روند لیپوژنز و چربی سازی را کند کرده و کاهش چشمگیری در سطح کلسترول – دلایل عمده چاقی – ایجاد می کند.

خواص آب کفیر چیست؟
خواص آب کفیر چیست؟
۶-آب کفیر ممکن است به کاهش آسم و آلرژی کمک کند.

با اجتناب از عوامل محرک و آلرژی زا می توان از شعله ور شدن آسم جلوگیری کرد.باریک شدن لوله برونش همراه با ناراحتی تنفسی در بیماران آسم می تواند با اثرات هم افزایی آب کفیر برطرف شود.

عملکرد ضد التهابی آب کفیر آن را به یک محلول مناسب برای سرکوب مارکرهای التهابی که می توانند التهاب در لوله های برونش ایجاد کنند ، در نتیجه از شعله ور شدن آسم جلوگیری می کند.

۷- آب کفیر پوست و زخم های شما را بهبود می بخشد.

 آب کفیر دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است. به دلیل فراوانی پروبیوتیک ها ، کفیر آب یک راه حل باورنکردنی برای بیماری های پوستی شماست.

وجود انواع مختلف پلی ساکاریدها در بیماری های پوستی به احیا پوست ، التیام سوختگی و جای زخم ، ارتقا سلامت روده و تشویق به روشن شدن پوست کمک می کند.

استفاده از  آب کفیر می تواند به جوان سازی پوست کمک کند. مصرف  آب کفیر می تواند با بازیابی تعادل میکرو فلور روده به کنترل شیوع آکنه که در نتیجه التهاب روده است ، کمک کند.

 آب کفیر از طریق ترکیب غنی خود می تواند با از بین بردن حملات میکروبی و تسریع روند بهبود زخم ، به ترمیم بافت پوست پیوندی کمک کند.

یک مطالعه اثربخشی درمان ژل کفیر بر روی زخم های سوختگی شدید و نتایج آن را برجسته کرد. ژل درمانی کفیر در مقایسه با محلول موجود در بازار که حاوی سولفادیازین نقره است ، روی سوختگی به خوبی کار کرده است.

 

۸- ممکن است  آب کفیر احتمال سرطان را کاهش دهد.

سرطان نوعی بیماری است که دلایل زیادی دارد. امروزه ، تحقیقات زیادی در مورد سرطان و چگونگی پیشگیری از آن وجود دارد. همچنین ، در مورد غذایی که ممکن است منجر به رشد سلولهای سرطانی شود به ما هشدار داده شده است. طبق تحقیقات اولیه ، آب کفیر ممکن است در مبارزه با سرطان نقش داشته باشد.

یک مطالعه لوله آزمایش ۲۰۱۶ که روی موش ها انجام شد و در Integrative Cancer Therapies منتشر شد ، مصرف خوراکی آب کفیر را به مدت ۲۸ روز بر روی موش های تزریق شده با سلول های سرطانی پستان ۴T1 برجسته کرد.

معایب آب کفیر:

آب کفیر با مزایا و معایب منفی همراه است ، بنابراین عاقلانه است که از اقدامات احتیاطی که باید بخاطر داشته باشید برای استفاده از آب کفیر بر سلامتی خود آگاه باشید.

به عنوان یک پروبیوتیک ، بدن شما ممکن است زمان ببرد تا با نوشیدنی سازگار شود. در ابتدا باید از نوشیدن مقادیر زیاد خودداری کنید. توصیه می شود با مقدار کمی شروع کنید و به تدریج دوز خود را افزایش دهید. دوز نادرست آب کفیر می تواند منجر به اسهال و درد معده شود.

آب کفیر می تواند در افراد با سیستم هضم ضعیف اختلال در عملکرد روده ایجاد کند.

به دلیل کمبود اطلاعات قابل اعتماد ، باید از استفاده از آب کفیر در بارداری و شیردهی خودداری شود.

اگر از بیماری رنج می برید که احتمالاً سیستم ایمنی بدن شما مانند ایدز را تضعیف می کند ، قبل از مصرف کفیر با پزشک خود مشورت کنید. ترکیب آب کفیر دلیل این امر است. فرهنگ زنده بیش فعال بیش از حد مخمرها و باکتری ها می تواند منجر به تجمع عفونت در چنین افرادی شود.

آب کفیربرای افرادی که تحت شیمی درمانی سرطان روده بزرگ قرار دارند یک NO جدی است. استفاده از آب کفیرمی تواند منجر به یک رشته عوارض جانبی شود ، از جمله زخم های دهان ، خواب آلودگی و عوارض معده و روده شود.
 

امیدواریم از خواندن این مطلب، (( خواص آب کفیر چیست؟)) لذت برده باشید.

منبع:top10homeremedies

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا