مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

پولی که دود شد؛ هرسال برای چهارشنبه سوری چه مقدار پول خرج می‌شود؟

0 214

چهارشنبه سوری یک جشن باستانی ایرانی است. در گذشته مردم با روشن کردن ۷ آتش و پریدن از آن‌ها بدی‌ها را از خود دور می‌کردند و سالی نو را با خوشحالی درکنار یکدیگر می‌گذراندند. اما در سال های اخیر این رسم ساده و زیبا جای خود را به مواد منفجره و خطرناکی داده که هر سال پول زیادی را خرج خود می‌کند. در ادامه با مجله اینترنتی ایران فان همراه باشید.

هرچه خرج خوشی کردیم باید خرج ناخوشی کنیم!

تنها تهرانی‌ها به طور متوسط هرسال حدود ۸٫۲ میلیارد تومان از پول نازنین خود را خرج خرید مواد منفجره در چهارشنبه‌سوری می‌کنند. این مقدار پول برابر با حقوق روزانه ۲۱۵ هزار کارگر در ایران است!

البته این تمام هزینه نیست؛ بیشتر از آنچه خوردیم باید پس بدهیم! به طور متوسط هرسال حدود ۹ میلیارد تومان هم خرج درمان مصدومین چهارشنبه سوری می‌شود.

همچنین گزارشی که در سال‌های پیش هم در روزنامه شرق منتشر شد، خبر از پول دود شده ایرانیان در چهارشنبه سوری می‌دهد:

اگر هر ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار خانواده ایرانی فقط یک نوع از مواد محترقه ارزان قیمت، به طور مثال یک آبشار ۲هزارتومانی خریداری کند. در روزهای پایانی سال گردش مالی این مواد محترقه به ۴۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از کشور خارج می شود. این در حالی است که برای برگزاری مراسم تا چندصدهزارتومن نیزتوسط یک نفر خرج می شود.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع مجله اینترنتی ایران فان
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.