بیوگرافی

بیوگرافی راجر فدرر،مرد شماره ۱ تنیس

بیوگرافی راجر فدرر،مرد شماره ۱ تنیس

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بیوگرافی راجر فدرر،مرد شماره ۱ تنیس )) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

راجر فدرر که به عنوان یکی از بزرگترین تنیس بازان تاریخ شناخته می شود ، با ۲۰ رکورد بیشترین قهرمانی در مسابقات تک نفره مردان گرند اسلم را در اختیار دارد.حالا در این پست قصد داریم با او بیشتر آشنا شویم و بیوگراقی راجر فدرر را با هم بخوانیم.

راجر فدرر کیست؟

راجر فدرر از ۱۱ سالگی در میان برترین تنیس بازان نوجوانان کشورش بود. او  با پیروزی در ویمبلدون در سال ۲۰۰۳ به اولین مرد سوئیسی تبدیل شد که یک عنوان گرند اسلم را به عنوان یک نفره کسب کرد. فدرر موفق به کسب رکورد ۲۰ عنوان قهرمانی در مسابقات تک گرند اسلم شده است. در ژوئیه ۲۰۱۷ ، ستاره تنیس در سن ۳۵ سالگی موفق به کسب هشتمین عنوان ویمبلدون شد که رکوردشکنی می کند.

زندگی راجر فدرر :

راجر فدرر ستاره تنیس در ۸ آگوست ۱۹۸۱ در بازل سوئیس از پدر سوئیسی رابرت فدرر و مادر آفریقای جنوبی لینت دو راند متولد شد. والدین فدرر هنگام سفر کاری برای یک شرکت دارویی ، جایی که هر دو در آنجا کار می کردند ، با یکدیگر آشنا شدند.

فدرر از سنین پایین به ورزش علاقه مند شد ، در سن ۸ سالگی به بازی تنیس و فوتبال پرداخت. وی در ۱۱ سالگی در میان ۳ بازیکن برتر تنیس نوجوانان سوئیس قرار داشت. او در سن ۱۲ سالگی تصمیم گرفت ورزشهای دیگر را کنار بگذارد و تمام تلاش خود را روی تنیس معطوف کند ، که احساس می کرد به طور طبیعی در آن برتری دارد. او در ۱۴ سالگی ،کاملاً در بازی غوطه ور بود ، هر ماه دو یا سه تورنمنت بازی می کرد و شش ساعت در هفته تمرین می کرد ،

در سن ۱۴ سالگی ، فدرر قهرمان ملی نوجوانان در سوئیس شد و برای آموزش در مرکز ملی تنیس سوئیس در اکوبلنز انتخاب شد. او در ژوئیه ۱۹۹۶ به مسابقات تنیس نوجوانان فدراسیون بین المللی تنیس پیوست. وی به عنوان قهرمان سال جهانی تنیس نوجوانان ITF شناخته شد.

مسابقات تنیس راجر فدرر:

فدرر در سال ۱۹۹۸ عناوین انفرادی و دونفره پسران ویمبلدون را به دست آورد و در همان سال حرفه ای شد. در سال ۲۰۰۳ ، فدرر پس از پیروزی در ویمبلدون ، به عنوان اولین مرد سوئیسی موفق به کسب عنوان گرند اسلم شد.

در ابتدای سال ۲۰۰۴ ، فدرر رنکینگ جهانی شماره ۲ را داشت و در همان سال ، او موفق به کسب اوپن استرالیا ، اوپن ایالات متحده ، مسترهای ATP شد و عنوان انفرادی ویمبلدون را حفظ کرد. وی در ابتدای سال ۲۰۰۵ رتبه ۱ را کسب کرد و از موفقیت های وی در این سال عنوان تک نفره ویمبلدون (برای سومین سال متوالی) و مسابقات آزاد آمریکا بود.

فدرر از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ رنکینگ شماره ۱ خود را حفظ کرد. در سال ۲۰۰۶ و ’۰۷ ، او قهرمان مسابقات انفرادی مسابقات آزاد استرالیا ، ویمبلدون و اوپن ایالات متحده شد. فدرر که نمونه ای از ورزشکاری زیبا بود ، از سال ۲۰۰۵-۰۸ به عنوان قهرمان سال جهان لورئوس انتخاب شد.

در سال ۲۰۰۸ ، فدرر اندی موری بازیکن اسکاتلندی را در مسابقات Open US شکست داد – پنجمین برد او در مسابقات Open US. با این حال ، آن سال دوران سختی در حرفه فدرر بود: او در رقابت های آزاد فرانسه و ویمبلدون به رافائل نادال رقیب خود باخت و در مسابقات آزاد ۲۰۰۸ استرالیا به ستاره جوان دیگر به نام نواک جوکوویچباخت. همچنین رتبه وی برای اولین بار پس از چهار سال به رتبه ۲ رسید.

بیوگرافی راجر فدرر،مرد شماره 1 تنیس
بیوگرافی راجر فدرر،مرد شماره ۱ تنیس

فصل ۲۰۰۹ برای ستاره سوئیسی یک فصل به یاد ماندنی بود. وی برای پیروزی در مسابقات آزاد فرانسه و تکمیل گرند اسلم در کارنامه خود رابین سودرلینگ را شکست داد و در فینال حماسی ویمبلدون اندی رودکی را شکست داد تا از رکورد پانزدهمین عنوان قهرمانی در یک گرند اسلم رکورددار سامپرا بگذرد. فدرر همچنین در دو تورنمنت مهم دیگر به فینال رسید و در پنج ست به نادال در اوپن استرالیا و خوان مارتین دل پوترو به برتری رسید بازی همه جانبه و درخشان او را قادر ساخت تا رتبه شماره ۱ جهان را بدست آورد.

ادامه مطلب ((بیوگرافی راجر فدرر،مرد شماره ۱ تنیس )):

بازی فدرر در سال ۲۰۱۲ بار دیگر اوج گرفت ، زمانی که او اندی موری را برای هفتمین قهرمانی در تک نفره ویمبلدون شکست داد. این پیروزی به ستاره ۳۰ ساله تنیس کمک کرد تا به مکان شماره ۱ بازگردد و تا پایان سال وی رکوردی با مجموع ۳۰۲ هفته در رده بندی جهانی را به ثبت رساند.

در سال ۲۰۱۳ فدرر یک جدایی غافلگیرانه از ویمبلدون انجام داد. وی در دور دوم توسط سرگی استاخوفسکی که در آن زمان در رده ۱۱۶ قرار داشت ، از رقابت انفرادی حذف شد. در مسابقات اوپن ایالات متحده ، فدرر بار دیگر در زمین مسابقه با مشکل روبرو شد. او در دور چهارم توسط تامی روبرو اسپانیایی شکست خورد و در سه ست متوالی شکست خورد.

فدرر در فینال انفرادی مردان ۲۰۱۴ در ویمبلدون با جوکوویچ مبارزه کرد ، اما به او باخت او سپس در مرحله نیمه نهایی مسابقات آزاد ایالات متحده مقابل مارین چیلیچ کروات سخت کوش ، که به مقام قهرمانی مسابقات دست یافت ، شکست خورد.

فصل ۲۰۱۵ فدرر با یک باخت ناامیدکننده مقابل آندریاس سپپی ایتالیایی در دور سوم مسابقات آزاد استرالیا آغاز شد.اما او ثابت کرد که همچنان می تواند با شکست دادن جوکوویچ برای قهرمانی دبی در فوریه با بازیکنان نخبه این ورزش رقابت کند ، ولی تلاش او برای کسب دومین تاج آزاد فرانسه با شکست در مرحله یک چهارم نهایی مقابل استن واورینکا ، هموطن اش ، ناکام ماند.

بیوگرافی راجر فدرر
بیوگرافی راجر فدرر

فدرر یک ماه بعد با تساوی در ویمبلدون روحیه اش را شارژ کرد ، اما در فینال توسط جوکوویچ شکست خورد و تلاش خود را برای کسب یک عنوان هشتمین رکورد حداقل برای یک سال دیگر به تعویق انداخت. سرنوشت او در مسابقات Open US نیز همین بود: علیرغم نمایش چشمگیری که نشان می داد عنوان گرند اسلم شماره ۱۸ حرفه ای در راه است ، فدرر به راحتی نتوانست از جوکوویچ رتبه بالا در یک فینال سخت عبور کند.

مسابقات تنیس راجر فدرر در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷:

در جولای ۲۰۱۶ ، فدرر هم به فینال ویمبلدون راه پیدا نکرد. وی در پنج ست از میلوس راونیچ در یک پیروزی تاریخی برای راونیچ شکست خورد که اولین مرد کانادایی بود که به فینال گرند اسلم صعود کرد. اوایل همان سال فدرر در مسابقات آزاد استرالیا به نواک جوکوویچ باخت و بعد از مسابقه فدرر از ناحیه زانو مصدوم شد. در اواخر فصل ، فدرر از ناحیه کمر دچار مشکل شد و برای جلوگیری از مصدومیت مجبور به ترک مسابقات آزاد فرانسه شد.

فدرر پس از شش ماه برای جبران آسیب دیدگی خود ، با پیروزی مقابل رافائل نادال در اوپن استرالیا ، با پیروزی برگشت و ۱۸ عنوان قهرمانی خود را در مسابقات گرند اسلم کسب کرد. وی گفت: “من می خواهم به رافا نیز به خاطر بازگشت شگفت انگیز تبریک بگویم.”

در ژوئیه ۲۰۱۷ ، فدرر با شکست ۶-۳-۳-۱-۱ ۶-۴ مارین چیلیچ ، هشتمین عنوان قهرمانی خود در ویمبلدون را ثبت کرد. فدرر سی و پنج ساله همچنین مسن ترین قهرمان مسابقات در دوره اوپن شد.

 راجر فدرر
راجر فدرر

مسابقات تنیس راجر فدرر در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹:

در اوپن استرالیا در ژانویه ۲۰۱۸ ، فدرر بار دیگر کیلیچ را شکست داد ، این بار در پنج ست ، رکورد ۶ عنوان قهرمانی اوسی را از آن خود کرد و با کسب  ۲۰ قهرمانی گرند اسلم دیگر رقبا را متحیر کرد.

در واقع ، فدرر با بازگشت به مسابقات آزاد فرانسه در سال ۲۰۱۹ ثابت کرد که تعداد زیادی در مخزن باقی مانده است ، و آنجا یک بازی چشمگیر به نیمه نهایی انجام داد. او سپس در تابستان آن سال تقریباً عنوان نهم قهرمانی ویمبلدون را بدست آورد و جوکوویچ را در فینال به حد مجاز رساند و قبل از سقوط در تای بریک ست پنجم.

بنیاد خیریه راجر فدرر:

در سال ۲۰۰۳ ، فدرر بنیاد راجر فدرر را تأسیس کرد ، که به کشورهای فقیری که نرخ مرگ و میر کودکان بیش از ۱۵ درصد دارند ، کمک های مالی برای پروژه های مربوط به آموزش و ورزش و …میکند.

همسر و فرزندان راجر فدرر:

در سال ۲۰۰۹ ، فدرر با میرکا واورینک ، تنیسور حرفه ای ازدواج کرد. در ماه جولای ، این زوج ، پدر و مادر دختران دوقلوی همسان ، مایلا و شارلین شدند. در ۶ مه ۲۰۱۴ ،هم صاحب دوقلو پسر شدند ، پسران او لئو و لنی نام داردند. فدرر با خانواده اش در بوتمینگن سوئیس زندگی می کند.

همسر و فرزندان راجر فدرر
همسر و فرزندان راجر فدرر

منبع:biography

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا