کسب و کار

جذب مشتری ایده آل با شناخت شخصیت مشتری

Client Persona یا شخصیت مشتری چیست؟

به گفته Hootsuite ، شخصیت مشتری “توصیف دقیق کسی است که مخاطبان هدف شما را نشان می دهد”.  هنگام ایجاد شخصیت مشتری ، در شناسایی خصوصیات و ویژگی های خاص و همچنین عواملی که ممکن است در تصمیم گیری آنها تأثیرگذار باشد ، استفاده میکنید. وقتی مشتری درست انجام شود ، مشتری چارچوبی را تشکیل می دهد که هنگام تلاش برای جذب چشم انداز شما ، پیام و روش شما را راهنمایی می کند. برخی از مشاوران چندین شخصیت مشتری را ایجاد می کنند که از انواع مختلف مشتری هایی که هدف قرار داده اند ، استفاده می کند.

ایجاد شخصیت مشتری

در ایجاد شخصیت مشتری ، شما اساساً یک شخصیت داستانی ایجاد می کنید که وقتی همه داده ها و بینش هایی را که در مورد آن نوع مشتری دارید استفاده می کنید ، زنده می شود. این اطلاعات باید شامل اطلاعات جمعیتی و مالی به همراه بینش شما در مورد چالش ها ، اهداف ، ترجیحات و انگیزه های مشترک آنها باشد. برای جمع آوری این اطلاعات در مورد نوع مشتری ایده آل خود ، کمی وقت و تلاش لازم است ، اما ارزش تلاش را دارد.

برای ایجاد شخصیت مشتری این پنج مرحله را دنبال کنید:

شماره ۱ گروه ها خاص را هدف قرار دهید

اگر افراد با ارزش خالص بالا را هدف قرار داده اید ، ممکن است بخواهید دامنه مورد نظر خود را به شخصه خاصی اختصاص دهید. به عنوان مثال ، در بازار ارزش خالص بالا ، می توانید تمرکز خود را بر روی متخصصان ، مدیران یا صاحبان مشاغل یا ترکیبی از این سه مورد محدود کنید و برای هر یک شخصیت ایجاد کنید.

شماره ۲ پرونده های مشتری خود را استخراج کنید

شما می توانید بسیاری از داده های جمعیتی و مالی مربوط به اشخاص خود را در پرونده های مشتری خود پیدا کنید. یک صفحه گسترده ایجاد کنید تا داده های خود را بر اساس داده های خاص مانند عناوین شغلی ، تخصص ها ، سن ، جنسیت ، وضعیت خانواده ، تحصیلات ، درآمد ، دارایی خالص و انواع دارایی مدل سازی کنید. اگر صاحبان مشاغل را هدف قرار داده اید ، باید اطلاعاتی درباره کسب و کار مانند صنعت ، درآمد ، ساختار تجاری و پایگاه مشتری را در آن بگنجانید.

شخصیت مشتریشماره ۳ با مشتریان خود مصاحبه کنید

مشتریان شما بهترین منبع اطلاعاتی عملی شما هستند ، مانند نگرانی ها ، چالش ها و سایر بینش های عمیق. به آنها بگویید برای ایجاد شخصیت مشتری به کمک آنها نیاز دارید تا در بازاریابی و تعاملات مشتری شما استفاده شود. مصاحبه با مشتری را در یک فضای راحت انجام دهید.

در اینجا لیستی از سوالات احتمالی قرار داده شده است:

مهمترین اهداف شخصی شما چیست؟ چرا آنها برای شما بسیار مهم هستند؟
اهداف شغلی یا شغلی شما چیست؟
چالش های شما در رسیدن به اهداف چیست؟
چه چیزی عامل بیدار ماندن شما در شب است؟
چه نشریات یا وبلاگ هایی را می خوانید؟
در چه انجمن ها یا شبکه هایی شرکت می کنید؟
چه کانال های رسانه اجتماعی را دنبال می کنید؟
تصمیم گیری مهم چگونه انجام می شود؟
برای کسب اطلاعات به چه منابعی اعتماد دارید؟
چگونه شخصی در موقعیت من می تواند به بزرگترین چالش های شما کمک کند؟
کدام روش های ارتباطی را ترجیح می دهید؟
چگونه ارتباط با مشاوران خود را ترجیح می دهید؟
اگر برای ایجاد وفاداری مادام العمر با مشتری نیاز به کمک دارید ، پخش مجدد وبینار ، هرگز توسط مشتری را اخراج نکنید.

شماره ۴ رسانه های اجتماعی آنها را کاوش کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علایق شخصی آنها ، فیس بوک و اینستاگرام مکان هایی هستند که باید به آنجا بروید. برای اطلاعات مربوط به زندگی حرفه ای آنها ، از نمایه یا صفحه شخصی آنها بازدید کنید. اگر آنها در توییتر هستند ، می توانید ببینید چه کسی آنها را دنبال می کنند و چه محتوایی را بازتوییت می کنند.

شماره ۵ Client Persona را بسازید

شخصیت مشتری باید ساده باشد و به دسته های زیر تقسیم شده است:

پیشینه – شخصی ، حرفه
وضعیت خانوادگی
جمعیتی – سن ، جنس ، وضعیت مالی
وضعیت مالی – درآمد ، دارایی خالص ، انواع دارایی ها
اهداف
علایق
چالش ها
بزرگترین ترس
با استفاده از صفحه گسترده خود ، داده ها و الگوهای تکراری را با هم جمع کنید تا شروع به ایجاد کامپوزیت کنید. با ایجاد شخصیت ، باید بتوانید ترکیب کامپوزیت هر دسته را در خود جای دهید. وقتی کامپوزیت خود را نهایی کردید ، به نام شخصیتی مانند Earl Executive بدهید.

 جذب مشتریایجاد شخصیت های مشتری برای شما مفید باشد

شخصیت مشتری شما صفحه داستان برای راهنمایی در مورد چگونگی برقراری ارتباط با مخاطبان هدف خود است ، خواه از طریق ایمیل ، پست های وبلاگ ، وبینارها و ارائه ها. پیام شما می تواند واضح تر شود به طوری که در بین مخاطبان مورد نظر شما طنین انداز شود. این به شما امکان می دهد تمرکز خود را کاهش داده و منابع خود را به طور موثر و موثر کانال کنید. از همه مهمتر ، فرصت های بیشتری برای تعامل مثبت با مشتری ایده آل خود ایجاد کنید. می توانید شخصیت مشتری خود را با استفاده از این موارد کاری کنید:

ارائه های خود را متمرکز کنید. با پیام رسانی که مورد توجه مخاطبان شما قرار دارد ، ارائه های متمرکزتری ایجاد کنید.
محتوای مرتبط تری ایجاد کنید. وقتی از علایق و ترجیحات مخاطبان هدف خود مطلع شدید ، می توانید محتوای جذاب و مرتبط تری ایجاد کنید.
به سرعت رابطه ایجاد کنید. با استفاده از یک پیام هدفمندتر ، می توانید با سرعت بیشتری رابطه را ایجاد کنید.
پیام های سازگارتر شخصیت مشتری شما به شما کمک می کند تا بر روی علائق و انگیزه های چشم انداز خود تمرکز کنید ، که باعث افزایش تعامل آنها می شود.

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا