روانشناسی

این کارهای ساده افسردگی تان را درمان میکند

افسردگی می تواند احساس وحشتناکی در شما ایجاد کند. این مانند یک سیاهچاله بی پایان است و ممکن است احساس کنید دائماً شما را می مکد. همراه با درمان و داروها (در صورت نیاز و تجویز روانپزشک)، می توانید تغییرات مثبتی در خانه ایجاد کنید و با افسردگی مبارزه کنید. چند درمان طبیعی برای افسردگی وجود دارد.

درمان طبیعی افسردگی

درمان طبیعی افسردگی

سبک زندگی

برای مقابله با افسردگی می توانید تغییرات مثبتی در زندگی روزمره خود ایجاد کنید. بیشتر روزها ممکن است حوصله انجام کوچکترین کارهای خانه را نداشته باشید. بدانید که ایجاد تغییرات کوچک و برداشتن کوچک ترین قدم ها می تواند سلامت روحی و جسمی شما را افزایش دهد. در اینجا ۱۰ تغییر سبک زندگی برای درمان افسردگی آورده شده است:

بپذیرید که احساس افسردگی می کنید

انکار افسرده بودن به شما کمکی نمی کند. بنابراین اولین قدم این است که بپذیرید که افسردگی دارید. این فقط یک بیماری است و شما می توانید بر آن غلبه کنید. شما نیازی به احساس ترس یا شرم ندارید.

سعی کنید محرک ها را شناسایی کنید

آیا شغل شما را از نظر ذهنی فرسوده می کند؟ آیا حلقه دوستانتان بر شما فشار وارد می کند؟ آیا قسمتی از بدن شما را خیلی آزار می دهد؟ با خودت صادق باش. اگر گرایشی در چیزهایی پیدا کردید که باعث ایجاد احساس وحشتناک در شما شود، یادداشت کنید. سعی کنید خودتان یا از طریق گفتگو با درمانگر  به ریشه آن برسید.

اهداف کوچکی برای خود تعیین کنید

نکته ای که در مورد افسردگی وجود دارد این است که بعضی روزها به نظر می رسد که نمیخواهید از رختخواب بلند شوید یا حتی موهای خود را برس بزنید. انجام کارهایی که پیچیده تر هستند غیرممکن به نظر می رسند. اخم نکن. هر روز اهدافی را تعیین کنید. یک روز ممکن است این باشد که «امروز موهایم را می شوم»، در حالی که روزی دیگر می تواند «امروز پروژه ناتمام را کامل کنم.» رسیدن به اهداف رضایت و شادی زیادی به شما می دهد.

ورزش

ورزش باعث ترشح اندورفین می شود که به عنوان هورمون های احساس خوب نیز شناخته می شوند. شنا، تمرین یوگا، انجام ورزش از نظر جسمی سلامت شما را حفظ می‌کند و احساس بهتری در شما ایجاد می‌کند.

یک برنامه خواب مناسب داشته باشید

آیا بیش از حد می خوابید و به شدت خسته از خواب بیدار می شوید؟ آیا هر شب در ساعت خاصی از خواب بیدار می شوید و برایتان سخت است که دوباره بخوابید؟ اصلاح خواب شما در درمان طبیعی افسردگی بسیار مهم است. افسردگی بر چرخه خواب تاثیر می گذارد. برخی افراد زیاد می خوابند در حالی که برخی دیگر دچار بی خوابی می شوند. در هر صورت، هر دو در نهایت احساس خستگی می کنند. در اینجا چند نکته وجود دارد که ممکن است به شما در اصلاح کمیت و کیفیت خوابتان کمک کند:

سعی کنید هنگام خواب با گوشی خود کمانچه نزنید.
اگر می توانید یک کتاب بخوانید.
سعی کنید هر روز در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوید.

سعی کنید افکار منفی را از خود دور کنید

همه ما افکار منفی داریم. نکته مهم این است که اجازه ندهید آنها برای مدت طولانی معطل شوند. برای درمان افسردگی در خانه باید کارهای ذهنی زیادی انجام شود. سعی کنید از منطق برای رهایی از افکار منفی بی اساس استفاده کنید. فکر می کنید همه از شما متنفرند؟ آیا مدرکی دارید؟ اگر این کار را نکردی فراموشش کن با تمرین می توانید بر این هنر مسلط شوید و هر روز که می گذرد احساس بهتری داشته باشید.

مسئولیت ها را بر عهده بگیرید

مجبور نیستید مسئولیت های بزرگی را به دوش بکشید. برداشتن قدم های کوچک کلید حل مشکل است. اگر انجام کار تمام وقت سخت است، کار داوطلبانه یا پاره وقت را در نظر بگیرید. کاری را که دوست دارید انجام دهید. کاری را انجام دهید که شما را مجذوب خود می کند و شما را خوشحال می کند. از برادرزاده خود نگهداری کنید، برای کسی غذا بپزید، به کسی در انجام وظایفش کمک کنید. خودتان را درگیر نگه دارید. احساس آرامش و موفقیت بسیار زیادی خواهید داشت.

سعی کنید کار جدیدی انجام دهید

درمان های خانگی برای افسردگی همیشه نباید محدود به چهار دیواری خانه شما باشد. سعی کنید چیز جدیدی یاد بگیرید – یک زبان جدید، یک شکل جدید از یوگا، نقاشی یا آواز. به رویدادهای مختلف در شهر خود بروید، زمان بگذرانید، خوش بگذرانید، دوست پیدا کنید. یک کافه جدید را امتحان کنید، یک کتاب جدید بخوانید، یک کتاب مورد علاقه قدیمی را دوباره بخوانید، یک فیلم خنده دار تماشا کنید، آشپزی کنید، نان بپزید – چند بار اول شکست بخورید اما با این وجود این کار را انجام دهید. یادگیری چیزهای جدید شما را سرشار از رضایت می کند و هیچ فشاری وجود نخواهد داشت زیرا چیز جالبی خواهد بود.

درمان طبیعی افسردگیدلایلی برای خندیدن پیدا کنید

یک سریال تلویزیونی خنده‌دار تماشا کنید، بروید و یک برنامه کمدی استندآپ تماشا کنید، با افراد بامزه معاشرت کنید. تا جایی که می توانید دلایلی برای لبخند زدن و خندیدن پیدا کنید. مجبور نیستید لبخندی بر لبانتان بنشانید زیرا دیگران از شما انتظار دارند. شما مجبور نیستید تظاهر کنید. دلایل واقعی را پیدا کنید زیرا لبخند زدن یا خندیدن نباید فشار یا استرسی به آن وارد کند. بیشتر اوقات، این احساس می‌شود که فراموش کرده‌اید چگونه لبخند بزنید. اشکالی ندارد. به خود بگویید که این پایان دنیا نیست. لبخند زدن و خندیدن با صدای بلند دو مورد از مهم ترین درمان های طبیعی برای افسردگی هستند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا