مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

فواید اعجاب انگیز حمام یخ برای بدن

0 3

تا به حال به این فکر کرده اید که اگر در آب بسیار سرد غوطه ور شوید چه اتفاقی می افتد؟ خوب ، فقط چیزهای خوبی برای بدن شما اتفاق می افتد. جزئیات را بخوانید .بنابراین ، اگر شما نیز می خواهید از بسیاری از مزایای سلامتی آب درمانی یا حمام یخی برای سلامتی مطلع شوید ، ادامه مطلب را بخوانید و آنها را دریابید.

حمام یخی ، همچنین به عنوان غوطه وری در آب سرد یا آب درمانی سرد شناخته می شود ، نوعی غوطه ور شدن خود یا بخشی از بدن در آب در دمای بین ۵۰ درجه -۵۹ درجه فارنهایت است.

این روش اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است زیرا بعد از جلسات تمرینی شدید ، تمرینات ورزشی یا فقط برای تسکین استرس پس از تمرین معجزه می کند. و هرچه افراد بیشتری در مورد این درمان بدانند ، بیشتر سعی می کنند آن را انجام دهند برای کشف تمام مزایای سلامتی آن ارائه می دهد.

فواید حمام یخ برای بدن

طبق نظر متخصصان از سراسر جهان ، بهترین زمان برای استراحت در حمام یخ درست بعد از تمرین است. از آنجا که عضلات شما همه خسته و گرم هستند و به شدت نیاز به خنک شدن دارند. با این حال ، اگر بلافاصله بعد از تمرین بدنی در غوطه ور شدن در آب سرد عجله نکنید ، ممکن است درمانی هیچ فایده ای نداشته باشد.علاوه بر این ، اگر حمام یخی ۱۵ دقیقه وقت بدهید ، می تواند تمام مزایای خود را به شما بدهد.

فواید حمام یخیحمام یخی سیستم عصبی مرکزی شما را تقویت می کند

ثابت شده است که این روند کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد و در نتیجه باعث خواب عالی می شود در حالی که سایر عملکردهای حیاتی بدن را تنظیم می کند. این سیستم عصبی مرکزی را بیشتر تقویت کرده و واکنشهای شما را نسبت به چیزها سریعتر می کند.

سیستم ایمنی شما را بهبود می بخشد

همچنین بخوانید

مطالعات انجام شده در سراسر جهان نشان داد که حمام های یخی با تقویت سیستم ایمنی بدن به طور بالقوه می توانند بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی بدن را کاهش دهند. مطالعات انجام شده نشان داد که افرادی که به طور منظم حمام یخی می گیرند ، کمتر بیمار می شوند.

وقتی خود را در آب سرد غوطه ور می کنیم ، رگ های خونی منقبض شده و لاغر می شوند. در حالی که لحظه ای که قدم برمی داریم و تغییر دما را تجربه می کنیم ، عروق دوباره منبسط می شوند. این اتساع سریع عروق ، مقدار مورد نیاز اکسیژن و مواد مغذی را در عضلات تأمین می کند. همچنین ، وقتی رگ های خونی باز می شوند ، سموم متابولیکی عضله را از بین می برند.

بعلاوه ، این باعث می شود بدن شما با از بین بردن تنش از عضلات ، برای جلسه بعدی تمرین آماده شود. نه تنها این ، بلکه این روش همچنین برای کاهش درد عضلات با کاهش التهاب ایجاد شده در آنها شناخته شده است.

فایده حمام یخی برای کاهش اضطراب

برای بسیاری از افراد ، اولین تجربه آنها در حمام یخ چندان خوشایند نخواهد بود. اما با گذشت زمان که بدن افراد با دما سازگار می شود ، سرگرم کننده می شود. این روش همچنین می تواند استرس شما را برطرف کند ، به شما کمک کند تا روی تنفس خود تمرکز کنید ، و در نتیجه افسردگی یا اضطراب را که باعث کدر شدن ذهن شما می شود ، کاهش دهید. وقتی احساس آن را شروع کردید ، روند کار برای شما آرامش بخش و نشاط آور می شود. و این همانگونه است که برای بهبود سلامت روان شما نیز خوب عمل می کند.

فایده حمام یخیحمام یخی و کاهش فشار خون

این فرآیند می تواند با خنک کردن بدن و عضلات تقریباً بلافاصله بعد از ورزش از بین بردن فشار خون ناشی از ورزش کمک کند. خنک کردن بدن به شما کمک می کند تا برای روز بعد پرانرژی و شاداب شوید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.